Nowoczesna odkrywa karty: Będziemy budować nić porozumienia!

 Nowoczesna odkrywa karty: Będziemy budować nić porozumienia!

Niedawno opublikowaliśmy w portalu informację o powstaniu świętochłowickiego koła partii Nowoczesna.pl. Podany wówczas komunikat nie zawierał informacji o założycielach, którzy chcieli pozostać przez jakiś czas w ukryciu. Tymczasem ogłoszono skład osobowy zarządu, a o planach na działalność nowej formacji napisał do nas jej przewodniczący, którym został Dariusz Jurczyk.

Platforma w Świętochłowicach z ręką na pulsie

Platforma w Świętochłowicach z ręką na pulsie

Świętochłowiccy zarządcy lubują się w PR' rze. Większość mieszkańców miasta wiele razy spotkała się z przemycaną tu i ówdzie "propagandą sukcesu". Z punktu widzenia polityków, PR'owskie sztuczki to jedna z podstaw wyborczego sukcesu. Obywatele mają dostać czytelny przekaz: W mieście wszystko jest w jak najlepszym porządku, rządzący i ich podwładni dbają o komfort mieszkańców, przybywa inwestycji, jest cudownie i będzie jeszcze lepiej. W tym celu niedawno powołano nowy format informacyjny - magazyn wideo "Puls Świętochłowic".

Świętochłowickie bomby ekologiczne zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców!

Świętochłowickie bomby ekologiczne zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców!

Mieszkańcy Świętochłowic, szczególnie Ci, mieszkający w okolicach stawu Kalina oraz Ajski zdecydowanie są narażeni na duże zagrożenia zdrowotne. Prowadzone prace nad tykającymi bombami ekologicznymi nie pozostawiają złudzeń. Konieczne są natychmiastowe działania profilaktyczne, niezbędne są badania lekarskie mieszkańców tych okolic. Członkowie stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice złożą wnioski o wykorzystanie środków z budżetu obywatelskiego na badania mieszkańców.

Siedem zespołów zauważyło problemy w świętochłowickiej oświacie

Siedem zespołów zauważyło problemy w świętochłowickiej oświacie

Władze Świętochłowic lubują się w tworzeniu rożnej maści zespołów, centrów i komisji. Prowadzenie dysput w przyjaznym sobie gronie daje szanse wypracowania dużej ilości tez i wniosków, a czasem nawet pewnych działań zmierzających do realizacji pomysłów. Nie inaczej jest tym razem. Siedem zespołów problemowych wypracowało program "Tu jest moje miejsce"

Sprawa przetargu w CKŚ - w co gra Wiceprezydent Korman?

Sprawa przetargu w CKŚ - w co gra Wiceprezydent Korman?

Wydawało się, że sprawa wyboru wykonawcy na świadczenie usług sprzątania pomieszczeń CKŚ jest skomplikowana. Tymczasem po kolejnej reakcji Wiceprezydenta Kormana komplikuje się ona jeszcze bardziej. Słaba pamięć prezydenta czy celowe "kluczenie" w sprawie przez różne wersje swoich odpowiedzi? Szum wokół działalności dyrekcji CKŚ, jaki został podniesiony na styczniowej sesji oraz na łamach portalu, tłumaczy nerwowe ruchy osób powiązanych z postępowaniem tego zapytania ofertowego.

Nowoczesna.pl już w Świętochłowicach

Nowoczesna.pl już w Świętochłowicach

W mieście jest wyraźna potrzeba działania w ramach struktury nowoczesna.pl - taką informację otrzymaliśmy dziś od jednego z zaprzyjaźnionych mieszkańców Świętochłowic, który potwierdził powstanie w naszym mieście koła partii utworzonej przez Ryszarda Petru. Z uwagi na fazę organizacyjną koła w Świętochłowicach, lokalni "nowocześni" chcą na razie pozostać anonimowi.

Nowy Komendant Policji w Świętochłowicach

Nowy Komendant Policji w Świętochłowicach

Andrzej Brzozowski od 2 marca pełni obowiązki komendanta Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Wcześniej był wiceszefem policji w Piekarach Śląskich. Nadzorował pion policji kryminalnej. Nominację wręczył mu nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendant wojewódzki.

Przetarg na sprzątanie - czyli jak to się robi w CKŚ

Przetarg na sprzątanie - czyli jak to się robi w CKŚ

Historia pewnego przetargu, jaki w 2015 roku przegrała świętochłowicka firma zajmująca się usługami czystościowymi. Wiele przesłanek wskazuje na celowe działanie dyrektor jednej ze świętochłowickich instytucji kulturalnych oraz urzędników i władz miasta Świętochłowice. Działanie, które miało pozbawić lokalną firmę możliwości wygrania przetargu, oraz wprowadzić firmę spoza miasta założoną zaledwie 1 dzień przed ogłoszeniem przetargu.

Dostawy wody dla lokatorów MPGL. Zakręcą czy nie zakręcą?

Dostawy wody dla lokatorów MPGL. Zakręcą czy nie zakręcą?

W ostatnich dniach wielu świętochłowiczan mieszkających w komunalnych zasobach MPGL otrzymało do swoich skrzynek pocztowych pisma informujące o możliwości zakręcenia wody w budynkach, których lokatorzy zalegają z rachunkami za wodę. Zagrożenie ma dotyczyć całych budynków, a nie tylko zadłużonych mieszkań, nie da się bowiem na tę chwilę technicznie wyodrębnić lokali, wobec których zakręcenie wody byłoby zasadne. W zamian budynki te miałyby mieć możliwość korzystania z punktów poboru wody.


Rekordowa pula w budżecie obywatelskim 2016

Rekordowa pula w budżecie obywatelskim 2016

Budżet Obywatelski w Świętochłowicach cieszy się niesłabnącym uznaniem. To sposób realizacji inwestycji bazujących na pomysłach mieszkańców. W ostatnich latach dało się zauważyć wiele pozytywnych opinii dotyczących tej formy pomocy mieszkańcom. Fakt, że głównym źródłem tych opinii jest zwykle środowisko związane z władzami miasta nie ma większego znaczenia. Mieszkańcy też mogą się przecież cieszyć, zwłaszcza, że w tym roku pula jest rekordowa. Wynosi aż 500 tys zł.

Ceremonia na "basztowej" czyli dwie wieże i jeden ślub

Ceremonia na

Niecodzienną oprawę miała uroczystość zawarcia związku małżeńskiego Natalii i Michała. Pobrali się bowiem na szczycie odrestaurowanej wieży basztowej w kompleksie zrewitalizowanych Dwóch Wież pozostałych po byłej kopalni KWK Polska. Ceremonię poprowadził Dawid Kostempski - prezydent Świętochłowic.


Świętochłowicka spółka komunalna ukrywa informacje przed badaniem przejrzystości Watchdog Polska

Świętochłowicka spółka komunalna ukrywa informacje przed badaniem przejrzystości Watchdog Polska

Obywatele i obywatelki z ponad 20 gmin w Polsce sprawdzają, jak przejrzyste są spółki komunalne w ich gminach. Biorą udział w organizowanym przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska Monitoringu Spółek Komunalnych. Niestety nie wszystkie spółki są gotowe by z nimi rozmawiać, a przecież od ich funkcjonowania w znaczniej mierze zależy jakość życia mieszkańców. Od września sprawdzane są m.in. Zakład Inżynierii Miejskiej (ZIM) w Mikołowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (MPGK) w Świętochłowicach oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (PGK) w Koszalinie. Wymienione spółki  od samego początku niechętnie dzieliły się informacjami o swoim działaniu. Niektóre przeciągały czas rozpatrzenia wniosku, inne odmawiały odpowiedzi, utrudniając przeprowadzenie monitoringu. ZIM i PGK zmieniły swoje podejście do mieszkańców zadających pytania w trakcie trwania monitoringu, czego niestety nie można powiedzieć o spółce ze Świętochłowic.

Nowy dzielnicowy w Centrum

Nowy dzielnicowy w Centrum

Przeprowadzono wewnętrzny nabór na stanowisko dzielnicowego. Postępowanie składało się z dwóch etapów, rozmowy kwalifikacyjnej z członkami komisji rekrutacyjnej oraz rozmowy z psychologiem. W wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego nowym dzielnicowym dzielnicy centrum – wschód został sierżant Łukasz Nowak.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność