Szósty rok akademicki świętochłowickiego uniwersytetu
fot. UM Świętochłowice

Po raz szósty zainaugurowano rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Świętochłowicach. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent miasta Dawid Kostempski, Krystyna Rawska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świętochłowicach i dr hab. Katarzyna Potyrała, prorektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 

W pierwszym roku w zajęciach uczestniczyło 70 osób, a w obecnym zapisało się już 160. Przygotowano 27 wykładów audytoryjnych. Do wyboru są także zajęcia m.in. komputerowe, rekreacyjno-sportowe, artystyczne, plastyczne, teatralne; lektoraty: angielski i niemiecki oraz klub brydżowy. Poza tym słuchacze mogą brać udział w wyjazdach edukacyjnych.
 
Inaugurację roku akademickiego 2016/2017 uświetnił występ artystów związanych z Piwnicą Pod Baranami.
 
Członkowie świętochłowickiego UTW tworzą także amatorski teatr OdNowa. Wystawiany przez nich spektakl „Chłopcy” zrealizowany został przy współpracy z Teatrem im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem.
 
Działalność uniwersytetu została już doceniona. Uhonorowano go nagrodą „Zasłużony dla miasta Świętochłowice”, a także Złotym Certyfikatem Ogólnopolskiej Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
 
UM Świętochłowice

16-09-2016 admin 2468

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Zachęcam do obejrzenia relacji z ostatniej sesji rady miasta - może się pan czegoś nauczy.
   Podczas odczytywania swojej interpelacji, przewodniczący rady Palka stwierdził że "...rada uchwala czasami pieniądze, natomiast sposób ich wydawania może być różny". I tu ma pan odpowiedź kto dysponuje funduszami w mieście.
 • ..a temu z prawej nie dano czapeczki i futerka ?
  • I żeby ci udowodnić że można się poprawić ja poprawiam swój edytor tekstu - pisalem oczywiście o głupocie, ale ty i tak nie zrozumiesz :(
  • Nieświadomość jest dobra w niektórych wypadkach, ale nie w przypadku głópoty. Idź człowieku do lekarza bo ja ci już bardziej nie pomogę. Szkoda na ciebie czasu.
  • No i wszystko wiadomo o twojej wiedzy :)
   Czyli jesli chcesz prowadzić jakąś działalność np. w MDK to o zgodę zwracasz się do Prezydenta ?
   Nie wiesz co piszesz a piszesz bo masz w tym widać interes i nie ośmieszaj się.
   MDK jest własnością mieszkańców o budżecie decyduje rada a w jednostakach są dyrektorzy opłacani z kasy miasta.
  • No i wszystko wiadomo o twojej wiedzy :)
   Czyli jeśli chcesz prowadzić jakąś działalność np. w MDK, to o zgodę zwracasz się do rady miasta. tak? Nie wiesz co piszesz więc lepiej się nie ośmieszaj.

  • Pytajniku a co do tego ma prezydencik, zasoby są własnością mieszkańców a o wydatkach decyduje rada
  • Jeśli wspomniałeś już o utrzywaniu, to uwzględniając że UTW korzysta z zasobów miasta musiałbyś przyznać że pomoc prezydenta jest istotna. Tylko czy przeszło by ci to przez gardło? Wątpię.
  • Prezydent nie powołał tego i nie utrzymuje, to poza nim. Prezydent się tylko na tym lansuje jak na 99% innych instytucjach
 • Z całum szacunkiem dla pań i panów, którzy biorą udział i kontynuują naukę w tym uniwersytecie. To nie jest tak, że koszula w kraty i tyn binder w grochy? Mogę tylko podziękować panu prezydentowi naszego miasta - Dawidowi Kostempskiemu, że dalej tenże uniwersytet założony przez panią Krystynę Rawską istnieje. Szanowni państwo "uczniwie", tak dalej. Chciejcie posiadać coraz więcej wiedzy. Tak przecież nasz wieszcz napisał. "Ucz się ucz. Nauka to potęgi klucz."Już po raz szósty rozpoczynacie. Więc życzę samych "szóstek" w indeksie. POWODZENIA!
 • koszula w krata,binder w grochy ! nu elegant ! to chyba tyn rektor!

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność