Negocjacje z deweloperem argumenty czyli kupno mieszkania od dewelopera?

Wiele osób kupując mieszkanie, decyduje się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego. Deweloperzy próbuje docierać do potencjalnych klientów poprzez różnego rodzaju reklamy: banery, reklamę na Facebooku, reklamę wyszukiwarce. Szukając inwestycji deweloperskiej, warto zacząć od zapoznania się z ofertą największych deweloperów w danym mieście. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, musimy poczekać na wybudowanie inwestycji i odbiór mieszkania. Ceny nieruchomości deweloperskiej zależą od metrażu i piętra, terminu oddania mieszkania.

Umowa z deweloperem

Kiedy jesteśmy już zdecydowani na zakup wybranego mieszkania, warto podpisać umowę deweloperską, lub zarezerwować. Jeśli zakup mieszkania będzie finansowany z kredytu hipotecznego, nie możemy podpisywać umowy z deweloperem przed otrzymaniem decyzji kredytowej. Podpisując umowę, należy zwrócić uwagę na termin oddania mieszkania, należy pamiętać, że czym innym jest podpisanie umowy przenoszącej własność. W przypadku umowy zawieranej z deweloperem warto wiedzieć, że zadatek i zaliczka to są dwa różne pojęcia. Zadatek jest to forma wpłaty, która pozwala stronom na zabezpieczenie się przed wykonaną umową. Jeśli wycofamy się z zakupu mieszkania, deweloper nie musimy zwracać nam zadatku, jeśli to deweloper wycofa się z inwestycji, ma obowiązek oddać zadatek klientowi. W przypadku zaliczki nie jest ona tak wiążąca, ponieważ deweloper w przypadku zerwania umowy przez kupującego musi zwrócić wpłaconą zaliczkę.

Negocjacje z deweloperem argumenty czyli Czy cenę nieruchomości możemy negocjować?

Negocjowanie jest dobrym sposobem na znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania, jednak kupując wymarzonego mieszkanie, w grę wchodzą emocje, przez co wyłącza się nasze myślenie. Decydując się na negocjacje z deweloperem argumenty, jaki wykorzystamy w rozmowie, są bardzo istotne. Dobrym rozwiązaniem jest przedstawienie konkretnej oferty innego dewelopera. Warto znaleźć ofert podobnego mieszkania, a nawet atrakcyjniejszego w korzystniejszej cenie. W rozmowie warto przedstawić zalety mieszkania kontroferty, które nie posiada mieszkanie, które chcemy kupić. W sytuacji, kiedy kupujemy mieszkanie od dewelopera, które jest na początku budowy, warto poznać okolice w różnych porach dniach. Warto jest znaleźć, coś, co jest jej minusem np. Uciążliwy hałas uliczny w porannych godzinach.

 

Author: swietochlowicki.pl