Rewitalizacja stawu Kalina vol 2 czyli zielone światło dla prezydenta

Rewitalizacja stawu Kalina vol 2 czyli zielone światło dla prezydenta

19 września b.r. podczas obrad XXV sesji Rady Miasta Świętochłowice radni  jednogłośnie upoważnili prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego do rozpoczęcia starań o uzyskanie finansowania kolejnej próby oczyszczenia stawu Kalina. Nie mogło być inaczej, gdyż wartością najważniejszą jest zdrowie mieszkańców Świętochłowic, mimo to nie ustają  głosy i komentarze poddające w wątpliwość zdolność prezydenta do osiągnięcia tego celu.

Kostempski znów chce czyścić Kalinę - program XXV sesji Rady Miasta

Kostempski znów chce czyścić Kalinę - program XXV sesji Rady Miasta

Na 19 września zwołano XXV sesję Rady Miasta Świętochłowice. W bogatym porządku obrad znajdziemy m.in projekt uchwały o w sprawie wyrażenia zgody na realizację przez Gminę Świętochłowice przedsięwzięcia pn. Poprawa jakości środowiska miejskiego Gminy Świętochłowice - remediacja terenów zdegradowanych i zanieczyszczonych w rejonie stawu Kalina wraz z przywróceniem jego biologicznej aktywności. Prezydent chce upoważnienia Rady Miasta, które pozwoli mu złożyć kolejny wniosek o dofinansowanie. Początek obrad o godzinie 14:00.

Kolejny bojkot sesji Rady Miasta, do opozycji dołączył prezydent i jego zastępca

Kolejny bojkot sesji Rady Miasta, do opozycji dołączył prezydent i jego zastępca

W dniu dzisiejszym miała sie odbyć po raz drugi nadzwyczajna sesja Rady Miasta zwołana na wniosek prezydenta. Zgodnie z naszymi podejrzeniami również dziś sesja nie odbyła się ze względu na brak kworum. Co jednak ciekawe, na obrady nie dotarli nie tylko radni opozycji. Nie pojawił się również prezydent miasta i jego II zastępca. Czy również zbojkotowali sesję? Ponownie na sali sesyjnej zagościło kilkudziesięciu pracowników MPGK.

Były prezydent Świętochłowic mimo wyroku nadal na wolności

Były prezydent Świętochłowic mimo wyroku nadal na wolności

Historię procesu i wyroków w procesie korupcyjnym byłego prezydenta Świętochłowic oraz jego współpracowników znają już chyba wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Przypomnijmy, że Eugeniusz Moś - były prezydent otrzymał 2 lata i 10 miesięcy kary pozbawienia wolności, pozostali uczestnicy korupcyjnej zmowy wyroki dostali w zawieszeniu. Sęk w tym, że sprawiedliwość - sprawiedliwością, lecz skazani nie chcą uszanować wyroku sądu i próbują uniknąć konsekwencji.

Jest decyzja o dalszym zadłużeniu Świętochłowic

Jest decyzja o dalszym zadłużeniu Świętochłowic

Świętochłowice to miasto nadzwyczaj zadłużone. Tymczasem 6 lipca, na zwołanej przez prezydenta Świętochłowic XXIV sesji Rady Miasta pod głosowanie ma zostać poddany projekt uchwały o wyemitowaniu kolejnych obligacji miejskich. Tym razem w kwocie 4 milionów złotych. Czy radni przegłosują dalszy regres finansowy naszego miasta?

Imperium kontratakuje w sprawie Kaliny - uwaga na wybiórcze informacje!

Imperium kontratakuje w sprawie Kaliny - uwaga na wybiórcze informacje!

Kilka dni temu w Świętochłowicach pojawiła się informacja o kolejnym spotkaniu mieszkańców z mediami w okolicach stawu Kalina. Spotkanie to odbędzie się dzisiaj o godzinie 16:00. Po ostatniej Komisji ds. zagrożeń ekologicznych będzie to kolejna szansa na zabranie obywatelskiego głosu w tej sprawie. Swój przyjazd zapowiedziały media, m.in telewizja Trwam, która niedawno wyemitowała już obszerny materiał w sprawie stawu, będą też lokalne media.

Złotousta sekretarz i prezydenckie tablice - czyli jak powiedzieć dużo a nic nie przekazać

Złotousta sekretarz i prezydenckie tablice  - czyli jak powiedzieć dużo a nic nie przekazać

Podczas ostatniej sesji absolutoryjnej cynizmem wykazała się Sekretarz Miasta Ewa Jakubowska. Można nawet powiedzieć, że stała się cichym antybohaterem sesji absolutoryjnej. Nietrudno odnieść wrażenie, że kierowała się zasadą „powiedzieć dużo i nic nie przekazać”.Sprawa dotyczy wymiany tablic rejestracyjnych w prezydenckiej limuzynie oraz produkcji Pulsu Świętochłowic

Nie ma absolutorium - jest prowizorium

Nie ma absolutorium - jest  prowizorium

Przedziwna i zaskakująca była to sesja. Zapowiadano lojalne głosowanie radnych opozycji, którego efektem miało być pozbawienie prezydenta Świętochłowic absolutorium za rok 2015. Takowe nie stanowi co prawda przeszkody w sprawowaniu urzędu, jednak wskazuje na brak zaufania większości radnych na rzecz dalszych działań prezydenta. Może być również podstawą do przeprowadzenia raferendum mającego na celu odwołanie prezydenta. Mówiąc prościej - przynosi włodarzowi wstyd.

Sfrunął prezydent do Warszawy czyli jak poróżnić ślązaków.

Sfrunął prezydent do Warszawy czyli jak poróżnić ślązaków.

Od jakiegoś czasu lokalne media informują o akcji protestacyjnej przeciwko odmowie pokazania w Sejmie wystawy "Sfrunął na Śląsk Orzeł Biały". Twarzami akcji są politycy PO - prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, dyrektor Muzeum Powstań Śląskich Halina Bieda oraz posłanka Danuta Pietraszewska. Przesycony patosem protest może mieć jednak drugie dno w postaci politycznej zagrywki na emocjach.

Skazany za korupcję Jerzy L. utracił mandat radnego

Skazany za korupcję Jerzy L. utracił mandat radnego

Postanowieniem komisarza wyborczego w Katowicach, świętochłowicki radny Jerzy L. utracił z dniem 5 kwietnia 2016 r. mandat radnego. Jerzy L. został prawomocnie skazany w głośnym procesie korupcyjnym wraz z byłym prezydentem Świętochłowic Eugeniuszem Mosiem, byłą sekretarz miasta Jolantą S-K oraz byłym wiceprezydentem Świętochłowic Czesławem Ch.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność