Czerwona kartka dla prezydenta Kostempskiego!

Czerwona kartka dla prezydenta Kostempskiego!

Nieudzielenie absolutorium prezydentowi przez radę miasta w roku wyborczym to największa porażka Dawida Kostempskiego w jego kończącej się kadencji. Aż dziwne, że o tak ważnej sprawie nie napisał ani "Dziennik Zachodni", ani "Fakt". Zmowa milczenia? Czy próba rozmycia porażki w czym członkowie PO z ich krajowym liderem mentorem starają się być mistrzami świata po aferze taśmowej?

Nie będzie planu B - przy Kalinie ruszą prace

Nie będzie planu B - przy Kalinie ruszą prace

Wczoraj w ramach inicjatywy lokalnej o godz. 18.00 na Zgodzie odbyło się spotkanie dotyczące pytań i wątpliwości, jakie zrodziły się podczas rozpoczęcia prac przy stawie Kalina. Na zebraniu pojawiło się wielu mieszkańców i działkowców, przybyli także radni: Jadwiga Garbaciok, Beata Loska, Zbigniew Nowak, Zofia Pogoda, Gerda Król i Jerzy Lesik oraz przedstawiciele firm - VIG i Miąso. Reprezentantem urzędu miasta był zastępca naczelnika Wydziału Ekologii i Gospodarki Odpadami - Paweł Pełka.

Potrzeby i priorytety kontra uśpione miasto

Potrzeby i priorytety kontra uśpione miasto

Mamy XXI wiek, wydawałoby się, że przeciętny mieszkaniec Polski zjada codziennie przynajmniej 3 posiłki, lecz między nami są osoby, które cierpią z głodu lub są niedożywione. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nie szanujemy jedzenia, niejednokrotnie zdarza nam się je po prostu wyrzucać. Nierzadko wokół kontenerów z odpadami porozrzucany jest chleb, a pełne worki śmieci zawierają wiele pełnowartościowych niezużytych produktów. Wielokrotnie żywność nie jest zjadana a właśnie „utylizowana”. A są tacy, którym brakuje regularnych posiłków lub nawet talerza ciepłej zupy...

Prokurator zbada działalność fundacji?

Prokurator zbada działalność fundacji?

Brak złożenia rocznych sprawozdań finansowych we właściwym sądzie rejestrowym z całego okresu działalności fundacji, zgodnie z art. 79 ust. 4 ustawy o rachunkowości, a także naruszenie ustawy o fundacjach to zarzuty, jakie mogą zostać postawione członkom zarządu jednej ze świętochłowickich fundacji.

Reklamy w mieście - walczyć czy przymykać oko?

Reklamy w mieście -  walczyć czy przymykać oko?

Ile w nas estetyki? Czy Polacy, świętochłowiczanie są ludźmi wrażliwymi na to, co ich otacza? Korzystając z uroków majowej pogody, wciąż spacerujemy świętochłowickimi szlakami. Wędrując po naszym mieście - oprócz śmieci - rzucają się w oczy różnorakie reklamy. Nie sposób ich zliczyć. Zdaje się, że najwięcej jest wyklejanych billboardów, banerów i plakatów w formie ogłoszeń.

"Dajcie mi człowieka..." - czyli paragrafami w radnego...

"Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf." Wydawałoby się, że hasło pochodzące z praktyk stosowanych przez komunistyczny aparat bezpieki przeszło już dawno do historii. Okazuje się jednak, że działania prowadzące do znajdywania "paragrafów" na "niewygodnych" są nadal stosowane w XXI wieku w świętochłowickim magistracie. Na razie i na szczęście bez powodzenia.

Prezydencki folwark, czyli kasa na nagrody, na ZUS nie!

Prezydencki folwark, czyli kasa na nagrody, na ZUS nie!

Działania prezydenta Kostempskiego od pierwszego dnia urzędowania przypominają orwellowski „Folwark zwierzęcy”. Szczególnie jeden wątek z powieści jest znamienny dla jego zmagań. Nawiązanie do słów knura Napoleona: „wszystkie zwierzęta są równe, ale jedne są równiejsze od innych” nasuwa się samo. Teraz doszedł kolejny argument potwierdzający tę tezę. Odnosi się do kwestii nagradzania swoich współpracowników.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność