Rekord Guinnessa można pobić także w morsowaniu. Spróbują również w Świętochłowicach!
fot. oficjalny fanpage stowarzyszenia "Harciole"

13 grudnia 2015 r. o godz. 12.00 na terenie basenu OSiR Skałka odbędzie się próba bicia rekordu Guinnessa w kategorii NAJWIĘKSZA ILOŚĆ RÓWNOCZEŚNIE KĄPIĄCYCH SIĘ MORSÓW W WIELU MIEJSCACH.

 

Pomysłodawcą i jednocześnie głównym organizatorem wydarzenia w skali kraju są członkowie XIII MIĘDZYNARODOWEGO ZLOTU W MIELNIE, który przy okazji odbędzie się w lutym przyszłego roku.


W naszym mieście za organizację wydarzenia odpowiada stowarzyszenie Świętochłowicki Klub Morsów „Harciole”. Hartowanie ciała z „Harciolami” przed biciem rekordu odbywa się cztery razy w tygodniu: we wtorki i czwartki o 19.00, a w soboty i niedziele o 13.00. Jak jednak zapewniają członkowie stowarzyszenia, morsowanie będzie się odbywało również po 13 grudnia, bez względu na wynik.

Aby rekord Guinnessa został uznany i wpisany do sławnej księgi, konieczne jest spełnienie pięciu warunków:

1. kąpiel musi się odbywać w więcej niż 10 miejscach w kraju,
2. w jednym miejscu musi się wykąpać co najmniej 25 osób,
3. pobyt w wodzie po pas musi trwać od trzech do pięciu minut,
4. woda musi mieć mniej niż 10 stopni Celsjusza,
5. łącznie musi się wykąpać więcej niż 1799 osób.

Udział w biciu rekordu może wziąć każdy, komu wystarczy odwagi, by w niedzielne południe pojawić się na basenie i wejść na kilka minut do wody. Wśród tych, którzy już się do tego przygotowują są między innymi radny Zbigniew Nowak oraz założyciel stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice Daniel Beger. Ten ostatni udzielił krótkiej wskazówki dla wahających się:

- Odradzam szukania odwagi w dniu bicia rekordu. To może się źle skończyć zarówno dla tych odważnych, jak i organizatorów. Ci pierwsi mogą nie podołać próbie zanurzenia w określonej długości czasu, przez co ci drudzy mogą odpaść ze względu na niekwalifikującą się liczbę uczestników. Warto potrenować wcześniej.

My, w imieniu sympatyków morsowania zapraszamy zarówno ochotników do przypieczętowania niecodziennego bicia rekordu w zimowej kąpieli, jak i obserwatorów, którzy głośnym dopingiem będą wspierać - miejmy nadzieję - nowych rekordzistów! Zaznaczmy swoim udziałem akcent świętochłowicki w biciu rekordu!

przydatne linki:

http://morsy-frombork.blogspot.com/2015/11/guinness.html
http://www.zlotmorsow.mielno.pl/rekord-guinnessa-grudzien

 

Promocyny film:

 red.

04-12-2015 admin 2841

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Ja pitole już czwarty miesiąc w wodzie siedzą to napewno będzie rekord jak nic!
  • Ty się lecz na nogi bo na gowa już za późno!
  • ooooj naiwny, naiwny, naiwny jak dziecko we mgle.
 • Beger i Nowak to wielcy patrioci więc nie ma takiej opcji żeby współlpracowali z Pałką.
 • TEN PORTAL TO TOTALNE DNO!!JAKIE MIASTO TAKI PORTAL!
  • Pewnie, że będą się wypierać. A potem się dziwią, że w mieście ich nikt poważnienie traktuje. A co do bratania się z Palką - są dosyć naiwni wierząc w to, że ten nie sprzeda wszystkiego, czego się dowie Dawidowi.
  • Ciekawe czy Beger z Nowakiem będą dslej sciemniać że nie współpracują ze zdyskredytowanym Pałką. Żenada
 • szerszeń w czapce renifera, begier, palka i nowak
  aż mi żyły zmroziło, powiało chłodem...
  a na poważnie szykuje sie jakaś polityczna siła nowa? morsy VS delfiny?

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność