Masz skierowanie? Dostaniesz paczkę żywnościową.

Polski Czerwony Krzyż i Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach organizują pomoc żywnościową dla potrzebujących. Paczki wydawane będą w magazynie PCK przy ul. Katowickiej 35, na podstawie skierowań wystawionych przez OPS.

 

Z pomocy będą mogły skorzystać osoby:

 

- w trudnej sytuacji życiowej – spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, i których dochód nie przekracza 150 proc. kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej ( 951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie.

  • bezdomni,
  • niepełnosprawni,
  • migranci, osoby obcego pochodzenia, mniejszości narodowe.

Program jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogram 2016 z „ Europejskimi Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym”  – FEAD.  

 

źródło: UM Świętochłowice

05-10-2016 admin 2342

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • W delfinarium lubią Mcdonalda, dobre dresy, adidasy, garnitury
  • Jeśli sytuacja w mieście będzie sie tak rozwijać jak teraz, to niedługo niemal wszyscy będą sie łapać na taką pomoc...

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność