Jak negocjować wynagrodzenie z nowym pracodawcą? Jak się przygotować na rozmowę o pracę?

W przypadku, kiedy dostałeś zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną to, że pracodawca docenił Twoje doświadczenie i umiejętności, potem już wszystko zależy od tego, jak przebiega rozmowa o pracę. Warto się do niej dobrze przygotować, być pewnym siebie przez wyróżnisz się pozytywnie na tle pozostałych kandydatów. Na początku warto wejść na stronę internetową danej firmy, poznać jej zakres działalności, jakie jest jej przewodnie motto, jaki cechami kieruje się w polityce firmy. Przed rozmową w wybranej firmie warto zapoznać się z profilem pracownika, jakiego poszukują i wymagane cechy, przedstawić w dotychczasowych doświadczeniach zawodowych. Warto stworzyć listę pytań najczęściej występujących podczas rozmowy kwalifikacyjnej, możemy znaleźć gotowe listy w internecie i przygotować konkretne odpowiedzi na pytania. Jeśli mamy już stworzone odpowiedni na pytania, które mogą pojawić się na spotkaniu z rekruterem, warto poćwiczyć przed lustrem, aby nasza gestykulacja nie było za bardzo przesadzona.

Pytanie o zarobki na rozmowie o pracę czyli jak negocjować wynagrodzenie z nowym pracodawcą

Zanim zaczniemy negocjować zarobki z nowym pracodawcą. Musimy zaprezentować się w jak najlepszy sposób, przedstawić korzyści, jakie będzie mieć firma, po naszym zatrudnieniu. Warto widzieć jak negocjować wynagrodzenie z nowym pracodawcą, aby pójść na kompromis. Jeśli masz pewność, że nadajesz się na wymagane stanowisko i spełniasz wymagane kryteria, nie warto zgadzać się na pierwszą zaproponowaną kwotę wynagrodzenia. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie można zdradzać kwoty naszego poprzedniego wynagrodzenia, ponieważ była to inna firma i inne stanowisko.

Wychodź z inicjatywą

Warto być osobą, która potrafi wyjść z inicjatywą i uzasadnić swoje zdanie, z czasem pracodawca dostrzeże, że jesteś osobą warto zaproponowanego przez ciebie wynagrodzenia. Twoja początkowa pensja na wpływ na kwotę późniejszego wynagrodzenia. Podczas rozmowy dotyczącej zarobków z nowym pracodawcą, nie uda się otrzymać oczekiwanej kwoty, trzeba będzie iść na kompromis. Negocjacje, warto podać kwotę wyższą o 15% od naszego oczekiwanego wynagrodzenia, aby móc zapewnić sobie większe pole do negocjacji.

 

Author: swietochlowicki.pl