Kontrowersja

Witamy w Polsce w kraju w którym rząd robi z NAMI co chce. Jak już wiadomo rodzimy się z długiem. Do tego pełno biurokracji i problemów dla szarego obywatela RP. Oni za to mają chyba satysfakcję z postępowania z ludźmi tzn. z Nami. Przepisy, kodeksy i paragrafy. Skoro musimy je znać to dlaczego nie mamy za to płacone ?

 

Na każdym kroku musimy zastanowić się czy wszystko robię zgodnie z procedurami. Większość na pewno czuje się jak roboty. Jedyna myśl, czy dobrze się wypełniło zadanie. Istna misja, która trwa latami no chyba, że ktoś szybciej się domyśli, że coś w tym jest nie tak. Posłowie łamią prawo, ale posiadając znajomości wszystko jakoś uchodzi na sucho no bo kariera i w ogóle. Ktoś się zainteresuje Nami, że nam czasem pobłażanie też by się przydało? Nie ! Tego nikt nie widzi tzn. widzi ale nie chce widzieć. To jest duży problem, który wpływa również na naszą gospodarkę. Ludzie zniechęcają się jak ich ktoś traktuje jak odpad i najgorszy stopień etniczny. W telewizji mówili, że jakiś znany poseł miał wypadek ale zapłacił dużą grzywnę i sprawa się rozeszła po kościach.

 

Jednak jak szary zwykły Polak ukradnie coś do jedzenia to z reguły dostaje wyrok. Ciągnie się za nim sprawa i do tego koszty sądowe, które nie zawsze są uniknięte. Psychika takiego człowieka nie radzi sobie z taką sytuacją i presją. Niektórzy trafiają do więzienia i przechodzą piekło, które na pewno utkwi im w pamięci na długie lata. Podejście prawne do takich sytuacji jest śmieszne, bo gdybym miał dużo kasy to mógłbym się wykupić i ominąć prawo jak rządowi, ludzie na wyższych stanowiskach. Wymagają szacunku do samych siebie, ale nie dając go nikomu innemu w zamian. Co z tą Polską ? Tego nikt nie wie. Oby takie artykuły trafiały w ręce ludzi, którzy zauważą problem sami w sobie w postępowaniu z innymi ludźmi. Przestaniemy być tylko kolejną cyfrą na liczniku wzrostu populacji.

Author: swietochlowicki.pl