Ciekawostki z magistratu - kasa ucieka ze Świętochłowic

Ciekawostki z magistratu - kasa ucieka ze Świętochłowic

Zatrudnianie ludzi spoza miasta powoduje, że zarobione przez nich pieniądze wydawane są w miejscach, gdzie zamieszkują. Sprowadzony do Świętochłowic przed czteroma laty Dawid Kostempski zatrudnia na potęgę ludzi spoza miasta. Jakie są to straty dla Świętochłowic? Przedstawia je poniższa tabela, która zawiera wynagrodzenia osób za 2013 rok na podstawie złożonych przez nich oświadczeń majątkowych.

Władza na wyłączność czyli to nie mieści się w głowie ...

Władza na wyłączność czyli to nie mieści się w głowie ...

Sporo pojawia się ostatnio różnych blogów o tematyce politycznej. Często właśnie z tego typu serwisów można dowiedzieć się o rzeczach, o których nie przeczytamy w tradycyjnych mediach. To także miejsca, gdzie pisze się po prostu jak jest, a nie jak chcieliby to niektórzy politycy. Jeden z mieszkańców Świętochłowic poprosił nas o możliwość publikacji w naszym portalu swoich artykułów. Oto pierwszy.

MPGL: pustostany, pusta kasa, puste słowa ...

MPGL:  pustostany, pusta kasa, puste słowa ...

Kilkanaście tysięcy świętochłowiczan mieszka w budynkach należących do spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej (dawniej MZBM). Najemcy płacąc  czynsze spodziewają się, że przekazane w nich pieniądze będą służyły na pokrycie kosztów eksploatacji lokali - w tym m.in. zużycia wody. Jednak dotarliśmy do dokumentów, które jednoznacznie wskazują, że spółka MPGL od 2013 roku nie reguluje rachunków za wodę wobec jej dostawcy, a wysokość zobowiązania wynosi ponad 2 miliony złotych. Gdzie są pieniądze najemców i co ukrywa prezes MPGL Robert Błaszczyk?

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność