Platforma w Świętochłowicach z ręką na pulsie

Świętochłowiccy zarządcy lubują się w PR' rze. Większość mieszkańców miasta wiele razy spotkała się z przemycaną tu i ówdzie "propagandą sukcesu". Z punktu widzenia polityków, PR'owskie sztuczki to jedna z podstaw wyborczego sukcesu. Obywatele mają dostać czytelny przekaz: W mieście wszystko jest w jak najlepszym porządku, rządzący i ich podwładni dbają o komfort mieszkańców, przybywa inwestycji, jest cudownie i będzie jeszcze lepiej. W tym celu niedawno powołano nowy format informacyjny - magazyn wideo "Puls Świętochłowic".

 

Urząd Miasta Świętochłowice wydaje rocznie dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy złotych na publikacje informacji o działalności samorządu. Szczegółów nie zna nikt, gdyż to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic Dawida Kostempskiego.  Jednak średnio rozgarnięty czytelnik lub widz łatwo rozpozna w tych działaniach głównie promocję świętochłowickich polityków i ich środowisk. Takie wrażenie może uzyskac każdy, kto choć raz w ostatnich latach czytał "Naszą Gazetę Świętochłowice" czy Dziennik Zachodni.

 

Prasa, która ochoczo korzysta z hojności świętochłowickiego magistratu to tylko jeden z formatów ku zdobyciu uznania mieszkańców. W dobie multimediów wydaje się jednak, że ważniejszy jest obecnie przekaz wideo -  stąd pomysł na cotygodniowy magazyn prezentowany w serwisie YouTube. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pomysł bardzo kosztowny.

Dziwne, że ze strony Urzędu Miasta nagle zniknęły newsy dotyczące tego przesięwzięcia. Wiadomo tyle, że podmiotem realizującym magazyn jest firma Open Group ze Świętochłowic, znana dotychczas ze swoistego monopolu na produkcje materiałów wideo na rzecz gminy. Open Group w całości realizował produkcje dotyczące promocji kąpieliska na Skałce czy Muzeum Powstań Śląskich. Jest też autorem aktualnej strony internetowej Urzędu Miasta.

Poniżej prezentujemy dotychczasowe odcinki "Pulsu Świętochłowic". Czy magazyn rzeczywiście porusza najważniejsze informacje z naszego miasta? Ocenę pozostawiamy naszym czytelnikom licząc na Państwa komentarze. Jak widać, format ten jak dotąd nie cieszył się zbytnim uznaniem a ilość wyświetleń magazynu nie powala. Czyżby koszt całkowity nie uwględniał promocji w internecie? A może to nie o to chodzi?

 

 red.

16-03-2016 admin 7935

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Lampart do domu juz nadszedl czas.
 • Wyjezdzajcie obcy do swoich przysiolkow .nasze miasto jest dla autochtoknow.zapamietajcie sobie ze jestescie u nas goscmi. To my jestesmy u siebie. Dzieki naszej ekonomi i rozbudowy miasta mogliscie u nas zamieszkac. Taka jest prawda.
  • Do kt. Slazacy zawsze pracuja w interesie miasta i mieszkancow widocznie pani nie wie ze trzeba miec wiekszosc w radzie miasta zeby przeglosowac jaka kolwiek uchwale.a loska powinna pamietac ze do rady weszla z ruchu slazakow ten fakt do lojalnosci zobowiazuje.a jezeli przybyszom nie dpowiada nasza gospodarnosc .to przeciez zawsze moga wyjechac do siebie .zyczymy powodzenia.
  • Ślązacy psują miasto.Brawo dla obydwu Pań!
  • I o to tylko chodzi Loska z wami i gość w ciasnych galotach zostanie przewodniczącym. Cel osiągnięty, kupcie jej worek ciasteczek za to.
  • A Ślazacy działają na czyją korzyść?? Bo na pewno nie dla mieszkańców. Ja nie pamiętam żeby cokolwiek pozytywnego przeforsowali w Radzie Miasta. Kłótnie i awantury to ich polityczna pożywka. Prawdziwi Ślązacy, jak to mówicie "autochtoni", tak nie postępują!
   Pani radna Loska - brawo za odwagę i decyzję, która w końcu zmieni sytuację w Radzie Miasta. Dość tego impasu! Dość tych kłótni! I najważniejsze: zmieńcie przewodniczącego Rady! Dość wstydu!!!
 • Do mieszkanki zgody. To bardzo zle pani zrobi .zdrajcow sie nie szanuje .raczej pomija uwagi.ona powinna oddac mandat.jezeli nie pracuje w interesie. Slazakow .szanowna pani zawsze nalezy postapic jak trzeba.
  • Buhaha
  • A ja oddałam na Panią Beatę głos i znowu to zrobię bo to bardzo pracowity człowiek.
  • Czyli żadnej
  • Dajcie spokój z tym śmiesznym nowakiem. Zawsze dbał o swoje interesy. Ma etat radnego.Może dać mu trochę normalnie popracować. A tak chłopek nie ma co robić. Może wyborcy pozwolą mu na poszukanie jakiejś pracy zgodnej z jego wykształceniem i umiejętnościami.
 • Mieszkam na osiedlu wspomnianej tu radnej i oddałam na nią wraz z mężem głos, jesteśmy zawiedzieni jej działalnością, jesli prawdą jest że wspiera działaność obecnego prezydenta o którym tak negatywnie się wypowiadała to powinna zrezygnować z radnej i nigdy więcej już nie kandydować.
  • No ale kto do kogo się przyłączył? Czy to radny Nowak zmienił zdanie, jeśli chodzi o ocenę działań "Miłościwie nam Panującego", czy może "samuraj" i PiS WRESZCIE przejrzał na oczy? Czy nie radość z każdego "nawróconego"?

   Ale jaja, ale jaja, czyżby według Ciebie, przez POnad dwa lata trwał "sojusz" "eks-skina" z "samurajem"? Ale, czy coś się tak de facto zmieniło? Przecież "ronin" to też "samuraj", tylko taki "samotny, biały żagiel"
 • Ale jaja, ale jaja. Radny nowak pod ręką z pisem i samurajem, ale jaja. nie przeszkadza mu nagle, że ta ręka przez ponad 2 lata była przyklejona do rączki kostempskiego?
 • Radna loska powinna się podać do dymisji

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność