Jak oceniasz pracę Straży Miejskiej - AKTUALIZACJA

Jak oceniasz pracę Straży Miejskiej - AKTUALIZACJA

Coraz częściej pojawiają się informacje o likwidacji jednostek Straży Miejskiej w różnych miastach kraju. Coraz więcej jest głosów przemawiających za tym, że formuła tej służby się wyczerpała nie przynosząc spodziewanego efektu skuteczności, a dalsze utrzymywanie tych jednostek mija się z celem nie tylko z punktu widzenia merytorycznego, ale i ekonomicznego. Jak jest w Świętochłowicach?

Na wybory: "Zła polityka z mydlenia oczu wynika"

Na wybory:

Polskie przysłowie mówi, że sukces ma wielu ojców, porażka zaś jest sierotą. W polityce przysłowie to często stosowane jest podczas okresów wyborczych, kiedy wszyscy są głodni wygranej. I choć metod na osiągnięcie zwycięstwa kreatywni politycy wymyślili wiele, i wciąż zaskakiwani jesteśmy nowymi sztuczkami, to zwykle najlepsze okazują się sprawdzone rozwiązania. Do tych należy szwindel, przekręt, dla delikatniejszych - fortel, lub mydlenie oczu. Szwindel polityczny ubrany odpowiednio w demagogię lub propagandę  na ogół pomaga politykom w osiągnięciu pożądanego efektu - sukcesu wyborczego. Wola wyborców zwykle pozostaje na drugim a może i na trzecim planie. Liczy się cel.

Są granice absurdu - arogancja wiceprezydenta Karcza

Są granice absurdu - arogancja wiceprezydenta Karcza

Podczas LII sesji Rady Miasta część radnych zdumiona była zachowaniem wiceprezydenta Świętochłowic, Bartosza Karcza. Mieszkańcy, mający możliwość obejrzenia przebiegu sesji w Youtube, na kanale Śląskiej Telewizji Miejskiej, również nie kryją oburzenia postawą Mikołowianina. Co było powodem jego zachowania? Stres czy długo wyczekiwana wolność myśli i słowa pod nieobecność przełożonego?

Na ratunek regionalnemu dziedzictwu

Na ratunek regionalnemu dziedzictwu

Dzieje Kopalni Węgla Kamiennego Polska sięgają 1873 roku. Obecnie w miejscu historycznego zakładu znajdują się jedynie dwie wyciągowe wieże, które są pozostałością po górniczych tradycjach i wspomnieniem przemysłowego dziedzictwa Świętochłowic. Obiekty te zostały wpisane do rejestru zabytków województwa śląskiego w 2004 roku.

Dyrektor Ewa Jakubowska już nie ponad prawem...

Dyrektor Ewa Jakubowska już nie ponad prawem...

Naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Informatyki i Kadr, pełniąca zarazem stanowisko dyrektora Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach - Pani Ewa Jakubowska - działając z upoważnienia prezydenta miasta Dawida Kostempskiego, sukcesywnie odmawia naszej redakcji udostępniania informacji, o które od czasu do czasu wnioskujemy na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Okazuje się, że działa ponad prawem, co potwierdza orzeczenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach dotyczące jednego z naszych zapytań.

Co można zrobić z człowiekiem w "Państwie Prawa"?

Co można zrobić z człowiekiem w

Korzystając z weekendu, warto czasem oderwać się trochę od świętochłowickiej rzeczywistości. Chcemy zainteresować Państwa historią polskiego biznesmena, który został zniszczony przez świat wielkiej polityki tylko dlatego, że w niej był, że chciał zrobić coś dla innego człowieka, jednocześnie będąc nieświadomym czyhającego niebezpieczeństwa oraz zorganizowanej przeciwko niemu zasadzki.

Prezydencka limuzyna na awaryjnych przy SCC

Prezydencka limuzyna na awaryjnych przy SCC

Jak poinformował nas dzisiaj jeden z czytelników portalu, około godziny 14:00 na wysokości centrum handlowego Silesia City Center, na lewym pasie w stronę Chorzowa unieruchomiony został służbowy samochód prezydenta Świętochłowic. Jak widać na zdjęciu, samochód podczas awarii został prawidłowo oznakowany.

Niezamożne Świętochłowice w statystyce

Niezamożne Świętochłowice w statystyce

Rokrocznie pismo samorządowe „Wspólnota” publikuje ranking najzamożniejszych jednostek terytorialnych w naszym kraju. Tym razem przyglądamy się klasyfikacji za rok 2013. W zestawieniu brano pod uwagę dochód danej jednostki samorządowej: gminy, miasta, powiatu czy województwa, który był przeliczony na liczbę mieszkańców.

Nowy basen, nowe możliwości, jakie ceny?

Nowy basen, nowe możliwości, jakie ceny?

Zaciekawieni mieszkańcy z nadzieją obserwują postępy prac przy budowie nowego miejskiego kąpieliska. Projekt wraz z końcem miesiąca ma być gotowy, a otwarcie basenu przypadnie na pierwszy dzień sierpnia. Rewitalizacja kąpieliska miejskiego w technologii stawu naturalnego na bazie nieużytkowanego basenu na terenie „Skałki” w Świętochłowicach rozpoczęła się w ubiegłym roku.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność