I LO Świętochłowice. Edukacja ponad wszystko – Liceum Świętochłowice

W życiu każdego młodego człowieka, bardzo ważna jest edukacja. To dzięki niej człowiek poznaje nowe rzeczy, dowiadujemy się nowych informacji, zdobywa ciekawe umiejętności. Już od najmłodszych lat trzeba inwestować w naukę i poświęcać jej odpowiednio dużo czasu. W każdym mieście znajduje się szkoła, czasem dwie a nawet więcej, wszystko zależy od wielkości miasta i liczby mieszkańców.

I LO Świętochłowice

Bardzo znanym obiektem edukacyjnym w Świętochłowicach, jest I LO Świętochłowice. Ta szkoła powstała w 1948 roku i działała jako Jednolita Szkoła Ogólnokształcąca w stopniu podstawowym i w stopniu licealnym. Obecnie szkoła ta jest im. Jana Kochanowskiego, w 1991 roku został on patronem tego miejsca.

Liceum Świętochłowice

Liceum Świętochłowice ma wiele do zaoferowania swoim uczniom. To co je wyróżnia na tle innych podobnych szkół jest to, że jest to szkoła dwujęzyczna. Jej dużym atutem jest możliwość nauki języka chińskiego w murach tego budynku. Co jakiś czas są też organizowane ciekawe wycieczki w różne miejsca w Polsce i za granicą. Niedawno odbyła się kolejna wycieczka do Chin, z której wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

 

Author: swietochlowicki.pl