Bezpieczna droga do szkoły
fot. UM Świętochłowice

Pierwszoklasiści wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, mieli także okazję przyjrzeć się pracy strażników miejskich, policjantów i strażaków.   

 

   W Młodzieżowym Domu Kultury dzieci wzięły udział w kolejnej odsłonie programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Najmłodsi spotkali się ze Sznupkiem – maskotką śląskiej policji i zobaczyły film poświęcony bezpieczeństwu na drodze. Przypomniano także znaczenie niektórych znaków drogowych i numery alarmowe. Dużą atrakcją była możliwość wejścia do radiowozów policji i straży miejskiej, a także uruchomienia syreny. Wszyscy uczniowie otrzymali też odblaskowe plecaki i opaski, które ufundował Urząd Miejski w Świętochłowicach.

Najmłodsi odwiedzili także Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Strażacy oprowadzili ich po jednostce, zaprezentowali sprzęt wykorzystywany do gaszenia pożarów i ratowania ofiar wypadków drogowych. Pierwszoklasiści mieli także okazję użyć sikawki strażackiej i poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.   

W akcji uczestniczył prezydent Świętochłowic oraz komendanci policji, straży pożarnej i straży miejskiej w Świętochłowicach.

 

UM Świętochłowice

09-09-2016 admin 2127

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

    • Afera z kumplem od Macierewicza a nikt nie krzyczy jak odznaczyli POpaprańcy swego kolesia z wyrokiem
  • Po co sprzęt, po co szkolenie, zabawy jak jakiś gnó., pozostawi umierającego na drodze bez pomocy ?!

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność