Świętochłowice pomagają Klaudii!

Świętochłowice pomagają Klaudii!

Ciężka choroba 32 letniej świętochłowiczanki potężnie zmobilizowała ludzi dobrej woli ze Świętochłowic do włączenia się w akcję pomocową. Zaproszenie do wsparcia znaleźć można na wielu facebookowych profilach, na mieście pojawiają się specjalne skarbonki, a spontaniczną imprezę w formie festynu organizuje jeden ze świętochłowickich radnych. Grono pomagających rośnie, dołącz do nich i Ty!

Sportowcy uhonorowani za rok 2015

Sportowcy uhonorowani za rok 2015

Najlepsi świętochłowiccy sportowcy i trenerzy 2015 roku, otrzymali przyznane przez prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego wyróżnienia i nagrody. Uroczysta „Gala Sportu” odbyła w Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie.

Spotkanie z Posłanką Moniką Rosą

Spotkanie z Posłanką Moniką Rosą

W najbliższy poniedziałek 18 kwietnia odbędzie się spotkanie otwarte świętochłowickiego koła partii .Nowoczesna z mieszkańcami miasta. Gościem spotkania będzie Posłanka na Sejm VIII kadencji - Monika Rosa


Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali na terenie kompleksu Dwie Wieże w Świętochłowicach przy ul.Wojska Polskiego 16. Nowocześni ze Świętochłowic serdecznie zapraszają.

Skazany za korupcję Jerzy L. utracił mandat radnego

Skazany za korupcję Jerzy L. utracił mandat radnego

Postanowieniem komisarza wyborczego w Katowicach, świętochłowicki radny Jerzy L. utracił z dniem 5 kwietnia 2016 r. mandat radnego. Jerzy L. został prawomocnie skazany w głośnym procesie korupcyjnym wraz z byłym prezydentem Świętochłowic Eugeniuszem Mosiem, byłą sekretarz miasta Jolantą S-K oraz byłym wiceprezydentem Świętochłowic Czesławem Ch.

Świętochłowice toną w długach. Obligacyjnie czy obligatoryjnie?

Świętochłowice toną w długach. Obligacyjnie czy obligatoryjnie?

O poziomie zadłużania Świętochłowic przez osoby zarządzające naszym miastem pisaliśmy już wielokrotnie. Mimo nagłaśniania tego procederu miasto tonie w długach coraz bardziej. Obligacje, jakie miasto emituje obecnie służą w zasadzie tylko do tego, aby mogło czym spłacać poprzednie zobowiązania, co i tak nie zawsze się udaje. Zadłużanie miasta to zadłużanie jego mieszkańców. Paradoksem jest to, że zadłużają nas niestety osoby, które są w Świętochłowicach tylko dla kasy i przywilejów.

Świętochłowickie migracje na przestrzeni lat

Świętochłowickie migracje na przestrzeni lat

Z chwilą obumierania przemysłu ciężkiego w Świętochłowicach zaczęła maleć liczba mieszkańców tego miasta. Spora grupa wróciła w rodzinne strony porzucając hotele robotnicze, tymczasowe mieszkania, a nawet wyjeżdżając z założoną tu rodziną. Zawsze bowiem przemysł warunkował rozwój Świętochłowic i jej dzielnic. Spójrzmy, jak kształtowało się to na przestrzeni lat.

Śląska Biesiada w CKŚ

Śląska Biesiada w CKŚ

2 kwietnia sala Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie rozbrzmi klimatami biesiadnymi. Już 2 kwietnia, w sobotę o godzinie 18:00 odbędzie się Śląska Biesiada z udziałem gwiazd śląskiej i niemieckiej sceny.

W Lipinach będą nowe boiska

W Lipinach będą nowe boiska

Place zabaw i boiska to najczęściej wykonywane inwestycje w Świętochłowicach. Dzięki temu dzieci i młodzież z naszego miasta mogą aktywnie spędzać wolny czas. Kolejna inwestycja właśnie ruszyła w Lipinach.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność