Poszukiwanie pracy

Tworzenie CV to wielkie przedsięwzięcie. Często zastanawiamy się co wpisać, jak wykonać każdy podpunkt by zmieścić się najlepiej na jednej stronie. Czy jesteś gotów podjąć próbę stworzenia swojego życiorysu?

Czym właściwie jest CV?

W kilku słowach wyjaśnienia jest to wizytówka, która zaprezentuje Twoja osobę na każdej rozmowie kwalifikacyjnej. Przyszły pracodawca może odnaleźć tam Twoje dane teleadresowe, a także wykształcenie, umiejętności, doświadczenie zawodowe oraz znajomość języków, zainteresowania i cele zawodowe. Ostatnimi czasy to ostatnie stało się bardzo popularne. W kilku zdaniach podsumowujemy naszą osobę.

Czy każda paca jest ważna?

Często zanim podejmiemy stosowną posadę pracujemy dorywczo, nieraz zdarza się, że kandydat co tydzień odnajdywał swoje miejsce w innej firmie? Czy jest to takie kuszące dla potencjalnie nowego pracodawcy? Odpowiedź bywa raczej jednoznaczna, nikt przecież nie chciałby kogoś zatrudniać na chwilę. Warto ominąć kilka etapów naszej pracy, by przypadkiem nie zniechęcić kogoś do naszej osoby. Nieraz zatem zastanawiamy się doświadczenie zawodowe co wpisać. Poszukiwanie wymarzonej pracy często wiąże się z podjęciem różnych stanowisk, dopasowaniem go odpowiednio do nas. Co jest ważne w pracy? Oczywiście miejsce, atmosfera, ludzie i chyba najbardziej wszystkich interesująca kwestia, to oczywiście wynagrodzenie.
Osoby, które posiadają duże doświadczenie zawodowe będą poszukiwać stanowiska z wyższymi zarobkami, osoby dopiero rozpoczynające swoją ścieżkę kariery na początek muszą zadowolić się niższymi stawkami.

 

Author: swietochlowicki.pl