Już dziś mieszkańcy Świętochłowic zaprotestują przeciwko złej władzy

Już dziś mieszkańcy Świętochłowic zaprotestują przeciwko złej władzy

W Świętochłowicach od lat nie było manifestacji z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy naszego miasta długo czekali na zmiany powodujące poprawę ich bytu. Przeliczyli się niestety i teraz to już nie przelewki. 10 Października ulicami Świętochłowic przejdzie manifestacja pokojowa zainicjowana przez stowarzyszenie "Przyjazne Świętochłowice" i współpracujące z nimi organizacje. O godzinie 10:30 z placu Słowiańskiego w Lipinach, ulicami miasta przejdzie marsz protestacyjny. Finał manifestacji odbędzie się pod Urzędem Miasta w Świętochłowicach.

Prezydent miasta ŚMIECIOCHŁOWICE zaprasza.. Manifestacja Pokojowa

Prezydent miasta ŚMIECIOCHŁOWICE zaprasza.. Manifestacja Pokojowa

Różowe okulary są w cenie. Świętochłowicki wydział promocji na tym gadżecie mógł jednak do tej pory sporo zaoszczędzić, bowiem świadomość w mieszkańcach budzi się bardzo powoli. Widać przez nie basen, muzeum i odnowione kolejne warstwy asfaltu. Ale wystarczy je ściągnąć, by dostrzec proces przeobrażania miasta Świętochłowice w ŚMIECIOCHŁOWICE (największe śmietnisko aglomeracji śląskiej).

Sponiewierani w Świętochłowicach zostali mistrzem Śląska

Sponiewierani w Świętochłowicach zostali mistrzem Śląska

Bezprawnie skonfiskowano im sprzęt sportowy i mienie klubu. Zakazano treningów na świętochłowickich boiskach. Zostali upokorzeni przez władze Świętochłowic, urzędników i zarząd OSIR Skałka. Mimo tylu przeszkód UKS Tygryski ciągle wygrywa. W największym piłkarskim turnieju dziewcząt w Europie zawodniczki trenera Masonia zostały mistrzyniami Śląska. Gratulacje!

Imigranci z bliskiego wschodu zamieszkają w Lipinach?

Imigranci z bliskiego wschodu zamieszkają w Lipinach?

Temat imigrantów ciągle elektryzuje, zwłaszcza w samorządach. Nie jest tajemnicą, że praktycznie do wszystkich gmin w Polsce trafiły centralne zapytania (dyspozycje) dotyczące możliwości lokowania przyszłych imigrantów. Samorządy muszą określić się zarówno co do ilości, jak i rodzajów lokalizacji i obiektów. Pojawiają się pierwsze szacunki dotyczące Świętochłowic.

Pepco wchodzi do Świętochłowic. Poszukiwani pracownicy.

Pepco wchodzi do Świętochłowic. Poszukiwani pracownicy.

W Świętochłowicach, w dzielnicy Zgoda powstaje nowy market popularnej marki Pepco. Wśród mieszkańców Świętochłowic poszukuje się kandydatów do pracy w markecie, który ma powstać u zbiegu ulic Tunkla i Śląskiej. Pepco jest obecne na polskim rynku od 2004 roku. Prowadzi wielkopowierzchniowe sklepy odzieżowo - przemysłowe dla całej rodziny. Można jeszcze wysyłać CV

Partnerskie karty kredytowe

Partnerskie karty kredytowe

Partnerskie karty kredytowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Dzieje się tak dzięki korzyściom, które możemy zyskać, posiadając daną kartę w portfelu. Nie chodzi jedynie o brak prowizji za dokonanie transakcji bezgotówkowych oraz brak odsetek przy terminowej spłacie całości wykorzystanego kredytu.

POlityka ponad wszystko - czyli rzecznik prasowy kontra dziennikarze ŚTM

POlityka ponad wszystko - czyli rzecznik prasowy kontra dziennikarze ŚTM

Sprawa wyrzucenia dziennikarzy Śląskiej Telewizji Miejskiej ze studia, które od 17 lat zajmowali na terenie OSIR Skałka nabrała ogólnopolskiego rozgłosu. Trafiła nawet do ogólnopolskiej stacji tv Republika. Do programu "Wolne Głosy" prowadzonego przez Antoniego Trzmiela zaproszono prezesa ŚTM Grzegorza Mikę oraz posłankę Prawa i Sprawiedliwości Marię Nowak. Znów o Świętochłowicach było głośno, i znów w negatywnym znaczeniu, bo w Świętochłowicach dyskryminuje się dziennikarzy, którzy nie jedzą z ręki prezydentowi i urzędnikom.

Świętochłowickie spółki komunalne będą monitorowane

Świętochłowickie spółki komunalne będą monitorowane

Organizacja Watchdog Polska realizuje ogólnopolski projekt systemowy Monitorowanie Spółek Komunalnych. Działania podejmowane w ramach projektu służą głównie poznaniu zasad funkcjonowania spółek komunalnych w monitorowanych gminach. Analizowane będą przepisy prawne i regulacje wewnątrzgminne przekładające się na sposób działania spółek.

Świętochłowice po dożynkach - gdzie jest prezydent?

Świętochłowice po dożynkach - gdzie jest prezydent?

W Świętochłowicach, mieście o bogatych tradycjach rolniczych jak co roku (ostatnio) zorganizowano miejskie dożynki. Niestety tym razem nie pojawiło się "sołtysostwo" jak żartobliwie nazywano w ostatnich latach świętochłowickę parę prezydencką. Szkoda, bo bez przebranego w tradycyjny strój Dawida Kostempskiego to już nie to samo, co chociażby rok temu. Trochę się niepokoimy, prezydent od jakiegoś czasu przestał pokazywać się na miejskich imprezach.

Wspólnie na podbój Urzędu Wojewódzkiego

Wspólnie na podbój Urzędu Wojewódzkiego

Już po raz drugi świętochłowiccy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 mogli zwiedzić Śląski Urząd Wojewódzki. Kolejną grupę na wycieczkę po ŚUW zabrał Dariusz Jurczyk - prezes stowarzyszenia i fundacji Wspólne Świętochłowice. Uczniowie klas szóstych zwiedzili zabytkowy budynek władz województwa.

Fokarium w Świętochłowicach. Inicjatywa czy prowokacja?

Fokarium w Świętochłowicach. Inicjatywa czy prowokacja?

W mieście Świętochłowice od jakiegoś czasu dzieją się dziwne rzeczy. Zaskakujące inwestycje, nie zawsze poparte racjonalnym punktem widzenia czy zdrowym rozsądkiem. Nie tak dawno opinia publiczna dowiedziała się że w stawie Kalina będą pływać jesiotry. Dziś wiemy, że nie będzie tam nawet przysłowiowej "wajski". Tymczasem w internecie promowana jest idea stworzenia w naszym mieście... fokarium, które mogłoby znajdować się na terenie Skałki. Inicjatywa czy prowokacja?

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność