Zakładamy biznes w UK – otworzenie firmy w Anglii

Wielu emigrantów decyduje się rozpocząć na emigracji własną działalność gospodarczą. Miejscem, w których przebywa duża liczba Polaków, jest Wielka Brytania. Z czym wiąże się otworzenie firmy w Anglii?

Okazuje się, że jest to znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać po doświadczeniach z zakładanie własnej działalności gospodarczej na terenie Polski. Jedną z form jest samozatrudnienie. W Wielkiej Brytanii wystarczy poinformować urząd, że rozpoczęło się pracę na własny rachunek. Tej formalności można dopełnić osobiście drogą telefoniczną, zlecić jednemu z biur zajmujących się księgowością. Korzystając z drugiego rozwiązania można liczyć na doradztwo związane z prowadzeniem działalności.

Nieco więcej wysiłku w otworzenie firmy w UK trzeba włożyć przy rejestracji spółki Limited, ale również w tym przypadku procedura trwa kilka godzin. Polega ona na złożeniu wniosków rejestracyjnych do rejestru handlowego. Kolejnym krokiem jest zgłoszenie się do skarbówki w sektorze podatku dochodowego. Zazwyczaj trwa to około 24 godzin. Po tym czasie otrzymuje się kompletną dokumentacją firmy. Dużym udogodnieniem jest możliwość załatwienia wszelkich formalności on line.

 

Author: swietochlowicki.pl