Pierwsze karty seniora już rozdane

Pierwsze karty seniora już rozdane

Właśnie ukazały się informacje, o wręczeniu pierwszych kart seniora dla mieszkańców Świętochłowic. W świętochłowickim MDK zebrała się seniorska społeczność aby odebrać swój przywilej. Wśród zaproszonych gości nie brakowało przedstawicieli samorządu.

Debata - z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Debata - z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Świętochłowiccy i katowiccy policjanci debatowali z młodzieżą ponadgimnazjalną. Podczas spotkania poruszane były założenia kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, która skierowana jest do młodych osób rozpoczynających swoją przygodę „za kółkiem”. Debata była również świetną okazją aby przypomnieć młodzieży, jak szkodliwe i niebezpieczne są dopalacze i narkotyki.

Szkoła Podstawowa nr 19 z nowymi boiskami

Szkoła Podstawowa nr 19 z nowymi boiskami

Przy Szkole Podstawowej nr 19 w Lipinach otwarto w ub. piątek nowoczesne boiska. Mogą z nich korzystać uczniowie i okoliczni mieszkańcy. W inauguracji obiektu uczestniczyli m.in. Dawid Kostempski – prezydent Świętochłowic, Aleksandra Skowronek – wicemarszałek województwa śląskiego i Teresa Szczęsna – dyrektor SP 19. Kompleks sportowy poświęcił ks. Bogdan Wieczorek, proboszcz parafii pw. św. Augustyna.

Imperium kontratakuje w sprawie Kaliny - uwaga na wybiórcze informacje!

Imperium kontratakuje w sprawie Kaliny - uwaga na wybiórcze informacje!

Kilka dni temu w Świętochłowicach pojawiła się informacja o kolejnym spotkaniu mieszkańców z mediami w okolicach stawu Kalina. Spotkanie to odbędzie się dzisiaj o godzinie 16:00. Po ostatniej Komisji ds. zagrożeń ekologicznych będzie to kolejna szansa na zabranie obywatelskiego głosu w tej sprawie. Swój przyjazd zapowiedziały media, m.in telewizja Trwam, która niedawno wyemitowała już obszerny materiał w sprawie stawu, będą też lokalne media.

Czym można w Świętochłowicach zastąpić sól w potrawach?

Czym można w Świętochłowicach zastąpić sól w potrawach?

Wielu mieszkańców Świętochłowic pyta nas o rolę soli w organiźmie. Zbyt duża ilość soli w przygotowywanych posiłkach może być niebezpieczna dla zdrowia, szczególnie w przypadku osób starszych. Jedną z najpoważniejszych konsekwencji nadmiernego spożywania przyprawy może być choroba układu krążenia. Jak zatem zastąpić sól w potrawach, jednocześnie nie pogarszając ich smaku?

Przed nami Święto Miasta Świętochłowice 2016

Przed nami Święto Miasta Świętochłowice 2016

To jedne z najważniejszych dni, jeśli chodzi o tegoroczną rozrywkę w Świętochłowicach. Władze miasta przygotowały dla mieszkańców atrakcyjną propozycję spędzenia najbliższego weekendu. Będzie głośno, będzie się działo, będzie zabawa. Przed nami Święto Miasta Świętochłowice. Tegoroczną gwiazdą jest Agnieszka Chylińska, a szczegóły na załączonym plakacie oraz na dziesiątkach tysięcy ulotek, którymi dziś dosłownie zarzucono skrzynki pocztowe w mieście.

Zapinanie pasów jest COOL :)

Zapinanie pasów jest COOL :)

W ubiegły piątek, w ramach kampanii Akademia Bezpieczeństwa, świętochłowiccy policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną „Zapisanie pasów jest cool”. Stróże prawa kontrolowali prawidłowość przewożenia w samochodzie dzieci oraz obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Wszystkie prawidłowo przewożone dzieci nagradzane były słodyczami. W akcji oprócz przedstawicieli komendy wojewódzkiej udział wziął również kierowca rajdowy Artur Janosz.

Przekleństwo Świętochłowic ma na imię Kalina! Kiedy skończy się ten koszmar?

Przekleństwo Świętochłowic ma na imię Kalina! Kiedy skończy się ten koszmar?

Staw Kalina to istne przekleństwo Świętochłowic. Nie dość, że systematycznie zatruwa zdrowie mieszkańców miasta, nie dość, że pochłania miliony złotych utopione w nieodpowiedzialne decyzje polityków zarządzających Świętochłowicami, to ciągnie za sobą także ofiary w ludziach. Wielu z nas zastanawia się - czy przekleństwo Kaliny kiedyś się skończy?

Akty przemocy w świętochlowickich rodzinach

Akty przemocy w świętochlowickich rodzinach

Wstrząsające wydarzenia natury kryminalnej działy się ostatnio w Świętochłowicach. Wyłowienie kolejnych zwłok ze stawu Kalina, wyrzucenie przez okno młodej kobiety, narkotyki, broń. Świętochłowiccy policjanci mają pełne ręce roboty. Coraz więcej przemocy w rodzinach.

Złotousta sekretarz i prezydenckie tablice - czyli jak powiedzieć dużo a nic nie przekazać

Złotousta sekretarz i prezydenckie tablice  - czyli jak powiedzieć dużo a nic nie przekazać

Podczas ostatniej sesji absolutoryjnej cynizmem wykazała się Sekretarz Miasta Ewa Jakubowska. Można nawet powiedzieć, że stała się cichym antybohaterem sesji absolutoryjnej. Nietrudno odnieść wrażenie, że kierowała się zasadą „powiedzieć dużo i nic nie przekazać”.Sprawa dotyczy wymiany tablic rejestracyjnych w prezydenckiej limuzynie oraz produkcji Pulsu Świętochłowic

Nie ma absolutorium - jest prowizorium

Nie ma absolutorium - jest  prowizorium

Przedziwna i zaskakująca była to sesja. Zapowiadano lojalne głosowanie radnych opozycji, którego efektem miało być pozbawienie prezydenta Świętochłowic absolutorium za rok 2015. Takowe nie stanowi co prawda przeszkody w sprawowaniu urzędu, jednak wskazuje na brak zaufania większości radnych na rzecz dalszych działań prezydenta. Może być również podstawą do przeprowadzenia raferendum mającego na celu odwołanie prezydenta. Mówiąc prościej - przynosi włodarzowi wstyd.

Rezygnacja z Pikniku Organizacji Pozarządowych

Rezygnacja z Pikniku Organizacji Pozarządowych

Są już pierwsze echa wczorajszej decyzji o nie udzieleniu absolutorium prezydentowi Świętochłowic Dawidowi Kostempskiemu. Wobec braku zaufania dla prezydenta okazanego wczoraj przez Radę Miejską w Świętochłowicach, rezygnację z udziału w organizowanym przez prezydenta jutrzejszym Pikniku Organizacji Pozarządowych złożyło stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność