Piłkarska uczta - wspaniały debiut Żaczków

Piłkarska uczta - wspaniały debiut Żaczków

Wczoraj odbyły się małe derby Świętochłowic. Pomimo niesprzyjającej aury najmłodszym zawodnikom udało się rozegrać piłkarski pojedynek. Pogoda nie odstraszyła miłośników sportu i na stadion przy Łagiewnickiej 80 przybyło sporo kibiców. Frekwencja była naprawdę duża, wśród zebranych było wielu rodziców. Wszyscy z radością obserwowali małe gwiazdy. Przeciwnikiem Żaczków był MKS Śląsk Świętochłowice.

Pływacy zajęli III miejsce w lidze klubów śląskich

Pływacy zajęli III miejsce w lidze klubów śląskich

Pływacy z rocznika 2003 zajęli w ogólnej klasyfikacji Ligi Klubów Śląskich III miejsce. W KP Sukces trenują dzieci z Chorzowa, Świętochłowic i Katowic. Sekcja liczy ok. 100 zawodników z roczników 2001-2006. Trenerami są: w Hajdukach Joachim Dulok i Hanna Kurczyk, na basenie miejskim w Chorzowie Aleksandra Zagrodnik.

FIRST BMX JAM IN SKAŁKA - zawody

FIRST BMX JAM IN SKAŁKA - zawody

Po raz pierwszy od powstania skate park na terenie OSiR "Skałka" stanie się areną zmagań miłośników dwóch kółek. W sobotę 10 maja na terenie skate parku odbędą się zawody, które mają na celu popularyzację jazdy na BMX-ach.

Odbył się Turniej Mistrzów Szachowych 2014

Odbył się Turniej Mistrzów Szachowych 2014

28 kwietnia w pawilonie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach odbył się Turniej Mistrzów Szachowych 2014. Po raz pierwszy do turnieju włączyli się (będąc organizatorem) podopieczni Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice, które niedawno powstało przy Szkole Podstawowej nr 1.

Mistrz Tomasz Adamek odwiedził Świętochłowice! [wideo]

Mistrz Tomasz Adamek odwiedził Świętochłowice! [wideo]

Bardzo rzadko możemy gościć w Świętochłowicach osoby znane na całym świecie. Tym bardziej cieszy, że jedna z nich odwiedziła nasze miasto. Kilka dni temu wywiadu Śląskiej Telewizji Miejskiej udzielił Tomasz Adamek, dwukrotny bokserski mistrz świata, wkraczający obecnie w świat wielkiej polityki.

Na "Skałce" rozpoczął się sezon speedrowerowy

Na

W sobotnie przedpołudnie na torze speedrowerowym OSiR „Skałka” odbyła się I eliminacja Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Płd juniorów, która jest jedną z pięciu eliminacji do finałów mistrzostw Polski. W eliminacji drużynowej liczyły się tylko dwie drużyny - Śląsk Świętochłowice i Lwy Częstochowa.

Skałka-Śląsk Świętochłowice w finale Pucharu Polski

Skałka-Śląsk Świętochłowice w finale Pucharu Polski

Szczypiornistki Skałki-Śląska Świętochłowice będą walczyć w finale Pucharu Polski w Kępnie. Rozgrywki potrwają od 30 kwietnia do 3 maja b.r. Skałka-Śląsk Świętochłowice (rocznik 2001) zagra w grupie „D”. Zawodniczki będą walczyły o punkty z MKS Karczew, SKS Kusym Kraków i Vambresią Worwo Wąbrzeźno.
 Dwie najlepsze drużyny w swoich grupach przejdą do rywalizacji o miejsca 1-8, a pozostałe powalczą o miejsca 9 -16.


W klubie dzieje się dużo - wywiad z Adrianem Masoniem

W klubie dzieje się dużo - wywiad z Adrianem Masoniem

Kobiety grające w piłkę nożną to dość rzadki widok, ale nie w Świętochłowicach. W naszym mieście funkcjonuje bowiem Akademia Piłkarska Tygryski, zrzeszająca dziewczyny, których pasją jest właśnie piłka. Przed nami ostatnia część rozważań o sporcie, tym razem rozmawiamy z trenerem i prezesem klubu Panem Adrianem Masoniem. 

Pełna mobilizacja - rozmowa z finalistą debiutów PZKFiTS

Pełna mobilizacja - rozmowa z finalistą debiutów PZKFiTS

22 marca br. odbyły się zawody Debiutów PZKFiTS w Kulturystyce, Kulturystyce Klasycznej i Fitness. Zawodnik z naszego miasta - Marek Ledwochowski pokonał konkurencję i zdobył złoty medal w kategorii: kulturystyka klasyczna powyżej 180 cm. Cieszymy się niezmiernie, że Marek triumfował w tak wspaniałym stylu oraz pokazał się z jak najlepszej strony.

Wygrany turniej młodziczek w Toszku

Wygrany turniej młodziczek w Toszku

Młodziczki biorące udział  w rozgrywkach ligowych o Województw Młodziczek Województwa Śląskiego bardzo dobrze zaprezentowały się podczas drugiego turnieju eliminacyjnego w Zabrzu, którego organizatorem była drużyna KKS Zabrze. Tygryski pewnie wygrały cały turniej. Drużyna Tygrysków była podziwiana przez wielu kibiców, zawodniczki wprawiały w zachwyt zgromadzoną publicznośc pięknymi akcjami i bramkami.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność