Śmieciowa enklawa w centrum Świętochłowic

Śmieciowa enklawa w centrum Świętochłowic

Wędrujemy po świętochłowickich ulicach - pogoda ostatnio sprzyja przechadzkom, dlaczego zatem nie wybrać się na spacer? Nigdy nie wiadomo, co spotka się na drodze i czy znów będą to śmieci. W Świętochłowicach mało jest zakątków, które są dobrym przykładem miejsc posprzątanych. Taką strefą na pewno nie jest okolica przy centrum, a dokładnie przy skwerze na ul. 1 Maja.

Mittalu Mittalu zostaw nam trochę szmalu - manifestacja!

Mittalu Mittalu zostaw nam trochę szmalu - manifestacja!

Wczoraj przed budynkiem dyrekcyjnym ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej odbyła się manifestacja. Protest licznie zgromadził pracowników ArcelorMittal oraz innych zakładów tego koncernu w Polsce. Akcja rozpoczęła się o godz. 14.00. Manifestację organizowaną przez NSZZ „Solidarność” poparły inne związki zawodowe działające w koncernie, w tym delegacja ze Świętochłowic.

Planty toną w śmieciach. MPGK: My tu nie sprzątamy

Planty toną w śmieciach. MPGK: My tu nie sprzątamy

Przyszła wiosna, roślinność budzi się do życia, jednak by ten piękny obrazek mógł być prawdziwy, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i niezbyt optymistycznie stwierdzić, że na wierzch wychodzą także -  i nie cieszą naszego oka... psie odchody i śmieci. Przechadzając się po okolicy, trudno nie zauważyć, że mało jest miejsc, gdzie tych śmieci nie ma. Puszki po piwach, puste butelki - być może pozostawione po udanych posiedzeniach w plenerze, reklamówki, papiery, jednym słowem różne rodzaje śmieci, które pozostawione w nieodpowiednich miejscach psują okoliczny krajobraz.

Gmina Świętochłowice pozwana przez właściciela parkingu

Gmina Świętochłowice pozwana przez właściciela parkingu

Kwoty liczone nawet w setkach tysięcy złotych być może wypłacić będzie musiała Gmina Świętochłowice lokalnemu przedsiębiorcy za nie wywiązywanie się przez gminę z opłat za parkowanie odholowywanych pojazdów. Od czerwca 2013 roku trwa w tej sprawie postępowanie sądowe. Właściciel jednego z miejskich parkingów domaga się finansowego zadośćuczynienia, gmina uważa roszczenia przedsiębiorcy za zbyt wygórowane, obie strony mają jednak nadzieję na polubowne zakończenie sprawy.

Калинка, Калинка, Калинка моя

Калинка, Калинка, Калинка моя

Nie mam żadnych wątpliwości, że inwestycja na stawie Kalina jest konieczna, choćby miała się odbyć kosztem 10 mln zł z budżetu miasta rozłożonymi na kilka lat. Może się bowiem okazać, że w przypadku dalszego odwlekania decyzji o oczyszczeniu stawu, koszt ratowania złego stanu zdrowia mieszkańców po komplikacjach wynikających z funkcjonowania stawu w obecnym stanie, byłby dużo większym obciążeniem dla budżetu.

Prezydent w SP 19 w Lipinach - dementi czy promocja?

Prezydent w  SP 19 w Lipinach - dementi czy promocja?

W piątek 7 marca na stronie internetowej Urzędu Miasta w Świętochłowicach pojawiła się krótka relacja ze spotkania prezydenta Kostempskiego z rodzicami dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej nr 19 w Lipinach. O planowanym spotkaniu próżno było wcześniej znaleźć jakąkolwiek informację. Na spotkaniu władze miasta zdementowały rzekomą plotkę o likwidacji szkoły. Plotkę, której najprawdopodobniej nie było...

Spotkanie w sprawie rewitalizacji Kaliny - relacja + wideo

Spotkanie w sprawie rewitalizacji Kaliny - relacja + wideo

Oczyszczenie i rewitalizacja stawu Kalina w Świętochłowicach” -  to temat przewodni wczorajszego spotkania, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 8 w Świętochłowicach. Trzeba przyznać, że sprawa Kaliny przyciągnęła sporą grupę zebranych. Sala gimnastyczna była pełna. Mieszkańcy, przedstawiciele organizacji społecznych, środowiska samorządowe, radni i w końcu sam prezydent zebrali się, by wspólnie zagłębić się w temat przyszłego przedsięwzięcia.

Urzędnicza kpina za sprawą pytania o 17 milionów zł

Urzędnicza kpina za sprawą pytania o 17 milionów zł

Podczas sesji budżetowej, która odbyła się 28 grudnia ub. r., Prezydent Miasta, podsumowując swoje dokonania w mijającej kadencji, wspomniał, że na ówczesną chwilę złożone zostały w różnych instytucjach projekty świętochłowickie na kwotę 17 mln zł, które oczekiwały na ocenę formalną lub merytoryczną. Zwykła ciekawość, wywołana poniekąd tym, że byłem naocznym świadkiem tych deklaracji, sprawiła, że w dniu 2 stycznia br. wystąpiłem do Naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich i Promocji (FEiP) z prośbą o przedstawienie w ramach informacji publicznej materiałów, potwierdzających deklarację prezydenta o 17 mln zł.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność