Przykładowy jadłospis na diecie bogatoresztkowej

Dieta bogatoresztkowa wciąż jest owiana tajemnicą. Dużo się o niej słyszy, ale niewiele osób wie co tak naprawdę można tam jeść. Najważniejszą częścią tej diety jest to, żeby wiedzieć gdzie występuje błonnik, bo to na nim opiera się ten sposób żywienia. Co można jeść na diecie bogatoresztkowej?

Śniadanie

Tutaj warto postawić na owsiankę z otrębami i siemieniem lnianym. Będzie to proste śniadanie, które dostarczy nam sporo błonnika. Jeśli nie przepadamy za owsianką, możemy też zjeść kanapki, ale tylko na pełnoziarnistym pieczywie.

Obiad

Warto postawić na lekkie zupy, takie jak krupnik czy ogórkowa. Nie należy zabielać ich śmietaną. Można też zjeść chude mięso i, przede wszystkim, dużo warzyw! W ciągu całego dnia należy jeść ich nawet kilogram.

Kolacja

Kolacja powinna składać się z produktów, które zawierają dużo węglowodanów. Należy jednak pamiętać, żeby się tutaj nie przejadać, bo może to wpłynąć na jakość naszego snu. Doskonale sprawdzą się kanapki lub, jeśli mamy ochotę na coś bardziej wyszukanego, risotto albo kaszotto. Znowu, warto postawić na dużo warzyw!

 

Author: swietochlowicki.pl