Tygryski muszą walczyć… nie tylko o wyniki, ale i o lokal

Tygryski muszą walczyć… nie tylko o wyniki, ale i o lokal

W Świętochłowicach od kilku lat widać jak na dłoni polityczny trend do pozbywania się przez "Platformę Obywatelską" (umocowaną tu licznie na wszelkich stanowiskach) niewygodnych ludzi, lub tych, którzy nie chcą poklaskiwać politykom i wolą działać samodzielnie, czerpiąc satysfakcję z własnej, często dobrze wykonanej roboty. Taka jednakże, pozbawiona patronatów dygnitarzy w naszym mieście ceniona nie jest, a bywa i powodem wyrzucania na bruk. W tej dyscyplinie od niedawna przoduje dyrektor OSIR Skałka Tomasz Sikorski. W ślad za wyrzuconą Śląską Telewizją Miejską, teraz z obiektu OSIR wyrzuca się piłkarską akademię "Tygryski".

Przegrana Śląska motywuje do rewanżu.

Przegrana Śląska motywuje do rewanżu.

W ubiegłą niedzielę tj. 21.06.2015 odbyła się VI Kolejka Drużynowych Mistrzostw Polski w Speedrowerze. MKS Śląsk Motokris Świętochłowice zmierzył się na wyjeżdzie z Lwy Unimot Częstochowa, przegrywając spotkanie 84:70. Przegrana jednak motywuje do rewanżu, który odbędzie się w Świętochłowicach. Nasi zawodnicy już zapowiedzieli, że u siebie nie dadzą najmniejszych szans kolegom z Częstochowy.

"Biathlon dla każdego" także w Świętochłowicach!

Blisko stu uczestników, setki pokonanych kilometrów i oddanych strzałów oraz kilka godzin świetnej zabawy w duchu sportowej rywalizacji – tak można podsumować III Świętochłowicki Biathlon Letni Amatorów o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice. Zawody odbywające się w ramach cyklu BIATHLON DLA KAŻDEGO umożliwiają fanom tej dyscypliny samodzielne doświadczenie tego, jak trudne jest połączenie biegania ze strzelaniem.

Bliżej końca czyli o krok do powrotu żużla w Świętochłowicach

Bliżej końca czyli o krok do powrotu żużla w Świętochłowicach

Na stadionie im. Pawła Waloszka przy ulicy Bytomskiej w Świętochłowicach można już zaobserwować zmiany, jakie zostały dokonane przy renowacji toru żużlowego. 16 czerwca została rozsypana nowa nawierzchnia, a do pracy ruszył ciężki sprzęt.
Dzięki wielu entuzjastom, wolontariuszom oraz sponsorom pozyskanym przez stowarzyszenie kibiców udaje się konsekwentnie realizować plan powrotu żużla na Skałkę!


copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność