Afera w krematorium - będzie świętochłowicki wątek?

Afera w krematorium - będzie świętochłowicki wątek?

Kilkanaście dni temu kanał TVN wyemitował w cyklu "Uwaga" reportaż oparty na 8 latach dziennikarskiego śledztwa, który poruszył całą Polskę. Oto w jednym ze śląskich przedsiębiorstw pogrzebowych mogło dojść do szeregu nadużyć związanych z kremacją zmarłych, mówi się nawet wprost, że dochodziło po prostu do profanacji i bezczeszczenia zwłok. Do naszej redakcji zwróciło się kilku zaniepokojonych mieszkańców Świętochłowic prosząc o informacje czy wskazana w reportażu TVN firma działa również na terenie naszego miasta.

Metropolitarny kabaret - Świętochłowice opuszczą znów GZM?

Metropolitarny kabaret - Świętochłowice opuszczą znów GZM?

Nie przebrzmiały jeszcze echa doskonałego kabaretowego występu, jaki wczoraj w CKŚ dał mieszkańcom Świętochłowic kabaret "Pod Wyrwigroszem", a już kolejnego dnia mamy kabaretu ciąg dalszy. Tym razem w wydaniu politycznym, a ściślej mówiąc - metropolitarnym. Oto bowiem platformerscy prezydenci Świętochłowic, Chorzowa i Sosnowca obrazili się na niepartyjnych prezydentów innych śląskich miast uczestniczących w projekcie zwanym "Metropolią Silesia" i zagrozili (o zgrozo!), że wycofają swoje miasta ze zgromadzenia. O co chodzi?

Pomagają świętochłowickim rodzinom - Szlachetna Paczka

Pomagają świętochłowickim rodzinom - Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, którego głównym celem jest pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki społecznemu zaangażowaniu potrzebujące rodziny mogą otrzymać dary odpowiadające ich indywidualnym potrzebom. Prócz wsparcia materialnego ważne jest także spotkanie z drugim człowiekiem. Rodziny czują, że są otaczane troską, ponadto są zmotywowane do działania, żeby próbować zmienić swoje życie na lepsze.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność