Terror na Skałce. Tygryski wyrzucone z pomieszczeń klubowych.
fotomontaż: Materiały prasowe

Nieprawdopodobne informacje przesłał dziś do nas Adrian Masoń - prezes Akademii Piłkarskiej Tygryski - klubu sportowego, który pozbawiony pomocy miasta osiąga sukcesy w całym kraju. Dziś pracownicy OSIR Skałka zarekwirowali mienie należące do "Tygrysków" opróżniając pomieszczenia klubowe akademii, umiejscowione w budynku należącym do OSIR.

 

O tej akcji, rodem z ubeckich praktyk nie został poinformowany nikt z zarządu AP Tygryski. Wśród rzeczy, które zostały zagarnięte przez wiernych pretorian Tomasza Sikorskiego i Dawida Kostempskiego były i te, objęte ochroną danych osobowych. W tym legitymacje zawodniczek, faktury, pieczątki i poufne dokumenty klubowe. Skonfiskowano także stroje sportowe o wartości ponad 60 tyś zł.

 

Dyrekcja OSIR Skałka nie wysłała do mnie żadnego pisma o planowanej akcji - twierdzi prezes Tygrysków Adrian Masoń. Twierdzi także, że po rozmowie z zaprzyjaźnionym pracownikiem OSIR dowiedział się, że ten nie mógł go poinformować o akcji, gdyż ... boi się o swoją robotę.

AP Tygryski już dziś zapowiedziała, że kieruje sprawę na drogę sądową. W poniedziałek zamierzają złożyć zawiadomienie do prokuratury.

- To co się dzieje w tym mieście, przekracza wszelkie granice - komentuje Masoń. Od dawna jesteśmy szykanowani przez Tomasza Sikorskiego - dyrektora OSIR. Dopiero co wyrzucono nas z możliwości treningu na publicznych boiskach w mieście. Dziś straciliśmy pomeszczenia klubowe - dodaje.

W Świętochłowickim sporcie od kilku miesięcy trwa istny "terror" kierowany przez zarząd OSIR Skałka. Nowy Dyrektor tego obiektu - Tomasz Sikorski dał się poznac jako wierny pretorianin, wykonujący bez zająknięcia każde, nawet najbardziej kontrowersyjne polecenie prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego. Niedawno wyrzucił z budynku OSIR Skałka redakcję Śląskiej Telewizji Miejskiej - firmę, w której udziały ma miasto Świętochłowice, a także "prokostempscy" radni. Teraz przyszedł czas na kolejny "niewygodny" podmiot czyli prowadzony niezależnie od polityków PO klub sportowy. Pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. A w kuluarach mówi się że miejsce wyrzuconych podmiotów zająć ma firma kierowana przez jednego z tzw. "żużlowych społeczników". Takie podziękowanie za doskonałą promocję Kostempskiego w ostatnich zawodach Speedway Reaktywacja. Czas pokaże, czy wątpliwości mieszkańców były zasadne.

Wokół dyrektora OSIR od lat krążą kontrowersyjne opinie. Już za prezydentury Eugeniusza Mosia został wyrzucony z pracy w świętochłowickim urzedzie miasta, za publiczną ekspozycję "kontrowersyjnych" zdjęć na portalu Fotka.pl, gdzie pod pseudonimem fotografował się w skórzanej bieliźnie. Został przywrócony do pracy już za prezydentury Dawida Kostempskiego i rządów PO. Do historii przeszedł także sabotaż, jakiego Sikorski dopuścił się przy okazji ostatnich wyborów samorządowych. Będąc przez lata sekretarzem Ruchu Ślązaków, dopuścił się przejęcia domen internetowych komitetu wyborczego RŚ przekierowując je na strony przychylne prezydentowi miasta Dawidowi Kostempskiemu. Dzięki temu, pozbawił swoich wieloletnich kolegów możliwości promocji wyborczej przez KW Ruch Ślązaków.

 

No cóż, taki klimat. To tylko Świętochłowicka rzeczywistość. Rzeczywistość kreślona przez polityków Platformy Obywatelskiej. Nie zapomnijcie drodzy mieszkańcy na oddanie głosu na PO w nadchodzących wyborach do parlamentu.

 

red.

20-08-2015 admin 7639

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • No to rozliczamy mr. skórzane batki
 • Sukcesy??? A jakie to sukcesy ma ten klub???? Puchar tymbarku???? No bez jaj. Z rozgrywek ligowych go wyrzucili, z śląskiego związku wykluczyli. Do tego te dotacje które nie wiadomo czy nie poszły do kieszeni. Won z nim!!!
 • no i skończyło się tygrskowanie
  • Zrozum człowieku, że te wszystkie tytuły którymi się chlubisz to efekt polityki. Nie zapracowałeś sobie na nie krystalicznie czystym życiorysem ani postawą godną urzędnika a teraz dyrektora. Dali ci je politycy z partii obłudy dla których pracowałeś za plecami swoich kolegów z Ruchu Ślązaków. A to dzięki Ruchowi Ślązaków w ogóle zaistniałeś w tym mieście. To oni cię wspierali i pomagali jak Moś cię wypieprzył z roboty. Za to im się "odwdzięczyłeś" przy ostatnich wyborach i za to pewnie zostałeś Dyrektorem Skałki. Zastanawia mnie, czy jak widzisz kogoś ze swojej starej ekipy to też się tak sztucznie uśmiechasz z daleka i machasz rączkami? Może i jesteś inteligentny, lecz twoja osobowość, nieskrywana narcystyczna ambicja i brak empatii dla innych w oczach wielu, którzy Cię znają dyskwalifikuje Cię do wszelkich stanowisk publicznych. To miasto potrzebuje menagerów którzy skupią się na robocie, wyznaczą sobie cele i będą je realizować. A ty? Jakie Ty masz cele? Zobacz sobie na swoje zdjęcia na Fejsie. Pozujesz na nich jak model do świerszczyka. Myślisz że to dodaje autorytetu? Co ty osiągnąłeś w czasie tych kilku miesięcy na Skałce? Wyrzuciłeś ŚTM i Tygrysków, zatrudniłeś żonę kolegi i jakiegoś hokeistę który wiesza reklamy na stadionie. Wiem ile zarabiają bo jestem blisko tego. A jak trzeba było wziąć odpowiedzialność za winę przy żużlu to umywasz ręce i wystawiasz to biedne stowarzyszenie. Tak postępuje mężczyzna? Przemyśl to swoje dyrektorowanie człowieku, zacznij szanować ludzi, to może jeszcze na ludzi wyjdziesz. Bo póki co to jest tylko opakowanie, przerost formy nad treścią. Bierz sportowy przykład ze swojego kolegi Andrzeja z Lipin. Tam nie mają pieniędzy i są wyniki, i nikt tam nie pozuje na mistera.
 • sama patologia w tym mieście
  jeden sie fotografuje w majtach ze skóry
  drugi sie zamyka w szatni z zawodniczką
  same czysto sportowe zachowania
  Sikorski i Masoń wy jesteście siebie warci obydwaj i tyle
  tylko gdzie tu jest ten sportowy duch...
 • Widać,że opłacane przez szmaciarza matoły ryszyły do roboty!!!!
 • Kazdemu w swoim zyciu zdarza sie popelniac bledy co nie znaczy ze trzeba je stale wypominac Melanio. Zwroc uwagę, ze te samo miasto najpierw zwolnilo Sikorskiego, potem przywrocilo do pracy w urzedzie i powolalo na lawnika do sądu pracy. I widocznie tam tez mieli inne zdanie skoro zostal wiceprzewodniczacym rady ławniczej a ten co go zwalnial ma teraz wyrok. Widzisz.... zycie bywa pokretne, a los przewrotny.
  • Jeśli ja jestem idiotka to ty jesteś pedał. Zadowolony?
  • pedał!
 • Widocznie tylko ty tak uwazasz skoro zostal przywrocony do pracy.
  • Idiotka
 • Dlaczego pod moim wpisem są same ręcę w dół na znak dezaprobaty?
  To znaczy że co? Że u nas w mieście znakiem sukcesu i autorytetu sa zdjęcia w majtkach ze skóry z błyskawicznym zamkiem? Ja naprawdę nie umiem tego zrozumieć. Facet puścił w świat zdjęcia swoich majtek ze skóry zamykanych na zamek błyskawiczny. I wyrzucili go za to z roboty i słusznie. Bo to jest wstyd żeby takie rzeczy robił urzędnik, a co on chciał pokazać na tych zdjęciach? że niby taki z niego...???
  Ja rozumiem że każdy może, ok ale nie urzędnik. Co z tego że prywatność jak informacja idzie w świat a w tym materiale z tvs on sam jeszcze o tym mówi. Wiem na pewno ktoś taki nie powinien pracować z młodzieżą i dziećmi! Tylko o to mi chodzi, a inni mi to dają ręce w dół czyli pewnie sami robią to samo co on
  Ja sie boje tam dzieci puszczać na tą skałke
  • Może lubi w nich pogmerać!!!!
 • Ponoć w poniedziałek Sikor ma się w ramach protestu do kaloryfera u Gabora na Skałce przykuć. Ktoś coś wie?

 • O Boshe!
  Czy ten Pan Sikorski co jest dyrektorem Skałki to naprawdę gość z tego materiału w telewizji???
  http://www.tvs.pl/informacje/ciezki-los-urzednika-2009-01-02/2
  no nie mogę, przecież na Skałce dzieciaki się szkolą, rodzice mogą znaleźć te informacje w internecie
  Masakra

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność