Jak dzieci mogą zarabiać? Czyli praca dla dziecka

Żujemy w czasach konsumpcji, gdzie wydawanie pieniędzy, jest dużo prostsze niż ich zarobek. Dlatego już najmłodszych dzieci musimy uczyć efektywne gospodarowania pieniędzmi.

Jak dzieci mogą zarabiać?

Według polskiego prawa na umowę o pracę lub zlecenie mogą być zatrudnione osoby młodociane, czyli takie, które skończyły 16 lat. Warto więc poznać kilka sposobów na to, jak dzieci mogą zarabiać swoje pierwsze pieniądze i nauczyć w ten sposób również oszczędzania, aby móc spełniać swoje marzenia.

Sprzedaż na allegro

Na allegro można założyć konto junior po ukończeniu 13 lat, można korzystać z serwisu na takich samych zasadach jak dorośli członkowie. Można sprzedawać przedmioty należące do rodziców, za ich pozwoleniem, starocie znalezione na strychu u babci, stare za małe ubrania, gry, zabawki.

Prowadzenie swojego bloga lub kanału na youtubie

Jeśli dziecko posiada swoją pasję, może zacząć rozwijać ją poprzez tworzenie blogu, tworzenie ciekawych filmików, a przy okazji zarobić an swoje wydatki. Jednak, aby uzyskać z tego dochód potrzeba trochę czas i poświęcenia. W tego typu pracy potrzebna jest regularność, więc trzeba być osobą sumienna, aby taka praca mogła przynosić wymarzone benefity finansowe.

Tworzenie tekstów na zlecenie

Jeśli dziecko jest twórcze, lubi czytać książki, ciekawym sposobem na zarobek jest tworzenie różnego rodzaju tekstów na zlecenie. W internecie dostępne platformy, gdzie można znaleźć gotowe zlecenie o różnej tematyce. Jednak, aby móc założyć konto na takiej stronie trzeba mieć ukończone 18 lat, ale można poprosić rodziców o udostępnienie swoich danych potrzebnych do rejestracji. Zarobki są tutaj zależne od poświęconego czasu i rodzaju tekstów, jakie tworzymy, zarobki mogą być całkiem przyzwoite i sięgać 2 tysięcy.

Sposobem na zarabianie może, być granie w gry

Dużo nastolatków większość swoje wolnego czasu poświęca na granie w gry. Aby zarobić na grach, może sprzedawać wirtualną walutę, postaci z gry. Jeśli nastolatek ma swoją ulubioną pozycją, którą się interesuje i jest w tej grze dobry, może wystartować w zawodach i zdobyć nagrodę pieniężną.

 

Author: swietochlowicki.pl