Szczypiornistki pokonały drużynę z Żor

To już 21 kolejka rozgrywek o Mistrzostwo Śląska w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze szczypiornistki 25 marca gościły na swoim parkiecie drużynę MTS I Żory. Mecz przebiegał pod dyktando miejscowych, choć sam początek wcale tego nie wskazywał. Po 5 minutach gry na tablicy nadal widniał wynik 0:0. Dopiero 8 rzut naszych zawodniczek okazał się skuteczny. Później jednak z minuty na minutę świętochłowiczanki powiększały przewagę bramkową nad drużyną z Żor, a wynik do przerwy wynosił 14:8.

Naprzód Lipiny wygrywa kolejne mecze

To był udany weekend dla klubu Naprzód Lipiny. Spotkania były owocne w bramki.

Po zsumowaniu bramek z obu weekendowych spotkań okazuje się, że zawodnicy świętochłowickiej drużyny strzelili w sumie aż 19 bramek! Zawodnikom i trenerom gratulujemy, oby tak dalej!

Orły pokonały lidera rozgrywek

Na wyjeździe Orły pokonały lidera rozgrywek. W meczu z MK Katowice Orły wygrały 2-1 (0-0). Bramki dla drużyny zdobyli : Tomasz Golly rzut karny: 66 minuta (1-1) oraz Kamil Gondek głową (asysta T. Golly): 72 minuta (2-1).

Salezjanie jadą na zawody rejonowe

W czwartkowy poranek na terenie boiska Orlik w Chropaczowie odbyły się Mistrzostwa Świętochłowic Szkół Gimnazjalnych. Podczas zawodów do walki stanęły reprezentacje wszystkich szkół. Ubiegłoroczni zwycięzcy Gimnazjum nr 2 byli w uprzywilejowanej sytaucji, bowiem jako aktualni mistrzowie przystąpili do zawodów dopiero w fazie zasadniczej.

Mój plan to finał - wywiad z Markiem Ledwochowskim

Ostrów Mazowiecka przyciągnie dzisiaj czyli pierwszego dnia wiosny najlepszych sportowców, w dniach 21-22 marca br. ruszają bowiem debiuty Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Z tej okazji tuż przed zawodami udało nam się spotkać z Markiem Ledwochowskim - mieszkańcem naszego miasta, który będzie reprezentował Świętochłowice na zawodach, i zadać mu kilka pytań.

Tygryski srebrnymi medalistkami

Tygryski po jednej straconej bramce podczas Halowych Mistrzostw Śląska Młodziczek rozegranych w Milówce uplasowały się na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej. Pierwsze miejsce zdobył Mittech Żywiec.

Ruch Chorzów pokonany

W XIII kolejce rozgrywek o Mistrzostwo Śląska w piłce ręcznej dziewcząt MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice pokonał UKS PR Ruch Chorzów 30:22 (15 :12). Dzięki temu zwycięstwu świętochłowiczanki zajmują drugie miejsce w rozgrywkach.

Młodzi judocy wywalczyli złoto

24 świętochłowickich judoków wzięło udział w  I Międzynarodowym Turnieju Judo Dla Dzieci „Pokonujemy Granice”. Zaprezentowali się bardzo dobrze, przywieźli dwanaście medali - w tym aż pięć złotych.

Trwa nabór do klasy sportowej

Świętochłowicki Klub Sportowy Naprzód Lipiny oraz Szkoła Podstawowa nr 19 w Świętochłowicach ogłaszają nabór chłopców z rocznika 2004 do IV klasy sportowej o profilu piłkarskim (piłka nożna) na rok szkolny 2014/2015.

Nabór do MKS Śląska Świętochłowice

MKS "Śląsk" Świętochłowice ogłasza nabór chłopców i dziewczynek z roczników 2007 i 2008
do grupy naborowej sekcji piłki nożnej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dniu 18.03.2014r. (wtorek) o godz. 16:00 w budynku OSiR Skałka przy ul. Bytomskiej 40 w Świętochłowicach.
Kontakt: Trener Dariusz Rzeźniczek tel.: 693 992 481.

Przegrany sparing Orłów

W meczu sparingowym Orły uległy Polonii II 2-9. Podczas spotkania piłkarze testowali inne ustawienie (eksperyment jednak nie powiódł się).
Na wynik oraz poczynania zawodników na boisku duży wpływ miał zapewne brak czterech kluczowych graczy (Adamczyk, Ociepka, Męczeński, Kuza, Pleszak) oraz zmęczenie po ciężkim tygodniu treningów.

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl