Ruszył Teatr ŚwiętochłOFFice i zapowiada bardzo seksualny wrzesień!
Zdjęcia: UM, CKŚ, Teatr ŚwiętochłOFFice

Z wielką pompą otwarto nowy świętochłowicki Teatr, który przyjął nazwę ŚwiętochłOFFice. Oglądając zdjęcia z inauguracji trudno nie powiedzieć: Cóż to była za uroczystość! Prezydenci, radni, urzędnicy, pracownicy miejskich instytucji, politycy oraz spragnieni ambitnej sztuki mieszkańcy tłumnie oblegli salę w Centrum Kultury Śląskiej odpowiadając na wezwanie prezydenta Świętochłowic do stworzenia w mieście "kultury wysokiej" - cokolwiek by to nie oznaczało.

 

Na stronie Urzędu Miasta czytamy: Uroczystego otwarcia dokonał prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, który podjął decyzję o utworzeniu nowej sceny teatralnej w naszym mieście. To odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie świętochłowiczan na kulturę wysoką.(...) Za warstwę artystyczną Teatru ŚwiętochłOFFice odpowiada wybitny reżyser Grzegorz Kempinsky, który prowadził scenę kameralną Teatru Śląskiego i współtworzył Teatr Żelazny w Katowicach.

 

 

Spektaklem inauguracyjnym była sztuka "Dziecko dla odważnych" Beaty i Tomasza Schimscheinerów. Aktorzy z dużym dystansem odnieśli się do rozterek wszystkich rodziców, wywołując równocześnie potężne fale śmiechu.

 


Z kolei na profilu facebook'owym nowego teatru napisano, że motorem napędowym tej idei jest Agnieszka Kostempska - żona prezydenta Świętochłowic, który uparcie dążył do stworzenia teatru. Grzegorz Kempinsky zresztą w licznych podziękowaniach dla prezydenta Świętochłowic nie ustaje, deklarując zapewnienie wysokiego poziomu prezentowanych spektakli.

 


I tak już we wrześniu teatr zapowiada w Świętochłowicach "bardzo seksualny wrzesień". Publiczność będzie mogła obejrzeć sztukę "Halo Penis" opowiadającą o zażyłej relacji głównego bohatera ze swoim penisem, oraz jej kontynuację - "Dialogi Penisa".Sam Grzegorz Kempinsky to uznana marka, nie tylko w sektorze teatralnym, ale również filmowym. W biogramie na swojej stronie internetowej prezentuje bogaty dorobek artystyczny. Udziela się również jako komentator i bloger. Jest autorem wielu refleksji na tematy związane ze sztuką, polityką, dziennikarstwem, życiem codziennym. Jest przyjacielem prezydenta Kostempskiego. Świętochłowicki teatr chce prowadzić w formule "off". - Naszym zamiarem jest stworzenie swoistego domu dla teatru offowego w Polsce, w którym nie dzieli się teatr na instytucjonalny, lub niezależny, a jedynie na dobry i zły. A my mamy zamiar pokazywać tylko dobry teatr. - napisał na swoim blogu

W wywiadzie dla City Magazine Kempinsky mówi: „Twórca nie powinien się bać. A już na pewno nie powinien się bać śmieszności czy nowych wyzwań. Różne już rzeczy w życiu robiłem. Harowałem w tartaku, byłem kelnerem, sprzedawcą farb i tapet, reżyserowałem pokazy mody czy prezentacje butów, piszę komercyjne scenariusze, zajmuję się publicystyką, dokumentem i teatrem. Twórczość jest wyzwaniem. Nabierasz doświadczeń i bogatszy o nie – mocniejszy możesz działać dalej”.

Dla zainteresowanych ofertą teatru:

 

Bilety 20 zł
seniorski 15 zł
REZERWACJE
CENTRUM KULTURY ŚLĄSKIEJ
(CKŚ)
ul. Krauzego 1
Świętochłowice
tel. 32 34 52 160
wt-czw 10-18
pt 10-15
sekretariat@cks.org

 

red.

16-09-2016 admin 3167

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Mam nadzieję, że nie będzie tak źle

   Może tak to odbieramy tylko dlatego, że jesteśmy "zaściankowi", "zacofani" i "staroświeccy" i nie znamy się na "sztuce wspólczesnej"

   Dla ludzi którzy w odbiorze dzieł sztuki nie wyszli poza XIX w. ( i do których się oczywiście zaliczam) sztuka to tworzenie piękna:

   https://www.youtube.com/watch?v=KWyqlWVMfm8


   A tymczasem "sztuka nowoczesna" może mieć różne oblicza:

   https://www.youtube.com/watch?v=mS7yiPao9uM
 • bojem sie że pod dyktanto tego dyrektorka szatanisty mogą być takie premiery jak ta http://pikio.pl/flaga-polski-wyciagnieta-z-pochwy-muzulmanki-chrystus-gwalci-arabke-czyli-sztuka-w-teatrze-polskim/
  a jak kto ma wąty niech przeczyta wywiad z DZ z tym "kimś" a zdjęcie mówi samo za siebie
 • ,, do stworzenia w mieście "kultury wysokiej" - cokolwiek by to nie oznaczało.:"........kultura w Swietochłowicach :) szczególnie w Urzędzie czyli jka władza taka kultura
 • a swietochlowicka rezyserka musi po bialymstoku swoje sztuki wystawiasc...
  a tez by prezydent mogl byc na widowni
  i do tego nie jeden
 • Ale wstyd!!! A gdzie są ci nasi księża? Gdzie RM? Gdzie normalni,rozumni ludzie? Zamiast prawdziwej sztuki kupują odpady zboków!
  • Adam Michnik
  • Kto ?
  • Ty nie pytaj o Zofiję! Ty lepiej zobacz kto siedzi obok delfinowej!
 • Czy mnie wzrok nie myli, za delfinem siedzi Zofija ?
 • na zdjęciu "elyta wysoka kultura"
 • A Agnieszka, delfin, Bartek, Rafael, łysy garnitur to za bilety zapłacili ?
 • A trzecia cześć będzie nosiła tytuł " penis w stawie" lub przy stawie jeszcze nie wiadomo dokładnie!
 • Penisa zagra Delfin?
  • Podobno niedużo
 • Ciekawe ile ta "wysoka kultura" bedzie nas kosztować?

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność