Remigiusz Rączka odwiedził Świętochłowice

Remigiusz Rączka odwiedził Świętochłowice

Znany z popularnych programów kulinarnych, autor książek kucharskich -  Remigiusz Rączka odwiedził Świętochłowice. Gościł w Muzeum Powstań Śląskich i w Wieżach KWK Polska, gdzie rozmawiano o historii obiektów, a także o śląskich tradycjach kulinarnych. Relację z wizyty będzie można zobaczyć w najbliższym odcinku programu „Rączka gotuje”.

Bilet na basen zamiast mandatu!

Bilet na basen zamiast mandatu!

Zakończyła się pierwsza odsłona nowatorskiego projektu profilaktycznego świętochłowickich policjantów. Na Kąpielisku Miejskim w Świętochłowicach, znajdującym się na terenie OSiR „SKAŁKA”, mundurowi wraz z WOPR-em uczyli kąpiących się jak „ratować życie”. Spotkanie to poprzedzone było trwającymi cały tydzień kontrolami zbiorników wodnych, na których obowiązuje zakaz kąpieli. Wszystkim „złapanym” zamiast mandatu policjanci wręczali bilet na basen.

Wypięknieje stadion Naprzodu Lipiny

Wypięknieje stadion Naprzodu Lipiny

Jak informuje strona internetowa OSIR Skałka - pięknieje stadion Naprzodu Lipiny. Letnia przerwa na obiekcie w całości została wykorzystana na przesunięcie murawy i montaż nowych bramek. W drugim etapie za bramką od strony cmentarza powstanie boisko ze sztucznej trawy. Wszystko to ma na celu zwiększenie ilości miejsca do trenowania. Inwestycja finansowana jest z budżetu miasta Świętochłowice.


Reprezentanci Śląska Motokriss udanie na mistrzostwach europy!

Reprezentanci Śląska Motokriss udanie na mistrzostwach europy!

To były najbardziej udane Mistrzostwa Europy dla zawodników Śląska Motokris 19-to letniej historii działalności sekcji speedrowera w Świętochłowicach. W zakończonych w ostatni weekend lipca Mistrzostwach, które odbywały się w Wielkiej Brytanii na torach w Poole i Southampoton zawodnicy ze Świętochłowic wywalczyli cztery medale.

Zatrzymano kolejnych domowych oprawców

Zatrzymano kolejnych domowych oprawców

Kolejni domowi oprawcy odpowiedzą przed sądem. Świętochłowicka policja zatrzymała 44-letniego mężczyznę oraz 38-letnią kobietę. Oboje są sprawcami stosowania przemocy w stosunku do osób najbliższych. 44-latek odpowie za uszkodzenie ciała swojej partnerki, a 38-latka za znęcanie się nad swoją matką.

Festynów dzielnicowych w Świętochłowicach nadszedł czas

Festynów dzielnicowych w Świętochłowicach nadszedł czas

Jak co roku, rozpoczyna się długo oczekiwany przez mieszkańców miasta czas festynów dzielnicowych, na ktore jak zwykle zaprasza znany z umiłowania do rozrywki prezydent Świętochłowic. I tym razem nie zabraknie biesiadnej zabawy w rytm śląskich szlagierów. Zapewne każdy z festynów uświetni również liczna delegacja radnych Platformy Obywatelskiej oraz przedstawicieli władz i Urzędu Miasta.


Chodzili nocą po linach

Chodzili nocą po linach

Ponad 70 osób w sobotę  30 lipca wzięło udział w nocnym chodzeniu po parku linowym na  „Skałce”. Pierwsza grupa rozpoczęła zabawę o 21, a ostatnia już po północy. Uczestnicy byli zadowoleni i mogą szykować się na podobne wydarzenie. Kolejne jest planowane na przełomie sierpnia i września.

Poszukiwany sprawca usiłowania oszustwa

Poszukiwany sprawca usiłowania oszustwa

Świętochłowiccy policjanci prowadzą sprawę usiłowania oszustwa w jednej z placówek bankowych. Do zdarzenia doszło 23 - 25 maja 2016 roku w Świętochłowicach. Mężczyzna fałszywie podający się za mieszkańca Rudy Śląskiej usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzania mieniem pokrzywdzonego w kwocie ok. 400 tys. zł. Śledczy ustalają tożsamość mężczyzny, którego wizerunek widnieje na zdjęciach i proszą o kontakt świadków.

Światowe Dni Młodzieży: Pielgrzymi na Skałce

Światowe Dni Młodzieży: Pielgrzymi na Skałce

21 lipca pielgrzymi z Jamajki i Włoch, biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży wspólnie bawili się podczas koncertów zorganizowanych na „Skałce”. Gości oficjalnie przywitali Dawid Kostempski, prezydent miasta, ksiądz dziekan Grzegorz Borg oraz proboszczowie świętochłowickich parafii.

Światowe Dni Młodzieży także w Świętochłowicach

Światowe Dni Młodzieży także w Świętochłowicach

Już jutro, 21 Lipca na estradzie OSIR Skałka odbędzie się spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży.Na spotkanie zaprasza Prezydent Dawid Kostempski. W ramach spotkania przewidziano występy zespołów parafialnych i szkolnych, swój koncert zaprezentuje także Maleo Reggae Rockers - znana formacja grająca chrześcijańską w przekazie odmianę rocka z elementami reggae. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Rozpoczęcie o godzinie 17:00

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność