Czym jest “Duży Lotek”?

“Duży Lotek” to potoczna nazwa dla gry losowej Lotto. Organizuje ją Totalizator Sportowy, polskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w zakładach, grach liczbowych i loteriach pieniężnych. Inne popularne gry Totalizatora Sportowego to między innymi Mini Lotto, Kaskada, EuroJackpot. Popularne są też zdrapki.

Lotto – zasady

Zasady gry są, jak zazwyczaj w przypadku gier losowych, niezwykle proste. W specjalnym punkcie zwanym kolekturze kupujemy specjalny kupon z zakładami. Jeden zakład to koszt 3zł. Polega on na wytypowaniu 6 liczb z puli od 1-49. Jeśli co najmniej 3 liczby z naszego kuponu będą się zgadzać z tymi wylosowanymi przez organizatora wygrywamy pieniądze. Kwota uzależniona jest od ilości trafień (bank rozbija szóstka) oraz ewentualnej kumulacji wygranych w poprzednich, nietrafionych przez nikogo losowań. Gwarantowana najwyższa wygrana to 2000000.

Lotto – wyniki

Losowanie dużego lotka odbywa się trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki oraz soboty o godzinie 21:40. Można je obejrzeć na żywo na stronie internetowej Lotto albo na antenie telewizji TVP Info. Archiwalne wyniki możemy sprawdzić na stronie internetowej. Są też one dostępne bezpośrednio w kolekturach Totalizatora Sportowego

Author: swietochlowicki.pl