Administracja (nie) publiczna - świętochłowiczanie na aucie!

Administracja (nie) publiczna -  świętochłowiczanie na aucie!

Od 2010 roku mieszkańcy miasta, którzy ubiegali się o miejsca pracy w administracji publicznej oraz spółkach podległych, są spychani na margines, ustępując miejsca osobom spoza Świętochłowic. Trwa istna okupacja najważniejszych stanowisk przez osoby spoza miasta. Czy świętochłowiczanie naprawdę są gorsi od mieszkańców innych miast? A może to po prostu polityka, gdzie nie ma miejsca na uczciwą konkurencję?

Biuro prezydenta RP dementuje poparcie Kostempskiej

Biuro prezydenta RP dementuje poparcie Kostempskiej

Agnieszka Kostempska ogłosiła niedawno, że idąc śladem swojego męża - prezydenta Świętochłowic również chce być prezydentem miasta. Rzeczniczka śląskiej Platformy Obywatelskiej wybrała na swój cel miasto Mysłowice. Już na starcie dziwi i zaskakuje sposób rozpoczęcia kampani wyborczej Pani Kostempskiej. Okazuje się bowiem, że w swoim przekazie do wyborców zamieszcza wyssane z palca informacje!

Hipermarket na wsi, czyli dożynki w Świętochłowicach

Hipermarket na wsi, czyli dożynki w Świętochłowicach

Rok temu prezydent Kostempski zainicjował w Świętochłowicach dożynki. Dwa lata rządzenia zajęło mu przyglądanie się świętochłowickiemu społeczeństwu i jego ocena. Dwa lata wystarczyło, by - dosłownie i w przenośni - słoma z butów zaczęła wystawać. Ostatecznie stwierdził, że żadna impreza tu nie pasuje tak, jak dożynki. Tymczasem słownik języka polskiego definiuje dożynki jako tradycyjną uroczystość z okazji zakończenia zbioru zbóż. Tak, bo Świętochłowice są dumne ze swoich rolników i hektarów pól uprawnych…

Rewitalizacja Kaliny - problemy czy manipulacje?

Rewitalizacja Kaliny - problemy czy manipulacje?

Nie milkną echa wczorajszej decyzji o odstąpieniu od umowy wykonawcy projektu rewitalizacji stawu Kalina. Przypomnijmy, że w oświadczeniu, jakie przesłał do mediów prezes Seweryn, jasno określono, że przyczyną zerwania umowy był brak zapłaty ponad 8 milionów zł za wykonane prace do końca lipca br. Natychmiast jednak próbuje się zamydlić oczy ludziom, publikując, gdzie się da, kłamliwe informacje. Prezydent Kostempski i jego świta dokonali na naszych oczach wielokrotnej manipulacji.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność