Znamy plany modernizacji stadionu
fot. www.swietochlowice.pl

Stadion im. Pawła Waloszka zostanie zmodernizowany. Miasto przygotowuje projekt, który chce zrealizować do końca 2018 roku.

 

  

–Stadion zostanie zmodernizowany i zachowa dawny charakter. Pamiętamy, że powstał w czynie społecznym. Odnowiony obiekt zaspokoi potrzeby żużlowców, piłkarzy i kibiców - mówił podczas wczorajszej konferencji Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. Wzięli w niej udział także Michał Widera – prezes MS Śląsk Świętochłowice oraz Paweł Waloszek – najbardziej utytułowanego zawodnika „Śląska”.

 

Prezydent zaprezentował najważniejsze założenia projektu. Ze względu na stan techniczny zburzona zostanie część trybuny północnej. W jej miejscu pojawi się park maszyn z dwoma budynkami (dla gości i gospodarzy) oraz kładka, z której będzie można podglądać pracę drużyn. Fundamenty pozostałych trybun będą wzmocnione. W planie jest też poszerzenie toru żużlowego i zmiana jego struktury. Pojawi się profesjonalne oświetlenie. Gruntowny remont czeka także budynek administracji. Infrastruktura dostosowana zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Konferencja poprzedziła Eliminacje Brązowego Kasku w Świętochłowicach. 

 

ww.swietochlowice.pl

01-07-2016 admin 3932

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Ten August to jakby ten śmieszny radny co to mimo udawania powagi swemu urzędowi sam dokładnie nie wie jakie szkoły pokończył!!! Czy to była hilfe schule , albo Uniwerytet jakiś??? Ciekawe czy też nastawia się do należnego kopa jak spieprzy sprawę zdaniem szefa????
  • Skoro już przywołałeś prawie dokładnie cytat z NIEŚMIERTELNEJ KLASYKI, to pozwole sobie przypomnieć inną GENIALNĄ scenę z ekranizacji tego dzieła:

   https://www.youtube.com/watch?v=Y61xqks3zjc
 • Ja nie mam nic, ty nie masz nic - to w sam raz tyle aby sobie zbudować stadion!!!
  • A która to ekipa reprezentowała Świętochłowice? Bo skoro żużel mamy i stadion będzie to pewnie i jakaś sekcja żużlowa jest! No chyba że to jakiś pic na wodę jak zwykle opowieści zielonego lasu i skończy się jak zwykle czyli na niczym.
 • ..wiem ..wiem najlepiej przenieś stadion i przykryć z nim Kalinę i problem rozwiazany
  • Na pomniku będzie napis CBŚ
 • Nowy sługus Delfina
  • Jestes bez serca!!!Też zaraz prywatnej firmie!!A co z kolegami i kolesiami co zlecieli tu jak pszczoły do ula ,albo jak muchy do gówna no siedzą zarzadzają???? A jak jeszcze by się okazało ,że można prowadzic firmę bez strat - i co wtedy???
 • A co tam u cioci irenki? Podobno miala odwiedziny?
 • No i mamy trzymacza mikrofonu
 • Ponieważ konferencję zorganizowano z okazji zawodów to mam pytanie :
  1.Ile kosztowały te kilkudniowe zawody?
  2.Kto był sponsorem i opłacił te zawody?

  Zakładam,że zawody musiały być naprawdę prestiżowe ,a ich pozyskanie dla miasta to zapewne kolejny majstersztyk zarządcy - jeżeli zawody odbywały się na stadionie nie dopuszczonym do imprez masowych(z ograniczeniem widzów) w mieście gdzie na dobra sprawę nie ma klubu żużlowego- są za to pieniądze na tego typu wygibasy!!!
  • Przeciez o to chodzi!!!Ludzie otumanieni i zaczadzeni opowieściami o naszej rodzącej się potędze żużlowej przestaną wreszcie marudzić o jakiejś Kalinie czy Ajsce!!!Hasło kalina było na tamte wybory - teraz jest hasło Stadion i żużel!!!
 • Swego czasu władza wykonała jakiś plan remontu ww obiektu i wyszło ,że trzeba na to około 40-50 milionów złotych.Ile z tej kwoty jest już na koncie tego co trzyma rysunek lub tego co mu podtyka mikrofon???Chyba,że weźmiemy kredyt pod zastaw długu , który już mamy!!!I chciałbym widzieć biznesplan po co wydajemy te miliony oprócz samoreklamy trzymacza rysunku.
  Jak wiadomo sztandarowa Kalina przytłacza swoim rozmachem i efektem!!!Jesiotry zwiedziały się o tym cudzie i już płyną!!!!
  • Wychodzi na to że z dziada pradziada masz nasrane we łbie i tyle w temacie.A patologiczny to ty sam jesteś!
  • dlaczego tak sie dzieje -bo Świętochłowickie społeczeństwo to w50% patologia daja sie rolować na własne zyczenie- juz dawno powiny oddać zarząd bydynków prywatnej firmie a nie płaciś MPGL no ale zyby coś zbudować ttrzeba zapłacić 50 zł wiecej czynszu a to ile piw ile wódy................

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność