Naparzali się w szkole - echa kolejnej gali MMA w Świętochłowicach
foto pochodzi z profilu imprezy na Facebooku.

Świętochłowice mają nowy miejski sport chołubiony przez prezydenta, Urząd Miasta oraz zaprzyjaźnionych z prezydentem działaczy. To MMA, którego kolejna odsłona odbyła się w ubiegłą sobote w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 1 w Świętochłowicach. Czym skorupka za młodu...

 

3 Października odbyła się w Świętochłowicach kolejna, III już gala MMA. Impreza firmowana i nagłaśniania przez Krzysztofa Kiełkowskiego z klubu Ronin Fight Club jak zwykle zgromadziła rzeszę wielbicieli otwartej "naparzanki". Warto odnotować, że wśród oficjeli zgromadzonych w sali Szkoły Podstawowej nr 1 brylował Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, znany m.in. z czynnego udziału w młodości w ugrupowaniach związanych z ruchami narodowościowymi. Obecnie jedna z "nadziei" śląskiej Platformy Obywatelskiej.

Jak można wyczytać na społecznościowych fan page'ach poświęconych imprezie, finaliści ALMMA Świętochłowice uznali imprezę za "świetną" a nagrody za "wypasione". O interwencjach medycznych póki co informacji brak.

Cieszy, że Świętochłowice mają swój nowy lokalny target sportowy. "Naparzanki" MMA to przecież bardzo dobry sposób na rozładowanie emocji, a jak się okazuje - także na promocję polityków. Wydatnie szkoda, że w turnieju nie wziął udziału prezydent Świętochłowic - znany w mieście z wszelkiego rodzaju przebieranek - także sportowych. Był już piłkarzem, bokserem, biegaczem katorżniczym i żużlowcem. Rodzinny album z pewnością zyskałby także na oficjalnym zdjęciu w roli zawodnika MMA.

Krzysztof Kiełkowski - główny organizator turnieju to ikona świętochłowickich sztuk walki. Utytułowany zawodnik znany w całym kraju bezapelacyjnie wygrywa w Świętochłowicach w ilości osiągnięć z kandydatem na posła z ramienia PiS - Markiem Palką, również wielbicielem i krzewicielem sztuk walki. Miasto zaś staje się obecnie identyfikowalne z MMA tak, jak kiedyś identyfikowano je z żużlem. Nie ulega też wątpliwości, że umieszczenie turnieju "naparzanki" w szkole podstawowej może mobilizująco wpłynąć na świętochłowickich uczniów. Młodzi mieszkańcy Świętochłowic z braku innych - łagodniejszych form sportu i rekreacji chętnie podejmą się wyzwania. Być wojownikiem MMA - to obecnie marzenie młodych świętochłowickich chłopaków i nie tylko.

 

red.

05-10-2015 admin 3271

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Każdy kandydat na posła, senatora itd. ma prawo się reklamować.
  Władze gmin czy powiatów nie mają nic do tego.
 • juz naprawde nie macie sie czego czepiac...to ze chlopaki zamiast siedziec pod blokiem i pic piwą wolą sport ....w czym problem??? ludzie ogarnijcie sie,
 • Kostempski jakim prawem na miejskich tablicach wiszą transparenty popuchniętych od przybytku posłów z PO, kto i dlaczego podjął taką decyzję ?
 • Wazelina Delfina to jest trener, czego ?
  • To strasze jak wypowiada się ten człowiek, ta agresja, tatuaże. Na fb kostempski się oficjalnie pokazuje w jego towarzystwie nawet żona Kostempskiego.
   Tym powinna się zająć Rada miejska, Wojewoda
 • Intelektualiści :D
  PS A Ci z lewej i z prawej nie myja sie?Jak mozna miec tak pobrudzone rece :D
 • Proponuję obejrzeć, posłuchać i porównać z sytuacją w mieście
  http://youtu.be/puqIqTkyapg
  • Oczywiście to JUDO
 • Jest tylko jeden KLUB w NASZYM mieście gdzie zapraszam tam wszystkich i w każdym wieku. Tam jest KULTURA, DYSCYPLINA i PRAWDZIWY SPORT. Wiem bo chodzą tam moje dzieci i dzieci moich znajomych. Ale każdy wybiera to co lubi. Pozdrawiam

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność