W świętochłowickim urzędzie hejtowano kandydata w wyborach samorządowych

W świętochłowickim urzędzie hejtowano kandydata w wyborach samorządowych

Kampanie wyborcze to w obecnych czasach nie tylko zabiegi o głosy w rzeczywistym świecie, ale również regularne wojny hejterów w internecie. Ci, którzy w trakcie wyborów samorządowych śledzili na portalach internetowych hejterski ostrzał - wiedzą o co chodzi. Można i powinno się dyskutować na każdy temat - również krytycznie, ważne jest jednak, aby w swoich komentarzach zachować choć pozory przyzwoitości. W przeciwnym wypadku hejtowani coraz częściej próbują dochodzić swych praw, bronić swojego wizerunku i godności, i coraz częściej im się to udaje.

Strzelanina i pościg z finałem w centrum Świętochłowic. Kierowca staranował radiowozy!

Strzelanina i pościg  z finałem w centrum Świętochłowic. Kierowca staranował radiowozy!

Sceny przypominające akcję z gangsterskiego filmu rozegrały się dziś w centrum Świętochłowic. Pościg, jaki policjanci z Wojewódzkiej Komendy w Katowicach podjęli za kierowcą, który nie poddając się do kontroli drogowej w okolicach Trasy Reńców uciekał przed policją skończył się dopiero w Świętochłowicach. W trakcie ucieczki, kierowca staranował policyjną blokadę, oddano ostrzegawcze strzały, a dzielnicą zatrząsł hałas policyjnych syren i odgłosów pościgu. Wzięty w "kleszcze" pirat drogowy poddał się dopiero w centrum naszego miasta przy ul. Szkolnej.

Eksmisje w Świętochłowicach według korporacyjnych mediów

Eksmisje w Świętochłowicach według korporacyjnych mediów

Włos na głowie jeży się po przeczytaniu kilku materiałów prasowych na temat eksmisji, jakie ostatnio odbyły się w Świętochłowicach. Ulubione media świętochłowickich "dygnitarzy" trąbią na lewo i prawo o wyrzucaniu z mieszkań lokatorów nie płacących czynszu. Niby nic, niby forma skutecznego straszaka - może pomyśleć statystyczny czytelnik "Faktu" lub portalu "Nasze miasto" prowadzonego m.in. przez dziennikarzy Dziennika Zachodniego. Jednak jeśli dobrze się przypatrzeć, trudno nie zauważyć braku profesjonalizmu, etyki dziennikarskiej czy choćby zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

W materiałach redakcyjnych wymienionych mediów bez skrupułów pokazano eksmitowane lokale, a nawet wizerunek mieszkańców, dla których wyrzucenie z domu z pewnością jest życiową traumą. Teraz o ich losie dowie się całe miasto.

Świętochłowiccy dziennikarze wyrzuceni "na bruk"

Świętochłowiccy dziennikarze wyrzuceni

Polityczna zemsta Kostempskiego i jego podwładnych dopadła dziennikarzy Śląskiej Telewizji Miejskiej. Jedyna lokalna stacja tv została przez dyrektora OSIR Skałka Tomasza Sikorskiego "wyrzucona na bruk" z lokalu, w którym swoją działalność prowadziła od 17 lat. Niedawno stacji wypowiedziano wieloletnią umowę na relacjonowanie obrad sesji Rady Miasta, angażując do tego celu firmę z Rudy Śląskiej, która ze Świętochłowicami nie ma nic wspólnego. Taka oto jest cena prawdy pod rządami Platformy Obywatelskiej w Świętochłowicach. Wcześniej, dziennikarze ŚTM wielokrotnie otrzymywali anonimowe pogróżki.

Prawda zawsze się obroni - wcześniej lub później. Dlatego wierzymy, że załoga ŚTM da sobie radę. Trzymamy mocno kciuki, deklarując jednocześnie swoje wsparcie w dalszych działaniach. Bardzo ciekawi jesteśmy zachowań innych redakcji w tym temacie, które dla "zmylenia przeciwnika", nazywając się lokalną prasą lub miejskimi portalami także docierają do świętochłowickich domów. Stawiając na szali dziennikarską solidarność i lojalność wobec "aparatu władzy" obawiamy się że przeważy to drugie, choć bardzo chcielibyśmy się w tej materii mylić...

MPGL kontratakuje - czyli straszak na lokatorów

MPGL kontratakuje - czyli straszak na lokatorów

Do naszej redakcji napisano o rozwieszeniu na kamienicach będących własnością MPGL swoistego straszaka na lokatorów, którzy nie płacą czynszu. Jednak wedle nadesłanych informacji - tego typu "bat" umieszcza się także tam, gdzie lokatorzy solidnie wywiązują się ze swoich zobowiązań czynszowych. Pokaz siły, czy może akt desperacji?

Informacji publicznej walka o jawność – ciąg dalszy…

Informacji publicznej walka o jawność – ciąg dalszy…

Dostępność publicznych informacji w Świętochłowicach stała się w trakcie rządów prezydenta Kostempskiego przedmiotem swoistej zabawy w kotka i myszkę. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Lokalny cerber w postaci dyrektor Urzędu Miasta Ewy Jakubowskiej za wszelką cenę i wszelkimi środkami uniemożliwia mieszkańcom nabycie jakiejkolwiek wiedzy z zakresu działalności urzędu i jego pracowników. Smutne to, lecz prawdziwe. Na szczęście są osoby, które nie rezygnują i konsekwentnie, używając dostępnych możliwości (w tym także prawnych) dążą do zmiany tej chorej relacji.

Z cyklu: Z Bytomia do Świętochłowic - Nowy dyrektor, nowej jednostki edukacyjnej w Świętochłowicach

Z cyklu: Z Bytomia do Świętochłowic - Nowy dyrektor, nowej jednostki edukacyjnej w Świętochłowicach

W Świętochłowicach powołano nową jednostkę podległą Urzędowi Miasta. To Miejski Zarząd Oświaty, który powstał w miejsce zlikwidowanego wydziału Edukacji. Jak przystało na trend, utrzymujący się w naszym mieście od jakiegoś czasu, nową placówką pokieruje Karina Pawłowska, której dotychczasowa kariera wiąże się z miastem Bytom.

Sądowe perypetie prezydenta Świętochłowic. Czy przegra kolejny proces?

Sądowe perypetie prezydenta Świętochłowic. Czy przegra kolejny proces?

Na politycznym blogu www.kostempskiwonzeswion.pl opublikowano właśnie informacje dotyczące sądowych perypetii prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego. Okazuje się, że prezydent Kostempski został oskarżony w procesie z prywatnego oskarżenia firmy VIG Sp. z o.o z artykułu 212 § 2 kodeksu karnego.

 

Jednocześnie dowiadujemy się również, że prezydent Kostempski przegrał proces jaki wytoczył mieszkańcowi Świętochłowic Fabianowi Niemyjskiemu, o którym informowaliśmy tutaj kilka tygodni temu. Kolejny raz także pojawiają się informacje świadczące o tym, że Kostempski będzie chciał wystartować w wyborach parlamentarnych. Tym razem jednak postawiono tezę, że celem startu może być uzyskanie immunitetu poselskiego. Niewątpliwie robi się ciekawie...

Sztandarowe jest tylko kłamstwo - z cyklu "sukcesy" Prezydenta Kostempskiego

Sztandarowe jest tylko kłamstwo - z cyklu

Wizji rozwoju miasta, takiej prawdziwej, z której pożytek będą mieli mieszkańcy, która też przełoży się na lepszy byt świętochłowiczan nie ma ani prezydent Kostempski, ani nikt z jego podwładnych. Mieszkańcy Świętochłowic, niczym w letargu łykają kolejne obietnice "Delfina" nie zastanawiając się nawet chwili, czy mają one pokrycie w rzeczywistości. Obietnice mają także to do siebie, że po pewnym czasie, zazwyczaj po osiągnięciu politycznych celów przez Kostempskiego lubią sobie przechodzić w tryb stand-by. Polecamy krótki felieton Daniela Begera.

Materiał video ze spotkania w sprawie Kaliny część I - Prezydent nie wytrzymał ciśnienia...

Materiał video ze spotkania w sprawie Kaliny część I  - Prezydent nie wytrzymał ciśnienia...

Wczoraj na terenie SP nr 8 w Świętochłowicach odbyło się spotkanie prezydenta Kostempskiego z mieszkańcami zainteresowani dalszymi losami stawu Kalina i zagrożeń jakie ciągle wiszą nad miastem ze strony tej ekologicznej bomby. Niespodzianek nie było. Zgodnie z przewidywaniami gościom zaserwowano urzędniczy bełkot i obietnice. Miał być dialog z mieszkańcami, w zamian uraczono ich opowiastkami o historii zanieczyszczenia stawu, przebrzmiałymi planami i ambicjami.

Spotkanie w sprawie Kaliny - czyli obiecanki cacanki kontra zdrowie i nerwy mieszkańców

Spotkanie w sprawie Kaliny - czyli obiecanki cacanki kontra zdrowie i nerwy mieszkańców

DZISIAJ, o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie Prezydenta Świętochłowic z mieszkańcami naszego miasta w sprawie nie rozwiązanego do tej pory problemu ze Stawem Kalina. Nie ma żadnych wątpliwości, że spotkanie to ze strony Dawida Kostempskiego ma na celu próbę uspokojenia nastrojów społecznych i zachowanie twarzy po dwukrotnej nieudolnej próbie ratowania stawu.

Próba upolitycznienia Spółdzielni Mieszkaniowej

Próba upolitycznienia Spółdzielni Mieszkaniowej


Aktualnie odbywa się Walne Zgromadzenie Świętochłowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, na którym zostanie wybrana "nowa" Rada Nadzorcza. Wśród kandydatów jest mocna "ekipa" radnych Rady Miasta sprzyjająca Prezydentowi Kostempskiemu. Podejrzewam, że chcą przejąć kontrolę nad zasobami finansowymi SM i umorzyć dług miasta wobec SM, który aktualnie wynosi ok. 860 tyś zł.

Szokujące nadużycia w Urzędzie Miasta - opublikowano wystąpienie po kontroli finansów Świętochłowic

Szokujące nadużycia w Urzędzie Miasta - opublikowano wystąpienie po kontroli finansów Świętochłowic

15 maja br. Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach opublikowała wystąpienie pokontrolne, z kontroli gospodarki finansowej Urzędu Miasta w Świętochłowicach, prowadzonej od grudnia 2014 roku do marca 2015. Obszerny, 52-stronicowy dokument zawiera szereg zastrzeżeń i wniosków, związanych z nieprawidłowościami, jakie w świętochłowickim magistracie miały miejsce w ostatnich latach pod rządami Dawida Kostempskiego i kierowanego przez prezydenta zespołu urzędników. Zakres uchybień jest zbyt duży, aby można było opisać je w jednym artykule, dlatego też podzieliliśmy nasze spostrzeżenia na kilka osobnych publikacji. Wnioski mogą być bardzo ciekawe, a na początek słowo o wadiach i zaległościach w ZUS.

Sezon na śmierdzące problemy Świętochłowic trwa w najlepsze

Sezon na śmierdzące problemy Świętochłowic  trwa w najlepsze

Mieszkańcy Świętochłowic nadal nie mogą być pewni rozwiązania "śmierdzących problemów", które uprzykrzają im życie. Niepewne są dalsze losy oczyszczenia stawu Kalina, coraz częściej i coraz bardziej śmierdzi z wysypiska śmieci przy oś. Ustronie (Koreja), do finału zbliża także się budowa eksperymentalnej spalarni śmieci na Zgodzie. Przed nami najcieplejsze miesiące roku, znacznej części świętochłowiczan grozi spędzenie ich w mało komfortowych warunkach. Jak się okazuje, włodarze naszego miasta nie mają żadnego pomysłu na poprawę tej sytuacji. Sprawy w swoje ręce próbują wziąć zatem organizacje społeczne i mieszkańcy miasta.

Rewitalizacja – kompromitacja. Smutne fakty o Kalinie

Rewitalizacja – kompromitacja. Smutne fakty o Kalinie

Miała być największą inwestycją w Świętochłowicach. Perłą w panteonie dokonań prezydenta Dawida Kostempskiego. Wokół niej przechadzali się ministrowie i posłowie. Pozostały piękne wizualizacje i pamiątkowe zdjęcia. Wraz z nimi niedowierzanie i żal wielu mieszkańców miasta. Kalina – tykająca bomba ekologiczna nie zostanie zrewitalizowana. Gmina umorzyła przetarg przyznając, że projekt nie zostanie zrealizowany. Jakie są fakty?

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność