Świętochłowiczanin potrafi! Niezbędna pomoc dla młodego mistrza i rekordzisty.
fot. polakpotrafi.pl

Jest młodym mistrzem, rekordzistą świata juniorów i mieszka w Świętochłowicach! Otwierają się przed nim drzwi do profesjonalnej seniorskiej kariery. Teraz potrzebuje wsparcia niezbędnego do wyjazdu na mistrzostwa świata do RPA, więc zorganizował akcję składkową na PolakPotrafi.pl

 

Dawid Grzegorczuk ma  18 lat i od urodzenia mieszka w Świętochłowicach. Jego największą pasją jest sport, choć nie ukrywa, że na siłownię trafił trochę przez przypadek. Wraz z bratem zaczęli amatorskie treningi na siłowni na Skałce. Szybkie postępy sprawiły, że Dawid został zauważony przez tamtejszych trenerów, którzy przekonali go, że takiego talentu nie należy marnować.

Dawid od stycznia 2014 r. trenuje w UKS Power Kuźnik Chorzów. Systematycznie poprawia swoje wyniki i zdobywa nagrody na zawodach ogólnopolskich i światowych.

W 2015 roku zdobył m.in. :

- I miejsce w wadze 93 kg na 26–tych Mistrzostwach Świata Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall w Szwecji oraz poprawił rekord świata o 5 kg.

- I miejsce w Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w kategorii Juniorów do lat 18 open w Kielcach

- I miejsce na Mistrzostwach Seniorów, Seniorek, Juniorów i Juniorek w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym pod patronatem burmistrza dzielnicy Praga- Południe M. St. Warszawy

- I miejsce w kategorii open na XI Otwartych Mistrzostwach Śląska w Knurowie,

- I miejsce w Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Nasielsku,

- I miejsce na XXI Otwartych Mistrzostwach Śląska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

w Żorach,

- I miejsce na V Integracyjnych Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w Strzegomiu,

- I miejsce w kategorii wiekowej junior i senior w XIV Nadwiślańskim Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz 2015” w Tarnobrzegu.

 Dawid jest skromnym chłopakiem i nie spoczywa na laurach. Cały czas intensywnie ćwiczy. Podnoszenie ciężarów jest sportem niszowym i póki co nieolimpijskim, a co za tym idzie niedofinansowywanym odgórnie.

Oznacza to, że zarówno sprzęt, jak i wyjazdy na zawody (ogólnopolskie, jak i międzynarodowe) finansowane są z własnej kieszeni. Rodzice Dawida cały czas inwestują w talent swojego syna. W lutym tego roku Dawid został zakwalifikowany do Mistrzostw Świata Seniorów i Juniorów w WLK (wyciskanie sztangi leżąc klasycznie), które odbędą się w dniach 14-23 maja 2016 r. w Potchefstroom w Republice Południowej Afryki, gdzie będzie reprezentował Polskę w kadrze narodowej. Rodzice bardzo by chcieli wysłać go na te zawody, jednak przekracza to ich możliwości finansowe. Stworzyliśmy więc projekt na Polak Potrafi, gdzie wspólnymi siłami próbujemy uzbierać pieniądze na wyjazd Dawida. Jest to akcja crowfundingowa, tak więc każdy może dołożyć swoją cegiełkę i pomóc spełnić marzenia Dawida o wyjeździe na mistrzostwa świata. Aby stać się współtwórcą sukcesu Dawida wystarczy wejść na stronę PolakPotrafi.pl i wesprzeć akcję. https://polakpotrafi.pl/projekt/najsilniejszy-mlody-polak-w-rpa


Krótki filmik promocyjny o Dawidzie i Jego historii:

Dawid Grzegorczuk- Polak Potrafi project from Ewelina Fijałkowska on Vimeo.

Bierzesz 290 kg na klatę? Dawid ma 18 lat i bierze, ale za reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata w RPA musi... uwaga... zapłacić z własnej kieszeni.
Wpłać chociaż złotówkę, pomóż Dawidowi spełnić marzenia i pokaż, że Polak Potrafi:)

https://polakpotrafi.pl/projekt/najsilniejszy-mlody-polak-w-rpa

24-03-2016 admin 3079

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Haha "gladiator" żartowniś 150 w kapeluszu mocny w gębie
  • Przypuszczalnie nie ma co sprawdzać. Nawet budynek w którym trenuje jest już podpisany olbrzymim muralem jakiegoś "gladiatora"z podpisem Krzyś Kiełkowski. Pozamiatane
  • Ten wasz ronin do sprawdzenia.
   kiełkowski się chwali że dyrektor sikorski mu kupił bojler, ciekawa sprawa z własnych czy ze środków Skałki bo jak ze Skałki to miasto jest kolejny raz sponsorem tego "klubu"
   Ktoś coś wie więcej, czy było jakieś info o zakupach dla ronin ?
   Taka działalność jest na niekorzyść własnych miejskich klubów tym bardziej że kiełkowski nie wypowiada się pochlebnie o Skałce.
 • Wesołych :)
 • Wesołych
 • Wesołych Świąt
 • wszystko fajnie ale u nas inni też maja potrzeby np zawodnicy mma z ronina

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność