Platforma w Świętochłowicach z ręką na pulsie

Świętochłowiccy zarządcy lubują się w PR' rze. Większość mieszkańców miasta wiele razy spotkała się z przemycaną tu i ówdzie "propagandą sukcesu". Z punktu widzenia polityków, PR'owskie sztuczki to jedna z podstaw wyborczego sukcesu. Obywatele mają dostać czytelny przekaz: W mieście wszystko jest w jak najlepszym porządku, rządzący i ich podwładni dbają o komfort mieszkańców, przybywa inwestycji, jest cudownie i będzie jeszcze lepiej. W tym celu niedawno powołano nowy format informacyjny - magazyn wideo "Puls Świętochłowic".

 

Urząd Miasta Świętochłowice wydaje rocznie dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy złotych na publikacje informacji o działalności samorządu. Szczegółów nie zna nikt, gdyż to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic Dawida Kostempskiego.  Jednak średnio rozgarnięty czytelnik lub widz łatwo rozpozna w tych działaniach głównie promocję świętochłowickich polityków i ich środowisk. Takie wrażenie może uzyskac każdy, kto choć raz w ostatnich latach czytał "Naszą Gazetę Świętochłowice" czy Dziennik Zachodni.

 

Prasa, która ochoczo korzysta z hojności świętochłowickiego magistratu to tylko jeden z formatów ku zdobyciu uznania mieszkańców. W dobie multimediów wydaje się jednak, że ważniejszy jest obecnie przekaz wideo -  stąd pomysł na cotygodniowy magazyn prezentowany w serwisie YouTube. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pomysł bardzo kosztowny.

Dziwne, że ze strony Urzędu Miasta nagle zniknęły newsy dotyczące tego przesięwzięcia. Wiadomo tyle, że podmiotem realizującym magazyn jest firma Open Group ze Świętochłowic, znana dotychczas ze swoistego monopolu na produkcje materiałów wideo na rzecz gminy. Open Group w całości realizował produkcje dotyczące promocji kąpieliska na Skałce czy Muzeum Powstań Śląskich. Jest też autorem aktualnej strony internetowej Urzędu Miasta.

Poniżej prezentujemy dotychczasowe odcinki "Pulsu Świętochłowic". Czy magazyn rzeczywiście porusza najważniejsze informacje z naszego miasta? Ocenę pozostawiamy naszym czytelnikom licząc na Państwa komentarze. Jak widać, format ten jak dotąd nie cieszył się zbytnim uznaniem a ilość wyświetleń magazynu nie powala. Czyżby koszt całkowity nie uwględniał promocji w internecie? A może to nie o to chodzi?

 

 red.

16-03-2016 admin 8119

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Wielkie brawa dla nowego.
  • Daj już spokój, kobieto o wielu nickach. xx, x, x., matematyk, slazak, patriota. To tylko niektóre z nich. Oprócz tego wszystkie te teksty o "autochtonach", których już nie da się czytać. Jesteś jak czubki z NOP-u. Potrafię korzystać z tabletu, a przy tym nie robić ośmiu błędów w jednym zdaniu. Udowadniasz, że całe to towarzystwo zapatrzone w jedynych i słusznych "autochtonów" jest warte tyle, co te Twoje komentarze na tym portalu.
 • Brawo matematyk , szanujemy tylko patriotow.pisze sie po polsku i tablet obcy,polonistko, co?.
  • Właśnie udowodniłaś swoją "mądrość". Uwierz, że czasem lepiej się nie odzywać, niż napisać coś głupiego, potwierdzając tym swoją niewiedzę. Serdeczne pozdrowienia spod klawiatury smartfona. Mogę używać tu polskich znaków i DUŻYCH LITER. Wiem też, w jaki sposób używać przecinków, czy kropek.

   Na nadchodzącą noc polecam lekturę dobrego słownika. W najlepszym wypadku powinna wystarczyć instrukcja obsługi tabletu. Przypuszczam jednak, że bez słownika się nie obejdzie.
  • Widac polonistko ze nie znasz tableta i mozliwosci pisania na tym cudzie.
  • Ktoś, kto nie potrafi poprawnie pisać po Polsku, nie powinien wypowiadać się publicznie na forum. W szkole nie nauczyli używania polskich znaków. Poza tym tajna wiedzą dotycząca pisania nazwisk od dużej litery też nie została przez Ciebie odkryta. O znakach interpunkyjnych już nie wspomnę...
 • Skrzywiony łysiejący delfin dostał karton czerwonych kartek to gorsze od POlitycznych trzech jedynek.
 • Do lamparta, wracaj do domu i nie bedziemy mieli zadnych problemow.
 • Ktos kto pisze z bledami nie powinien zabierac glosu .tylko podwyzszyc kwalifikacje zeby sie nie osmieszac.zyczyl bym ci , zebys mial taki wysoki poziom inteligencji jak pan swierk.pisze do nicka stary purt. Ruch
  • Do pup. mieszkanki zgodyi lamparta.wasze komentarze sa zalosne.. Smutne ze takie osobniki mieszkaja w naszym miescie.wstyd ze maja takie waskie horyzonty myslowe.
 • Ślązacy(Ruh Ślązaków) pod wodzą tego Swierka pójdą na dno! Nie mają nic do zaoferowania.
  • Sikorski nie jest wyważony tylko łasy na kasa stanowiska, zdradzil za stanowisko dyrektora.
   Ślązacy mieli jako zespół najlepszy wynik w calym mieście uzyskując najwiecej spolecznych mandatów bez kombinowania jak to zrobiły kluby skupione wokół prezydenta. Świerk uzyskał bardzo dobry wynik w porownaniu
   z ludzmi kostempskiego.
   Nowak pyskuje o lokalnych sprawach o których inni boją się wspomnieć co jest bardzo nie na rękę kombinującym.
  • Nie przezyje. Agonia Ruchu Slązakow zaczeła się gdy Świerk odrzucil słuszność wyważonych opinii bylego sekretarza slązaków Tomasza Sikorskiego na rzecz awanturnictwa Nowaka ktory rozpycha sie na prawo i lewo patrzac glownie na swój mandacik radnego. Od tego czasu Ślązacy tracą członkow i tracic będą dalej bo Nowak nie potrafi budowac a jedynie jątrzyć, popyskiwać i kreowac wlasny wizerunek na wywoływaniu negatywnych emocji. Mimo tego ze Swierk w ostatnich wyborach otrzymal znacznie mniej glosow na radnego niz we wczesniejszych wyborach, nadal nie rozumie ze Nowak czyni mu takim zachowaniem krecią robotę. No ale to ich problem a nie Kostempskiego.
  • Obrażanie, stołki ?!
   To zasady najgorszego prezydenta w dziejach miasta i co najmniej regionu, on i jego ekipa to polityczno-moralne dno w tej ekipie znajdziesz ludzi którzy potrafią zmienić "poglądy jednej nocy. To w tej ekipie jest człowiek który zanim stał się radnym był poszukujacym dlugo pracy a po przejściu w jedną noc z PIS do PO dostał pracę, fuchy a poglądy zmienił o 180 stopni.
   W tej grupie są ludzie którzy pluli jadem na prezydenta a za stołki, fuchy go pokochali.
  • Ta tzw. "opozycja" ma od jakiegoś czasu przewagę i jedyne, co potrafiła przez ten czas to zapewnić sobie stołki. Poza tym bardzo dobrze wychodzi im obrażanie się, tupanie nogami "nie bo nie" i "zgłaszanie do odpowiednich służb", z którego nigdy nic nie było. Ruch Slazakow od dłuższego czasu wegetuje, czy przeżyje do wyborów?

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność