25 listopada XV sesja Rady Miasta Świętochłowice

25 listopada XV sesja Rady Miasta Świętochłowice

XV sesja Rady Miasta Świętochłowice obecnej kadencji odbędzie się w środę 25 listopada. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00. Służby prasowe UM wreszcie zdecydowały się na wcześniejsze informowanie meszkańców o planowanych sesjach. Do niedawna bowiem tego typu informacje ukazywały się zaledwie na dzień przed planowaną sesją. Przypominamy, że w sesji Rady Miasta mogą brać udział mieszkańcy.

Świętochłowicki wątek w castingu na wojewodę. Czy Guzy ma szanse?

Świętochłowicki wątek w castingu na wojewodę. Czy Guzy ma szanse?

Na fotel wojewody śląskiego ostrzy sobie zęby jeden z przegranych polityków, który ostatnio na dobre zagościł w Świętochłowicach. Nazwisko Jacka Guzego, świętochłowickiego dygnitarza z MPGK pojawia się w kontekście licytacji do objęcia urzędu. Pytanie, czy polityk przegrany w wyborach do samorządu i do parlamentu powinien zarządzać regionem pozostawiamy otwarte. O stanie czystości miasta nawet nie wspomnimy. Ciekawy artykuł na temat "castingu" do stołka wojewody ukazał się na portalu www.wpolityce.pl

Świętochłowiczanka w gronie najzdolniejszych w regionie!

Świętochłowiczanka w gronie najzdolniejszych w regionie!

Zofia Ogrodowczyk, osiemnastolatka ze Świętochłowic, jest jedną z najzdolniejszych w regionie. Znalazła się wśród 30. osób, które otrzymały stypendium w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od września 2015 roku do czerwca 2018 roku”. Zofia jest także stypendystką Prezydenta Miasta Świętochłowice i Prezesa Rady Ministrów.

III Górnośląski Bal Charytatywny w Świętochłowicach

III Górnośląski Bal Charytatywny w Świętochłowicach


21 listopada w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach już po raz trzeci odbędzie się
Górnośląski Bal Charytatywny, organizowany z inicjatywy Państwa Ewy i Krzysztofa Sprus
oraz Pana Jerzego Bogackiego - prezesa chorzowskiej Fundacji Silesia, której celem jest
promocja i kultywowanie wiedzy na temat śląskiej kultury, historii i języka.

Koncert Chóru Ex Animo

Koncert Chóru Ex Animo

Stowarzyszenie "Kulturalne Piaśniki" zaprasza na koncert Chóru Ex Animo Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świętochłowicach z towarzyszeniem orkiestry kameralnej pod dyrekcją Marka Gremlowskiego

Żużel za stadion. Czy obiekty na Skałce trafią w prywatne ręce?

Żużel za stadion. Czy obiekty na Skałce trafią w prywatne ręce?

Marzenia o powrotu żużla na stałe do Świętochłowic ma wielu kibiców w mieście. Większość z nich preferowałaby z pewnością korzystne rozwiązania także dla miasta. Czarny sport gości (na razie sporadycznie) na obiekcie, który być może znajdzie nowego właściciela w komercyjnej formie. Ceną za zadowolenie grupy kibiców żużla może być oddanie terenu, na którym stoi stadion obcej firmie.

Sport zimą...

Sport zimą...

Coraz to niższe temperatury i padający śnieg zniechęcają ludzi do uprawiania sportu w tę porę roku. Warto jednak nie zaprzestawać treningu tylko z takich powodów. Wysiłek w zimę może przynieść bardzo wymierne korzyści na wiosnę, gdy rozpoczyna się nowy sezon.

Akcja "haziel" zakończona. Uczniowie mają nowe sanitariaty!

Akcja

Tak zwana „Akcja Haziel”, której celem było zebranie funduszy na przebudowę zaplecza sanitarnego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Ślaskiej, została zakończona. Dzięki determinacji Rady Rodziców tej placówki i zaangażowaniu firm, instytucji i osób prywatnych udało się kompleksowo zmodernizować wszystkie sanitariaty w szkole.

ArcelorMittal Poland inwestuje w edukację gimnazjalistów ze Świętochłowic

ArcelorMittal Poland inwestuje w edukację gimnazjalistów ze Świętochłowic

W ubiegły piątek miało miejsce otwarcie nowoczesnej sali językowej w Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach, które połączone było z obchodami Dnia Patronki szkoły – Marii Dulcissimy Hoffman. Dzięki zaangażowaniu firmy ArcelorMittal Poland w realizację projektu, ponad 170 uczniów może za pośrednictwem najnowocześniejszych metod nauczania w bardziej efektywny sposób uczyć się języków obcych. Inicjatywa pozwoli również na rozszerzenie gamy zajęć pozalekcyjnych ukierunkowanych na rozwój języka obcego oraz spotkania kółka europejskiego „Europiątka”.

Parlament nie dla Świętochłowiczan. Co czeka miasto po zmianie władzy?

Parlament nie dla Świętochłowiczan. Co czeka miasto po zmianie władzy?

2 dni temu, w niedzielę 25 października dokonała się w Polsce zmiana władzy. Platforma Obywatelska na kolanach. Triumfuje Prawo i Sprawiedliwość - partia, która uzyskała wynik pozwalający samodzielnie rządzić zarówno w Sejmie, jak i w senacie. Jeśli dodać do tego fakt, że prezydentem RP jest wywodzący się z PiS Andrzej Duda, można śmiało powiedzieć, że PiS w najbliższych latach będzie władzą absolutną. Jak te wybory wpłyną na życie Świętochłowic?

Michał Wójcik: Świętochłowice są wyzwaniem!

Michał Wójcik: Świętochłowice są wyzwaniem!

Michał Wójcik to kandydat na posła. Startuje z list PiS, a głos na Pana Michała mogą oddać także mieszkańcy Świętochłowic. Miły, uprzejmy i z pomysłem na pracę w regionie. Do swojej propozycji chce przekonać także mieszkańców Świętochłowic, a dlaczego? Wyjaśnią to trzy krótkie pytania. Trójka to także odwołanie do numeru Pana Michała na liście.

Zabierz śmieci do Katowic - odczep się od Świętochłowic! Po manifestacji pokojowej w Świętochłowicach

Zabierz śmieci do Katowic - odczep się od Świętochłowic! Po manifestacji pokojowej w Świętochłowicach

Po raz pierwszy od wielu lat na ulice Świętochłowic wyszli niezadowoleni mieszkańcy. Członkowie lokalnych organizacji, sportowcy, radni, dziennikarze. W proteście przeciw zawłaszczeniu miasta przez jednego człowieka. W sprzeciwie wobec partyjnego układu towarzysko - rodzinno - biznesowego, który wprowadził, osadził i zamurował prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski. W akcie desperacji przeciw niszczeniu lokalnych społeczności. Pomimo mniejszej niż się spodziewano frekwencji grupę manifestantów zdecydowanie zauważono na ulicach miasta. Było głośno i stanowczo, zaś organizatorzy zapowiadają kolejne akcje protestacyjne.

Syreny zawyją także w Świętochłowicach?

Syreny zawyją także w Świętochłowicach?

Od pewnego czasu pojawiają się informacje dotyczące testowania różnych zachowań związanych z potencjalnym zagrożeniem militarnym. Tym razem organizuje się akcję dotyczącą naruszenia przestrzeni powietrznej. Informuje o tym także świętochłowicki magistrat

OSIR Skałka chce mieć swoją maskotkę!

OSIR Skałka chce mieć swoją maskotkę!

Zarządzany przez kontrowersyjnego dyrektora Sikorskiego miejski ośrodek sportu i rekreacji zapragnął posiadać swoją maskotkę. Do tej pory instytucja ta nie posiadała takowej, a wszelkie znaki firmowe ośrodka jak i oprawa wizerunkowa pozostawia wiele do życzenia. Osir nie miał do tej pory szczęścia do udanych projektów graficznych.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność