Jubileuszowy odcinek Pulsu Świętochłowic

Jubileuszowy odcinek Pulsu Świętochłowic

O letnich remontach, które są po drodze kierowcom, o rewitalizacji klatek schodowych z aktywizacją ludzi potrzebujących, a także o letniej akcji dla dzieci i komediowym sezonie na „Skałce”.  Taka jest zawartość jubileuszowego - bo 20-stego odcinka "Pulsu Świętochłowic"

Świętochłowiccy bezrobotni wyremontowali klatki schodowe!

Świętochłowiccy bezrobotni wyremontowali klatki schodowe!

Świętochłowiccy bezrobotni nie mogą zbytnio liczyć na poprawę swojej sytuacji w postaci otrzymania w mieście pracy, gdyż dążeń to tworzenia nowych miejsc pracy nie ma. Jednak mogą przyczynić się do lokalnych sukcesów instytucji jakie stworzono w mieście w celu ich aktywizacji. Póki co - remontują stare, zagrzybione klatki schodowe. Od kilku lat pracują głównie na sukces Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach.

Kolejny bojkot sesji Rady Miasta, do opozycji dołączył prezydent i jego zastępca

Kolejny bojkot sesji Rady Miasta, do opozycji dołączył prezydent i jego zastępca

W dniu dzisiejszym miała sie odbyć po raz drugi nadzwyczajna sesja Rady Miasta zwołana na wniosek prezydenta. Zgodnie z naszymi podejrzeniami również dziś sesja nie odbyła się ze względu na brak kworum. Co jednak ciekawe, na obrady nie dotarli nie tylko radni opozycji. Nie pojawił się również prezydent miasta i jego II zastępca. Czy również zbojkotowali sesję? Ponownie na sali sesyjnej zagościło kilkudziesięciu pracowników MPGK.

Po sesji, która się nie odbyła... komentarz stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice

Po sesji,  która się nie odbyła... komentarz stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice

W związku z kuriozalną sytuacją, jaka miała miejsce 6 lipca br., gdy na zwołanej na wniosek Prezydenta Miasta sesji nadzwyczajnej pojawiło się zaledwie 8 z 21 radnych, postanowiliśmy zapytać o ocenę sytuacji osoby postronne, aczkolwiek na bieżąco przyglądające się rozgrywkom politycznym w mieście. Jako pierwszy na pytania odpowiedział Daniel Beger, reprezentant Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice.

Po stronie prawdy - Reportaż Toksyczna Kalina

Po stronie prawdy - Reportaż Toksyczna Kalina

Reportaż interwencyjny, jaki wyemitowała TV Trwam to godzinna produkcja, przedstawiająca w pełnym świetle największy ekologiczny problem Świętochłowic. Nieudolna próba rekultywacji zbiornika jaka miała miejsce w ciągu ostatnich 2 lat spowodowała, że tematem zatrutego stawu interesują się żywo media ogólnopolskie, a także politycy z pierwszych stron gazet.

Radni - bezradni, czyli sesja której nie było i ... nie będzie?

Radni - bezradni, czyli sesja której nie było i ... nie będzie?

W dniu dzisiejszym, o godzinie 13:00 miała rozpocząć się XXIV sesja Rady Miasta Świętochłowice. Sesja, zwołana w trybie nadzwyczajnym przez prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego miała na celu głównie poddanie pod głosowanie uchwały zezwalającej prezydentowi na emisję kolejnych obligacji miejskich na kwotę 4 milionów złotych, co oznacza ni mniej, ni więcej jak kolejne zwiększenie zadłużenia miasta.

Były prezydent Świętochłowic mimo wyroku nadal na wolności

Były prezydent Świętochłowic mimo wyroku nadal na wolności

Historię procesu i wyroków w procesie korupcyjnym byłego prezydenta Świętochłowic oraz jego współpracowników znają już chyba wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Przypomnijmy, że Eugeniusz Moś - były prezydent otrzymał 2 lata i 10 miesięcy kary pozbawienia wolności, pozostali uczestnicy korupcyjnej zmowy wyroki dostali w zawieszeniu. Sęk w tym, że sprawiedliwość - sprawiedliwością, lecz skazani nie chcą uszanować wyroku sądu i próbują uniknąć konsekwencji.

Święto Policji w Świętochłowicach

Święto Policji w Świętochłowicach

Wczoraj policjanci obchodzili swoje święto. Uroczystości zorganizowano na terenie Wież KWK Polska. Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, wręczył nagrody wyróżniającym się w służbie funkcjonariuszom. Podczas apelu policjanci otrzymali także nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Darowizna dla stowarzyszenia Kokardka w Świętochłowicach

Darowizna dla stowarzyszenia Kokardka w Świętochłowicach

Dr Jarosław Bełdowski podarował wczoraj stowarzyszeniu na rzecz autyzmu „Kokardka” nagrodę finansową, którą otrzymał w tym roku odbierając statuetkę „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice”. W siedzibie przy ul. Chopina 39 w imieniu pana Bełdowskiego darowiznę przekazała jego siostra Dorota. W spotkaniu uczestniczył Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Narodowy Test Słuchu 2016 w Świętochłowicach

Narodowy Test Słuchu 2016 w Świętochłowicach

5 lipca do Świętochłowic  dotrze słuchobus – mobilne laboratorium słuchu, w którym każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać słuch i skorzystać z porad specjalistów. Świętochłowice to kolejny przystanek w trasie Narodowego Testu Słuchu 2016, największej w Polsce kampanii profilaktyki chorób słuchu.

Jest decyzja o dalszym zadłużeniu Świętochłowic

Jest decyzja o dalszym zadłużeniu Świętochłowic

Świętochłowice to miasto nadzwyczaj zadłużone. Tymczasem 6 lipca, na zwołanej przez prezydenta Świętochłowic XXIV sesji Rady Miasta pod głosowanie ma zostać poddany projekt uchwały o wyemitowaniu kolejnych obligacji miejskich. Tym razem w kwocie 4 milionów złotych. Czy radni przegłosują dalszy regres finansowy naszego miasta?

Nowa siedziba MZON w Świętochłowicach

Nowa siedziba MZON w Świętochłowicach

Od dzisiaj Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Świętochłowicach ma nową siedzibę. Pacjenci przyjmowani będą w wyremontowanych pomieszczeniach przy ul. Harcerskiej 1. Uroczystego otwarcia dokonał Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność