Jak właściwie karmić psa?

Właściwa dieta oraz podawanie posiłków o odpowiedniej porze sprawiają, że czworonogi są pełne energii. Jak karmić psa, aby przez długie lata cieszył się dobrym samopoczuciem oraz zdrowiem?

Jak właściwie karmić czworonoga?

Psy to takie zwierzęta, które są naturalnie przystosowane do zjadania dużych porcji posiłków, pomiędzy którymi mogą występować stosunkowo długie okresy bez jedzenia. Niemniej mając stały dostęp do pokarmu czworonóg potrafi przystosować się do częstego jedzenia znacznie mniejszych ilości. Jakie karmienie psa jest właściwe?

Sprawdzonym rozwiązaniem jest karmienie psa odmierzonymi porcjami pokarmu oraz o tych samych porach. Pozwala to na ścisłe kontrolowanie ilości podawanej karmy oraz szybkie zaobserwowanie wszelkich zmian w ilości zjadanego pokarmu. Właściciel potrafi szybko zauważyć gdy pies zaczyna jeść mniej, co może być oznaką złego samopoczucia lub jakiej choroby. Wówczas to opiekun może szybko zareagować i udać się z psem do weterynarza.

Zdarza się, że niektórzy opiekunowie karmią swoje pupile do woli. Pożywienie w dużej ilości znajduje się na misce i pies może je konsumować o dowolnej porze dnia. Taki sposób karmienia sprawdza się przede wszystkim w przypadku suk w okresie laktacji oraz psów ciężko pracujących. Tej metody karmienia nie zaleca się u psów rosnących oraz u takich, które wykazują tendencję do przyjmowania nadmiernej ilości pokarmu. W tym przypadku może bowiem dojść do zwiększenia masy ciała. Więcej na petportal.pl.

Idealne miejsce do karmienia pupila

Niezwykle ważny jest także wybór właściwego miejsca do spożywania poszczególnych posiłków. Powinno ono być spokojne oraz odosobnione. Ważne jest to, aby nie przeszkadzać psu w trakcie spożywania posiłku oraz aby mu pozwolić odpocząć po jego zjedzeniu.

 

Author: swietochlowicki.pl