Siedem zespołów zauważyło problemy w świętochłowickiej oświacie
fot. UM Świętochłowice

Władze Świętochłowic lubują się w tworzeniu rożnej maści zespołów, centrów i komisji. Prowadzenie dysput w przyjaznym sobie gronie daje szanse wypracowania dużej ilości tez i wniosków, a czasem nawet pewnych działań zmierzających do realizacji pomysłów. Nie inaczej jest tym razem. Siedem zespołów problemowych wypracowało program "Tu jest moje miejsce"

 

Za stroną Urzędu Miasta:

Na spotkaniu zespołu, który ma za zadanie uatrakcyjnienie oferty świętochłowickich szkół ponadgimnazjalnych jednogłośnie zagłosowano za przyjęciem programu "Tu jest moje miejsce". Jednym z pomysłów, jaki się narodził w trakcie prac jest otwarcie od 1 września klasy chińskiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Inicjatorem stworzenia programu jest prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.  Pracowało nad nim siedem zespołów problemowych. Ich zdaniem konieczne jest dofinansowanie bazy szkół, przeprowadzenie remontów, wyposażenie w nowoczesny sprzęt. Wnioskowano o wprowadzenie nowych profili nauczania dostosowanych do potrzeb rynku pracy i zainteresowań młodzieży, rozwijanie współpracy z pracodawcami uczelniami wyższymi, klasy patronackie.

Jak widać zatem, zauważono problemy, z jakimi boryka się w mieście sektor oświatowy. W sumie nie różnią się one od tych, które zauważano tu wcześniej od wielu lat. Ważne jednak, że ciągle są zauważane. To się ceni, a mieszkańcy też to ...zauważą.

red.

14-03-2016 admin 2262

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Ciekawe ile zespołów zauważy idiotyzmy w postaci wysyłania młodzieży jako tłumu na targi pracy do CKŚ czy "wycieczki" trzecich klas gimnazjów do Straży Pożarnej na trzy dni przed egzaminem gimnazjalnym?
    • Dyrektorzy
  • proponuje ptworzyć w świonach hogwart z klasa z rozszerzoną nauką gry latania na miotle
    • To przydupasy prezydenta.
  • Bolek też przy takim stole siedział i jak to się skończyło wszyscy wiedzą!
  • co to za ludzie na zdjęciu?
  • to czekamy teraz na następne spotkanie i otwarcia klasy swahili

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność