Jak przygotować się do rozmowy o pracę? Dokumenty potwierdzające doświadczenie zawodowe

Poświęciliśmy wystarczającą ilość czasu i napisaliśmy świetne CV, które spodobało się pracodawcy. Nasze starania zostały docenione zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. To już połowa sukcesu, nie powinniśmy jednak spoczywać na laurach.

Wygląd ma znaczenie

Poprzez odpowiedni strój możemy okazać przyszłemu pracodawcy szacunek. Utwierdzimy go również w przekonaniu, że podchodzimy do całej sytuacji odpowiedzialnie. Rozmowa kwalifikacyjna to niepowtarzalna szansa żeby pokazać, że na danej pracy nam zależy, i będziemy się wywiązywać z powierzanych nam zadań w przyszłości. Nie zawsze musimy ubierać się na galowo. Wszystko zależy od specyfiki pracy, na którą aplikowaliśmy. Zawsze jednak dobrze sprawdzi się biała koszula i czarna marynarka.

Koniecznie zabierz to ze sobą

Nie tylko strojem możemy potwierdzić to, że jesteśmy odpowiednią osobą na dane stanowisko. W cv podaliśmy już miejsce naszej poprzedniej pracy. Należy pamiętać, że najprawdopodobniej zostaniemy poproszeni o dokumenty potwierdzające doświadczenie zawodowe. Zatem warto mieć przy sobie wszystkie świadectwa pracy. Jeśli byliśmy zatrudnieni w ramach umowy zlecenie możemy zabrać ze sobą taką umowę, aby w ten sposób udokumentować nasze doświadczenie zawodowe.

Poznaj swojego przyszłego pracodawcę

Przed spotkaniem o pracę warto również prześledzić podstawowe informację na temat firmy, w której ubiegamy się o pracę. Nasza wiedza może zostać sprawdzona, a nieznajomość podstawowych informacji niefortunnie nas zdyskwalifikować. Zazwyczaj wystarczy odwiedzić stronę internetową pracodawcy, gdzie znajdziemy niezbędne informacje.

Author: swietochlowicki.pl