Czego dowiesz się podczas szkolenia na pilotowanie drona?

Drony już dawno przestały być jedynie ekstrawaganckimi zabawkami – obecnie nasze społeczeństwo znalazło wiele kreatywnych zastosowań dla tych niewielkich latających pojazdów. Choć teoretycznie do latania najbardziej podstawowymi dronami nie potrzeba żadnych uprawnień (a w przypadku urządzeń bez kamery o wadze nieprzekraczającej 250 gram nawet rejestracji) jest zdecydowanie wiele powodów, dla którego warto ukończyć profesjonalny kurs operatora drona. Szybko zrozumiemy bowiem, że oto otworzyły się przed nami zupełnie nowe możliwości.

Rodzaje szkoleń pilotów dronów

Osoby pragnące rozpocząć szkolenie się na operatora drona mają zasadniczo dwie możliwości. Kurs UAVO VLOS pozwoli im na legalne latanie w zasięgu wzroku, natomiast kurs BVLOS pozwoli nabyć umiejętności niezbędne do latania dronem poza zasięgiem wzroku. Kurs VLOS jest poniekąd kursem podstawowym i z pewnością warto ukończyć go, zanim zdecydujemy się podejść do drugiego z kursów. Pamiętać też należy, że dzieli się on na dwie klasy wagowe. Pierwsza z nich pozwala na pilotowanie dronów o wadze do 5 kilogramów, druga zaś – do 25 kilogramów. Ponownie – początkujący operator drona powinien w pierwszej kolejności zdecydować się na uprawnienia wystarczające do pilotowania urządzenia o wadze do 5 kilogramów. Korporacja SNH Drones opinie współtworzy angażujące szkolenia we Wrocławiu. 

Czego dowiedzieć się można podczas szkolenia pilotów dronów?

Przede wszystkim podkreślić warto, że zakres pozyskiwanej wiedzy jest w pewien sposób uzależniony od tego, z którego rodzaju kursu skorzystamy. Podobnie jest choćby w przypadku kursów na prawo jazdy -od osób szkolących się na kierowców samochodów osobowych nie wymaga się wiedzy niezbędnej kierowcy tira.

Z całą pewnością niezależnie od wybranego kursu zapoznamy się z najważniejszymi w przypadku danej kategorii uprawnień zapisami prawa lotniczego. Dowiemy się również, jakie zagrożenia czyhać mogą na naszego drona w locie (ptaki, silny wiatr itd.) i co zrobić, aby je zminimalizować. Poznamy również tajniki działania bezzałogowych statków powietrznych, takich jak drony właśnie.
Kurs na operatora drona będzie miał wymiar zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Dzięki tej drugiej części kursu pod okiem doświadczonego instruktora można szlifować zaprezentowane podczas zajęć teoretycznych techniki i możliwości latania dronem. Całość kursu zakończona zostanie egzaminem, po pozytywnym zakończeniu którego uzyskamy wybrane przez nas uprawnienia do latania dronem.

Co po pozytywnym zaliczeniu kursu?

W przypadku pozytywnego zaliczenia kursu otrzymamy komplet dokumentów, które należy następnie złożyć w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Po tym nie pozostaje nic innego, jak tylko oczekiwać na świadectwo kwalifikacji – powinno ono zostać przesłane w ciągu kilku tygodni. Będzie ono ważne przez pięć najbliższych lat i, niczym prawo jazdy, stanowiło dokument potwierdzające nasze uprawnienia do pilotowania konkretnej klasy dronów.
Jeśli interesuje Cię tematyka pilotowania dronów i chciałbyś odbyć kurs w dobrym i sprawdzonym miejscu, zweryfikuj snh drones krs by przekonać się, że brand jest pewny.

Author: swietochlowicki.pl