Nocny Streetball 2016

Nocny Streetball 2016

W sobotę, 10 września w Świętochłowicach odbędzie się nocny turniej koszykówki ulicznej w trzech kategoriach wiekowych: open, gimnazjum i szkoła podstawowa. Zawody zostaną rozegrane na parkingu Centrum Handlowego „Atrium” przy ul. Chorzowskiej 19. Początek zmagań o godzinie 18:00.

Język mandaryński gwarancją lepszej przyszłości dla świętochłowickiej młodzieży

Język mandaryński gwarancją lepszej przyszłości dla świętochłowickiej młodzieży

To nie żart, a realna propozycja jaką prezydent Świętochłowic zapewnia uczniom świętochłowickiego zespołu szkół nr 1. Zdaniem Kostempskiego znajomość chińskiego języka pozwoli młodym mieszkańcom miasta znaleźć pracę. Z uwagi na fakt, że nauka zawierać ma także lekcje chińskich obyczajów oraz tamtejszej kultury sądzić można, że to właśnie w chinach pracy będzie musiała wkrótce szukać świętochłowicka młodzież.

W Lipinach powstanie Nowy Paryż

W Lipinach powstanie Nowy Paryż

To nie żart lecz sprawdzona informacja, którą od wczoraj można znaleźc w zaprzyjaźnionych z Urzędem Miasta mediach. W Świętochłowicach powstanie Nowy Paryż - nowoczesne luksusowe osiedle mieszkaniowe. Inwestorem jest firma Xenakis znana już w mieście z wcześniejszych realizacji osiedli Dolina Sudecka i Dolina Akacjowa. Lokalizacja to dzielnica Lipiny na granicy z Rudą Śląską.

Dotacje na świętochłowicki sport w 2017 roku

Dotacje na świętochłowicki sport w 2017 roku

Zgodnie z § 3 pkt 2 uchwały Rady Miejskiej w Świętochłowicach Nr V/36/11 z dnia 16.02.2011r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w Mieście Świętochłowice, kluby sportowe mogą składać wnioski o przyznanie dotacji na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu.

Ruszy miasteczko ruchu drogowego

Ruszy miasteczko ruchu drogowego

W mieście rozpoczęła się realizacja inwestycji w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Już niedługo do użytku mieszkańców oddane zostanie miasteczko ruchu drogowego. Nowy obiekt powstał przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piaśnikach. Obecnie trwa procedura odbiorowa.

W Świętochłowicach ruszy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W Świętochłowicach ruszy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Już wkrótce na stronie internetowej świętochłowickiej Policji ruszy aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu internetowemu będziecie mogli Państwo dzielić się z nami spostrzeżeniami dotyczącymi wszelkich zagrożeń występujących w Waszym sąsiedztwie, a tym samym będziecie mieli Państwo bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa w mieście.

Piąta edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach

Piąta edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach

Z początkiem października wystartuje kolejna piąta już edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach (UDŚ). Zapisy trwają do 7 września. Dla dzieci w wieku 6-12 lat zaplanowano całoroczny cykl zajęć edukacyjnych, w trakcie których mali miłośnicy nauki będą poznawać ciekawostki z różnych dziedzin m.in. fizyki, chemii, astronomii, zarządzania, przyrody i sztuki.

Życie klasztorne kwitło też w Świętochłowicach

Życie klasztorne kwitło też w Świętochłowicach

Świętochłowice to nie Sandomierz, Kraków czy Gniezno. Kościołów ci u nas raptem sześć, a klasztor jeden. Czy było kiedyś inaczej? Właściwie to nie, gdyż w dziejach obecnych Świętochłowic znaczącą rolę odegrały tylko siostry boromeuszki, które najwcześniej pojawiły się w Lipinach, bo w roku 1862, a sprowadzono je z klasztoru w Trzebnicy. Zadomowiły się przy szpitalu hutniczym i służyły pomocą chorym i biednym. Prowadziły też kuchnię, opiekowały się dziećmi, organizowały kursy.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność