Sesja absolutoryjna - czy prezydentowi pomoże skazany za korupcję radny?

Sesja absolutoryjna - czy prezydentowi pomoże skazany za korupcję radny?

Dziś jedna z najważniejszych sesji tej kadencji Rady Miasta. Być może najważniejsza w czasie prezydentury Dawida Kostempskiego. Krytykowany za nadmierne zadłużanie miasta i kiepskie gospodarowanie budżetem nie może być pewny korzystnego wyniku w głosowaniu radnych za absolutorium po niedawnym zajęciu gminnej kasy przez komornika sądowego. Czy z pomocą przyjdzie skazany za korupcję były radny?

Leonid Breżniew też był w Świętochłowicach

Leonid Breżniew też był w Świętochłowicach

Dawne, przemysłowe Świętochłowice były „na szlaku” ówczesnych wielkich tego świata, czyli polityków, jak i niegdysiejszych (tu użyjmy współczesnego określenia) celebrytów. Wychodzono z prostego założenia, że robotnicza brać, lejąca pot w hutach, kopalniach musi mieć wrażenie bliskości z wielkimi. Wrażenie, gdyż ci wielcy nie mieli zwykle większego pojęcia, gdzie są czy przejeżdżają.

Prezydent wygrał z Marszałkiem - Sejm pokazał świętochłowicką wystawę.

Prezydent wygrał z Marszałkiem - Sejm pokazał świętochłowicką wystawę.

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski wygrał batalię o pokazanie w sejmie wystawy "Sfrunął na Śląsk Orzeł Biały" przygotowanej przez Muzeum Powstań Śląskich. Pod ciężarem argumentów prezydenta  Marszałek Sejmu zezwolił na jej ekspozycję. Nie zabrakło znamienitych gości, najczęściej takich, którzy lubią sobie ostatnio poprotestować - czyli spod znaku PO i Nowoczesnej, z Ryszardem Petru na czele.

Igrzyska czas zacząć - rusza sezon festynów w Świętochłowicach!

Igrzyska czas zacząć - rusza sezon festynów w Świętochłowicach!

Zapewne wielu mieszkańców naszego miasta z utęsknieniem czekało na rozpoczęcie tegorocznego sezonu festynowo - rozrywkowego w Świętochłowicach, nic tak bowiem nie cieszy świętochłowiczan jak możliwość pobujania się i zabaw w plenerze firmowanych przez władze miasta i polityków (najczęściej spod znaku Platformy Obywatelskiej). Pierwsza odsłona igrzysk już jutro, rozpoczyna się bowiem Wall Street Festiwal.

Sfrunął prezydent do Warszawy czyli jak poróżnić ślązaków.

Sfrunął prezydent do Warszawy czyli jak poróżnić ślązaków.

Od jakiegoś czasu lokalne media informują o akcji protestacyjnej przeciwko odmowie pokazania w Sejmie wystawy "Sfrunął na Śląsk Orzeł Biały". Twarzami akcji są politycy PO - prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, dyrektor Muzeum Powstań Śląskich Halina Bieda oraz posłanka Danuta Pietraszewska. Przesycony patosem protest może mieć jednak drugie dno w postaci politycznej zagrywki na emocjach.

W Świętochłowicach restauracji było bez liku

W Świętochłowicach restauracji było bez liku

Tytuł z pewnością jest prowokujący, lecz prawda jest taka, że współczesne Świętochłowice skąpią nam ładnych restauracji czy kawiarń. Jednak mieszkańcy nie narzekają, gdyż miasta ościenne oferują za to bardzo szeroki wybór. Dlatego też z nostalgią sięgamy do okresu międzywojnia, gdy centrum obecnego miasta oraz wszystkie jego teraźniejsze dzielnice „usiane były” licznymi wszelkiego typu restauracjami, gdzie też można było wypić kawę czy herbatę. Dowodzą tego choćby dawne widokówki. 

Oddaj książkę, nie płać kary!

Oddaj książkę, nie płać kary!

Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach po raz kolejny ogłasza amnestię w bibliotece ! Z okazji Tygodnia Bibliotek dla wszystkich czytelników, którzy zapomnieli lub nie mogli z różnych względów zwrócić w terminie wypożyczonych książek.

Świętochłowice zagrały dla Klaudii!

Świętochłowice zagrały dla Klaudii!

Gramy dla Klaudii! To hasło od kilkunastu dni przewijało się w rozmowach wielu mieszkańców Świętochłowic. Społeczna akcja, jaką grupa mieszkańców naszego miasta zorganizowała w ubiegłą sobotę na rzecz chorej na nowotwór świętochłowiczanki Klaudii Rother przeszła najśmielsze oczekiwania. Pokazała, że mieszkańcy naszego miasta potrafią się zjednoczyć kiedy wymaga tego sytuacja. Dzięki determinacji organizatorów oraz podjęciu wyzwania przez społeczność Świętochłowic udało się zebrać tylko w dniu festynu prawie 18 tys zł, a w trakcie całej akcji już prawie 22 tysiące!

Świętochłowiczanie uhonorowani medalami

Świętochłowiczanie uhonorowani medalami

Miły i także świętochłowicki wymiar miała uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej, oraz osobom wyróżniającym się w budowaniu demokratycznej ojczyzny. Medalami uhonorowanych zostało dwoje mieszkańców naszego miasta.

Budżet Obywatelski 2016 - znamy wyniki głosowania

Budżet Obywatelski 2016 - znamy wyniki głosowania

Tegoroczne rozdanie Budżetu Obywatelskiego w mieście Świętochłowice odbyło się zgodnie z przewidywaniami. Najwięcej głosów otrzymały projekty dotyczące placówek podległych gminie. Tym samym, podobnie jak to było w latach poprzednich fundusze zgromadzone w budżecie obywatelskim zapewnią de facto realizację jej zadań własnych. W tym zakresie obecne władze miasta zawsze mogą liczyć na mieszkańców głosujących w konkursach Budżetu Obywatelskiego.

Wręczono nagrody: Zasłużony dla miasta Świętochłowice

Wręczono nagrody: Zasłużony dla miasta Świętochłowice

We wtorek 3 maja wręczono kolejne już nagrody "Zasłużeni dla Miasta Świętochłowice". W trakcie gali, jaka odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej prezydent Dawid Kostempski uhonorował tym wyróżnieniem Jarosława Bełdowskiego, Grzegorza Truchana w imieniu świętochłowickiego WOPR, firmę Ekoinstal oraz... Dziennik Zachodni.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność