Stop wykorzystywaniu zwierząt cyrkowych - Petycja radnego Zbigniewa Nowaka

Stop wykorzystywaniu zwierząt cyrkowych - Petycja radnego Zbigniewa Nowaka

Świętochłowicki radny od lat znany jest ze swojej wyjątkowej sympatii do zwierząt. Zaangażowany, wspomaga schroniska dla zwierząt, często wypowiada się także na temat wykorzystywania i znęcania się nad zwierzętami występującymi w cyrkach. Pragnie, by w Świętochłowicach zakazano występów cyrków, w których wykorzystuje się zwierzęta. Tymczasem zespoły cyrkowe bywają u nas dość często, a kolejne pokazy tresury na Skałce już dzisiaj.

Po sesji, która się nie odbyła... komentarz stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice

Po sesji,  która się nie odbyła... komentarz stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice

W związku z kuriozalną sytuacją, jaka miała miejsce 6 lipca br., gdy na zwołanej na wniosek Prezydenta Miasta sesji nadzwyczajnej pojawiło się zaledwie 8 z 21 radnych, postanowiliśmy zapytać o ocenę sytuacji osoby postronne, aczkolwiek na bieżąco przyglądające się rozgrywkom politycznym w mieście. Jako pierwszy na pytania odpowiedział Daniel Beger, reprezentant Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice.

Narodowy Test Słuchu 2016 w Świętochłowicach

Narodowy Test Słuchu 2016 w Świętochłowicach

5 lipca do Świętochłowic  dotrze słuchobus – mobilne laboratorium słuchu, w którym każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać słuch i skorzystać z porad specjalistów. Świętochłowice to kolejny przystanek w trasie Narodowego Testu Słuchu 2016, największej w Polsce kampanii profilaktyki chorób słuchu.

Wspólnie na podbój Urzędu Wojewódzkiego

Wspólnie na podbój Urzędu Wojewódzkiego

Już po raz drugi świętochłowiccy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 mogli zwiedzić Śląski Urząd Wojewódzki. Kolejną grupę na wycieczkę po ŚUW zabrał Dariusz Jurczyk - prezes stowarzyszenia i fundacji Wspólne Świętochłowice. Uczniowie klas szóstych zwiedzili zabytkowy budynek władz województwa.

Wybrano inwestycje do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego

Wybrano inwestycje do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego

Ukazały się już wyniki głosowania na inwestycje, które mają zostac zrealizowane z tzw. budżetu obywatelskiego, choć słowem "budżet" trudno określić kwotę 350 tyś zł do podziału na 5 dzielnic. Świętochłowicki budżet obywatelski jest jednym z najniższych tego typu w regionie. Pomimo tego, że ważny jest każdy grosz to jednak trudno nie zauważyć, że wybrane zadania powinny zostać zrealizowane w ramach zadań własnych gminy. Ubrane w społeczną inicjatywę w ujęciu public relations brzmią jednak lepiej, wynioślej - dając jednocześnie włodarzom naszego miasta możliwość zyskania wizerunku dobroczyńcy zaspokajającego potrzeby mieszkańców Świętochłowic.

Przyjazne Świętochłowice w budżecie obywatelskim

Przyjazne Świętochłowice w budżecie obywatelskim

Choć od wpisu do ewidencji minęło zaledwie kilka dni, sympatycy stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice zdążyli złożyć w ramach budżetu obywatelskiego cztery wnioski. W ciągu dwóch dni sympatycy stowarzyszenia zebrali prawie 300 głosów pod dwoma projektami w centrum, jednym na Zgodzie i jednym na Chropaczowie.

Schronisko im. Św. Brata Alberta dla ubogich i samotnych

Schronisko im. Św. Brata Alberta dla ubogich i samotnych

Wszystko zaczęło się w roku 2011, kiedy to władze przekazały na rzecz Towarzystwa im. Św. Brata Alberta (Koło Gliwickie) budynek w Lipinach, przy ul. Bukowego 17. Od tego czasu schronisko jest przystosowywane do potrzeb mieszkańców – osób bezdomnych, ubogich, samotnych, niepełnosprawnych. Parter Domu zajmują niepełnosprawni, osoby na wózkach, mający trudności z poruszaniem się

Czas na równowagę - piknik dla mam i działaczy NGO

Czas na równowagę - piknik dla mam i działaczy NGO

Równowaga w dzisiejszym zakręconym świecie? Przekonaj się, że jest to możliwe! Zapraszamy rodziny, wszystkie mamy z pociechami oraz pracowników organizacji pozarządowych na Piknik – 28 sierpnia 2014 roku organizowany w Świętochłowicach w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia WORK-LIFE-BALANCE.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność