Obiekty historyczne w Świętochłowicach. Huta Zgoda – ZUT Zgoda Świętochłowice

Ludzie cenią sobie miejsca, które mają w sobie jakąś historię. W każdym miasteczku takie obiekty można znaleźć. W miejscowości Świętochłowice, jest mnóstwo ciekawych miejsc o znaczeniu historycznym, bo miasto to pochodzi z dawnych wieków i ma bogatą historię.

Huta Zgoda

Kiedyś Świętochłowice były podzielone na dwa osobne rejony, obecnie jest to jedna miejscowość, do której dołączono kilka innych małych wsi. Jeśli chodzi o najciekawsze miejsca w Świętochłowicach, to na pewno na uwagę zasługują tutejsze Huty. Jedną z nich jest Huta Zgoda, która niestety już nie jest czynna, ale jest miejscem szczególnie ważnym dla mieszkańców.

ZUT Zgoda Świętochłowice

Budynek ZUT Zgoda Świętochłowice także już nie istnieje, ale to właśnie w tym miejscu znajdowała się siedziba dyrekcji Huty. W hucie Zgoda produkowano maszyny stalowe oraz maszynowe. Likwidację Huty ogłoszono w 2008 roku, działała ona przez 168 lat, a więc spory szmat czasu. W miejscu tym było zatrudnionych wielu pracowników i do dzisiaj wspominają oni tą pracę i to miejsce z rozrzewnieniem. Mimo, że Huta już nie działa, to pamięć o niej na długo pozostanie w mieszkańcach Świętochłowic.

 

Author: swietochlowicki.pl