Sponiewierani w Świętochłowicach zostali mistrzem Śląska
fot. UKS Tygryski

Bezprawnie skonfiskowano im sprzęt sportowy i mienie klubu. Zakazano treningów na świętochłowickich boiskach. Zostali upokorzeni przez władze Świętochłowic, urzędników i zarząd OSIR Skałka. Mimo tylu przeszkód UKS Tygryski ciągle wygrywa. W największym piłkarskim turnieju dziewcząt w Europie zawodniczki trenera Masonia zostały mistrzyniami Śląska. Gratulacje!

 

Świętochłowickie Tygryski piszą niesamowita historię Turnieju Orlika. Po raz szósty dziewczęta trenujące w UKS pod okiem Adriana Masonia wyjadą do Warszawy jako Mistrzynie Województwa Śląskiego.

To był piękny dzień na Chorzowskich boiskach przy ul. Lompy 10, gdzie został rozegrany finał wojewódzki Turnieju Orlika. Tygryski szły jak burza wygrywając wszystkie mecze -  w tym najważniejszy z samym Mitechem Żywiec 3:2, wprawiając w zachwyt licznie zgromadzonych kibiców.  Piękne akcje i efektowne bramki były nagradzane brawami przez znakomitych gości przebywających na trybunach.
 
Dla Tygrysków wyjazd do Warszawy po raz szósty z rzędu  to nagroda za ciężką i  systematyczną  pracę na treningach. Mimo tak wielu problemów klub ten pokazuje jak powinno się pracować z młodzieżą. Bez wsparcia ze strony miasta, bez promocji, bez pomocy organizacyjnej potrafi własnymi siłami osiągać duże sukcesy. Po raz kolejny udowodnili, że pasja to coś więcej niż pieniądze, a ambicja bije na głowę podstęp i złośliwość.

Jak poinformował nas trener Adrian Masoń, w trakcie pobytu w Warszawie zaplanowano akcję informacyjną, mającą na celu pokazać środowisku sportowemu i opinii publicznej w całej Polsce jak traktuje się organizacje (nie tylko) sportowe w Świętochłowicach. Jak wąska grupa ludzi uprzywilejowana stanowiskami z partyjnego klucza potrafi dosłownie wykończyć dobrze funkcjonującą grupę pasjonatów. W zakresie tym zaplanowane są wypowiedzi dla telewizji publicznej i mediów komercyjnych. Tygryski zagrają w Warszawie w specjalnych koszulkach, będą banery i ulotki informujące o upokorzeniach, jakie ze strony świętochłlowickich polityków doznał ten uczniowski klub.

Warto dodać, że Tygryski niegdyś zostały nagrodzone statuetką "Zasłużony dla Miasta Świętochłowice" w uznaniu za zasługi i rozgłos, jaki klub przynosił miastu.  Teraz walczyć będą w prokuraturze o dobre imię i odzyskanie bezprawnie skonfiskowanego mienia i dokumentów drużyny. Z informacji jakie posiadamy wynika, że dyrektor OSIR Skałka Tomasz Sikorski "zajął" bez żadnej podstawie to mienie, a w celu odzyskania prywatnych dokumentów zawodniczek rodzice i przyjaciele klubu musieli posiłkowac się interwencją policji.

My tradycyjnie kibicujemy tej drużynie, życząc wielu dalszych sukcesów nie tylko na boiskach sportowych, ale również w walce z urzędową bezdusznością i zazdrosnym partyjnym betonem, nie potrafiącym docenić ciężkiej pracy, ambicji, woli walki i zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

red.

04-10-2015 admin 5862

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Ale tylko skazany prawomocnym wyrokiem a do tego baaaaardzo długa droga.
   Nieznajomość prawa ułatwia pisanie bredni.
 • Na kogo dziś zagłosuje celebrytka aga
  • Bredzisz. Skazany nie może pełnić stanowiska publicznego
  • No to jeżeli Ty byłeś czysty to niestety ten co Ci to mówił musiał być bliski odlotu.
   Gerdzia w opozycji? Nie wierzę!!!! A co z MPGL?
  • Co do Mosia, wszystko możliwe
   Co do Lesika, dopóki trawa rośnie, dopóki rzeki płyną, to nie ma takiej możliwości
  • Gdybym zażył (albo przynajmniej wypił duuużo) to bym łatwiej w to uwierzył i się nie dopytywał
   A gdyby to była jednak prawda, to czy byłaby to najdziwniejsza rzecz, która wydarzyła się dotychczas w naszej "POlityce"?
  • Ja nie widzę, mogę nawet poświadczyć w sądzie.
  • A jakie zioło zażyłeś ?
  • Jeszcze nie dopuki może korzystać to będzie przy delfinie ale jak ten odpłynie to szxzury się zlecą.
   Na razie to czytam kłamstwa w [*****] i widzę duuuży problem skórzanych batków
  • Moś zostanie wiceprezydentem, a Lesik się zrzeknie mandatu.
  • Wczoraj dostałem wiadomość, że Pani Gerda właśnie przeszła do opozycji !!!
   Mimo, że to info od jak dotychczas "bardzo pewnego źródła", to aż nie chce mi się w to wierzyć!
   Czy ktoś może to potwierdzić, lub zdementować?
 • Nie tylko Tomuś poleciał. Także Beniamin i prawa ręka Fiony - Blon Venus Monika. Ale najlepsze jest to, że POPiS nie zadziałał.
 • Czas na zmianę, damy radę.Oczyścimy dom ze śmieci. Platfusi ab. Nie ma takich wzgórz , których nie da się pokonać. Nareszcie patrioci zmienią ten 8 letni nierząd.
 • do jo. będzie referendum , przecież wiesz.
  • PO prostu moda się zmienia czas na skórzane batki minął

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność