Reprezentanci Śląska Motokriss udanie na mistrzostwach europy!

To były najbardziej udane Mistrzostwa Europy dla zawodników Śląska Motokris 19-to letniej historii działalności sekcji speedrowera w Świętochłowicach. W zakończonych w ostatni weekend lipca Mistrzostwach, które odbywały się w Wielkiej Brytanii na torach w Poole i Southampoton zawodnicy ze Świętochłowic wywalczyli cztery medale.

 

Już eliminacje pokazały, że reprezentacja Śląska Motokris Świętochłowice może odegrać główne role w tych zawodach. Dawid Bas w eliminacjach seniorów nie schodził poniżej III miejsca, a w finale musiał uznać wyższość jedynie swojego kolegi klubowego Łukasza Nowackiego zdobywając tytuł wice Mistrza Europy, choć w drodze po srebro Bas stoczył jeszcze dodatkowy bój z Joshem Brook'em i Przemysławem Binkowskim, obaj bowiem po serii zasadniczej mieli po 15pkt.. Swojego zadowolenia z tytułu Mistrza Europy nie ukrywał Łukasz Nowacki, który od dwóch sezonów broni barw drużyny ze „Skałki”.


Dawid Bas z tych Mistrzostw przywiózł jeszcze jeden medal. W finale Drużynowych Mistrzostw Europy, w których początkowo nie miał startować zdobył 16 pkt. i walnie przyczynił się do tego, że Polska wygrała.


Z apetytem na wiele do finału przystąpił również Mateusz Pacek, który nie znalazł sobie równych zarówno w ćwierćfinale, jak i półfinale pewnie wywalczając przepustkę do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów.


W finałowym rozdaniu zaczęło się od wykluczenia i to bez wątpienia zadecydowało o tym, że zawodnik ze Świętochłowic, który zdobył 14pkt. musiał się ostatecznie zadowolić V miejscem, co i tak na pewno jest niezłym wynikiem.


Co nie udało się indywidualnie, udało się zespołowo Mateusz Pacek w czterech starach zdobył 12pkt., a Polska wywalczyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Poza zasięgiem gospodarze, którzy z dużą przewagą sięgnęli po I miejsce.


Na półfinale Mistrzostwa zakończył Kamil Bielica, Kamil Bielaczek turniej w Wielkiej Brytanii zakończył na ćwierćfinale, a Kacper Włodarz również dla którego był to debiut na imprezie tej rangi również kończy zawody na eliminacjach.

 

źródło: MKS Motokris Śląsk Świętochłowice (G. Gabor)

07-08-2016 admin 1113

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność