Sport zimą...

Coraz to niższe temperatury i padający śnieg zniechęcają ludzi do uprawiania sportu w tę porę roku. Warto jednak nie zaprzestawać treningu tylko z takich powodów. Wysiłek w zimę może przynieść bardzo wymierne korzyści na wiosnę, gdy rozpoczyna się nowy sezon.

 

Wielu ludziom wydaję się, iż gdy rozpoczyna się zima to ubawy dyscyplin sportowych, które mogą uprawiać. Jest to mylne przkonanie, gdyż nie tracimy, a wręcz nawet zyskujemy nowe sposoby, aby zadać o nasz organizm. Uprawianie sportu wpływa dodatnio na Twój organizm. Dlatego, nawet gdy za oknem są niski temperatury i pada śnieg powinieneś znaleźć w sobie resztki sił i ruszyć na trening, aby na wiosnę błyszczeć formą i zdrowiem.

Podczas tej pory roku jeżeli nie stać Cię na różne wyjazdy narciarskie za wszelką cenę powinieneś na własną rękę zadbać o swój organizm. Pamiętaj, aby wysiłek był rozciągnięty w czasie i niezbyt intensywny. Polecane są jesienne oraz zimowe spacery. Jeżeli pozwala na to nawierzchnia możesz spróbować jazdy na rowerze. Takim wysiłkom nie przeszkadza bowiem niska temperatura.

Pamiętaj, aby w czasie zimowego treningu zachować zimną krew i być ostrożnym, aby samemu sobie nie zaszkodzić. Przy dźwięczeniach na świeżym powietrzu musisz zwrócić uwagę na swój strój. Zbyt cienka kurtka podczas jesienne przejażdżki na rowerze może spowodować przeziębienie. Trening w budynku również ma swojej prawa. Jeżeli skończyłeś ćwiczyć nie powinieneś spieszyć się z wychodzeniem na zewnątrz. Ochłoń nieco, nie narazisz wtedy swojego ciała na znaczą zmianę temperatur.

Uprawianie sportu w zimie jest możliwe, a nawet konieczne dla Twojego organizmu. Musisz jednak pamietac, że takie ćwiczenia rządzą się swoimi prawami i nie możesz do nich podchodzić jak w okresie letnim. Zimowy trening pozwoli zachować Ci formę przez cały rok, o której tak ciągle marzysz.

03-11-2015 admin 1601

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność