Muzeum Powstań Śląskich obchodziło drugie urodziny

Muzeum Powstań Śląskich obchodziło drugie urodziny

W ubiegłym tygodniu drugie urodziny obchodziło świętochłowickie Muzeum Powstań Śląskich. Zrealizowane na kredyt wyborcze marzenie prezydenta Dawida Kostempskiego poza oczywistym walorem edukacyjnym pełni także rolę polityczną. To właśnie w murach MPŚ podejmowani byli czołowi politycy Platformy Obywatelskiej, na czele z byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim.

Ruszył Teatr ŚwiętochłOFFice i zapowiada bardzo seksualny wrzesień!

Ruszył Teatr ŚwiętochłOFFice i zapowiada bardzo seksualny wrzesień!

Z wielką pompą otwarto nowy świętochłowicki Teatr, który przyjął nazwę ŚwiętochłOFFice. Oglądając zdjęcia z inauguracji trudno nie powiedzieć: Cóż to była za uroczystość! Prezydenci, radni, urzędnicy, pracownicy miejskich instytucji, politycy oraz spragnieni ambitnej sztuki mieszkańcy tłumnie oblegli salę w Centrum Kultury Śląskiej odpowiadając na wezwanie prezydenta Świętochłowic do stworzenia w mieście "kultury wysokiej" - cokolwiek by to nie oznaczało.

Festynów dzielnicowych w Świętochłowicach nadszedł czas

Festynów dzielnicowych w Świętochłowicach nadszedł czas

Jak co roku, rozpoczyna się długo oczekiwany przez mieszkańców miasta czas festynów dzielnicowych, na ktore jak zwykle zaprasza znany z umiłowania do rozrywki prezydent Świętochłowic. I tym razem nie zabraknie biesiadnej zabawy w rytm śląskich szlagierów. Zapewne każdy z festynów uświetni również liczna delegacja radnych Platformy Obywatelskiej oraz przedstawicieli władz i Urzędu Miasta.


Chodzili nocą po linach

Chodzili nocą po linach

Ponad 70 osób w sobotę  30 lipca wzięło udział w nocnym chodzeniu po parku linowym na  „Skałce”. Pierwsza grupa rozpoczęła zabawę o 21, a ostatnia już po północy. Uczestnicy byli zadowoleni i mogą szykować się na podobne wydarzenie. Kolejne jest planowane na przełomie sierpnia i września.

Światowe Dni Młodzieży także w Świętochłowicach

Światowe Dni Młodzieży także w Świętochłowicach

Już jutro, 21 Lipca na estradzie OSIR Skałka odbędzie się spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży.Na spotkanie zaprasza Prezydent Dawid Kostempski. W ramach spotkania przewidziano występy zespołów parafialnych i szkolnych, swój koncert zaprezentuje także Maleo Reggae Rockers - znana formacja grająca chrześcijańską w przekazie odmianę rocka z elementami reggae. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Rozpoczęcie o godzinie 17:00

Przed nami Święto Miasta Świętochłowice 2016

Przed nami Święto Miasta Świętochłowice 2016

To jedne z najważniejszych dni, jeśli chodzi o tegoroczną rozrywkę w Świętochłowicach. Władze miasta przygotowały dla mieszkańców atrakcyjną propozycję spędzenia najbliższego weekendu. Będzie głośno, będzie się działo, będzie zabawa. Przed nami Święto Miasta Świętochłowice. Tegoroczną gwiazdą jest Agnieszka Chylińska, a szczegóły na załączonym plakacie oraz na dziesiątkach tysięcy ulotek, którymi dziś dosłownie zarzucono skrzynki pocztowe w mieście.

Świętochłowice zagrały dla Klaudii!

Świętochłowice zagrały dla Klaudii!

Gramy dla Klaudii! To hasło od kilkunastu dni przewijało się w rozmowach wielu mieszkańców Świętochłowic. Społeczna akcja, jaką grupa mieszkańców naszego miasta zorganizowała w ubiegłą sobotę na rzecz chorej na nowotwór świętochłowiczanki Klaudii Rother przeszła najśmielsze oczekiwania. Pokazała, że mieszkańcy naszego miasta potrafią się zjednoczyć kiedy wymaga tego sytuacja. Dzięki determinacji organizatorów oraz podjęciu wyzwania przez społeczność Świętochłowic udało się zebrać tylko w dniu festynu prawie 18 tys zł, a w trakcie całej akcji już prawie 22 tysiące!

Śląska Biesiada w CKŚ

Śląska Biesiada w CKŚ

2 kwietnia sala Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie rozbrzmi klimatami biesiadnymi. Już 2 kwietnia, w sobotę o godzinie 18:00 odbędzie się Śląska Biesiada z udziałem gwiazd śląskiej i niemieckiej sceny.

Koncert Chóru Ex Animo

Koncert Chóru Ex Animo

Stowarzyszenie "Kulturalne Piaśniki" zaprasza na koncert Chóru Ex Animo Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świętochłowicach z towarzyszeniem orkiestry kameralnej pod dyrekcją Marka Gremlowskiego

Obywatele Świętochłowic! Czas na piknik w stylu PRL!

Obywatele Świętochłowic! Czas na piknik w stylu PRL!

Niecodzienną formę rozrywki i integracji proponuje świętochłowickim rodzinom radny Zbyszek Nowak z przyjaciółmi. Już niebawem, bo 25,26 i 28 sierpnia na "Koreji" zorganizują rodzinne zabawy rodem z PRL. Uczestnicy przeniosą się w czasie o 30,40 i więcej lat przypominając sobie, jak spędzało się wolny czas, kiedy nie było jeszcze komputerów, tabletów, smartfonów czy Facebooka. Ludzie żyli wtedy bliżej siebie, otwarcie i znacznie przyjaźniej niż dziś.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność